Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

W dniu 1.06.2020 o 10:23, Beti napisał:


@R3BEL

zrób zdjęcie sumpa
jak często lejesz bakterie i w jakich dawkach?
oczywiście to co pisze Tester też zrób, przypuszczam czemu pyta..o Nh3

Przepraszam Beti, nie zwróciłem uwagi na Twoją prośbę. Tak przedstawia się aktualnie mój sump. W pierwszej komorze rollermat (w wersji mini ;) bo większy by nie wszedł) oraz odpieniacz, w drugiej mam dwie wartwy gąbki (15 oraz 30ppi), które co kilka dni przepłukuję oraz włóknina, którą wymieniam co dwa dni. Dlatego też miałem/mam wątpliwości czy mój odpieniacz daje radę, ponieważ sądziłem, że wyłapie pozostałości tego czego nie złapie rollermat, a tak niestety nie jest, stąd ta podwójna filtracja, inaczej ceramika szybko zachodziła syfem (czy to normalne przy takim jak to kolega nazwał wcześniej przewymiarowanym odpieniaczu?). W trzeciej komorze kulki, a w czwartej siporax. a na nim filtr z life bio filem. Do tego reaktor peletek, który powrót ma pod wejście wody do odpieniacza.

Co do bakterii to w każdą sobotę po podmianie leję 40ml Special Blend, a środy 1amp. Biodigestu.

Testy zrobię jak tylko znajdę chwilę, ponieważ aktualnie ciężko jest ją znaleźć przy tygodniowym niemowlaku :P

20200602_142849.jpg

R3BEL

R3BEL

W dniu 1.06.2020 o 10:23, Beti napisał:


@R3BEL

zrób zdjęcie sumpa
jak często lejesz bakterie i w jakich dawkach?
oczywiście to co pisze Tester też zrób, przypuszczam czemu pyta..o Nh3

Przepraszam Beti, nie zwróciłem uwagi na Twoją prośbę. Tak przedstawia się aktualnie mój sump. W pierwszej komorze rollermat (w wersji mini ;) bo większy by nie wszedł) oraz odpieniacz, w drugiej mam dwie wartwy gąbki (15 oraz 30ppi), które co kilka dni przepłukuję oraz włóknina, którą wymieniam co dwa dni. Dlatego też miałem wątpliwości czy mój odpieniacz daje radę, ponieważ sądziłem, że wyłapie pozostałości tego czego nie złapie rollermat, a tak niestety nie jest, stąd ta podwójna filtracja, inaczej ceramika szybko zachodziła syfem. W trzeciej komorze kulki, a w czwartej siporax. a na nim filtr z life bio filem. Do tego reaktor peletek, który powrót ma pod wejście wody do odpieniacza.

Co do bakterii to w każdą sobotę po podmianie leję 40ml Special Blend, a środy 1amp. Biodigestu.

Testy zrobię jak tylko znajdę chwilę, ponieważ aktualnie ciężko jest ją znaleźć przy tygodniowym niemowlaku :P

20200602_142849.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.