Skocz do zawartości

Historia edycji

dale

dale

23 minuty temu, Arek77 napisał:

No właśnie przede wszystkim  tę "kocią kuwetę" chciałbym osłonić od światła :D.  

A czemu? Kotek się krępuje :)? Światło DSB nie przeszkodzi, zwłaszcza że glony wyłapią i tak sporą część. A jak oświetlisz, będziesz miał na powierzchni też warstwę np. cyjano - a lepiej tam niż w głównym baniaku :) ? Swego czasu, właśnie tak trzymałem cyjano w ryzach, rozwijało się jedynie w części sumpa, a do zbiornika szło, jak w sumpie zmieniałem warunki.

A jak już chcesz koniecznie dsb :), to zamów u szklarza sobie zbiornik szklany na wysokość tego co masz, tyle że po dwa-trzy cm. węższy i krótszy, postaw na np, kawałkach siporaxu w tej komorze i nakryj glonami, np. wplecionymi w kratkę rastrową, będziesz miał fajne warunki. I różnorodne. Na samym dnie, pod dsb, zaciemnione miejsce z wolnym przepływem (gąbki np.), dsb i nad nim refugium. No i jedną pompę mniej, że o kubełku nie wspomnę :)

dale

dale

20 minut temu, Arek77 napisał:

No właśnie przede wszystkim  tę "kocią kuwetę" chciałbym osłonić od światła :D.  

A czemu? Kotek się krępuje :)? Światło DSB nie przeszkodzi, zwłaszcza że glony wyłapią i tak sporą część. A jak oświetlisz, będziesz miał na powierzchni też warstwę np. cyjano - a lepiej tam niż w głównym baniaku :) ? Swego czasu, właśnie tak trzymałem cyjano w ryzach, rozwijało się jedynie w części sumpa, a do zbiornika szło, jak w sumpie zmieniałem warunki.

A jak już chcesz koniecznie dsb :), to zamów u szklarza sobie zbiornik szklany na wysokość tego co masz, tyle że po dwa-trzy cm. węższy i krótszy, postaw na np, kawałkach siporaxu w tej komorze i nakryj glonami, np. wplecionymi w kratkę rastrową, będziesz miał fajne warunki. I różnorodne. Na samym dnie, pod dsb, zaciemnione miejsce z wolnym przepływem (gąbki np.), dsb i nad nim refugium.

dale

dale

16 minut temu, Arek77 napisał:

No właśnie przede wszystkim  tę "kocią kuwetę" chciałbym osłonić od światła :D.  

A czemu? Kotek się krępuje :)? Światło DSB nie przeszkodzi, zwłaszcza że glony wyłapią i tak sporą część. A jak oświetlisz, będziesz miał na powierzchni też warstwę np. cyjano - a lepiej tam niż w głównym baniaku :) ? Swego czasu, właśnie tak trzymałem cyjano w ryzach, rozwijało się jedynie w części sumpa, a do zbiornika szło, jak w sumpie zmieniałem warunki.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.