Skocz do zawartości
Jagrab1

SCWD - mechaniczny falownik - raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Wiem ze temat byl juz poruszany jednak chcialbym go znowu odnowic. Zwracam sie tu do wszystkich tych ktorzy podobnie jak ja spoznili sie na akcje "paczka z USA" (patrz kilka tematów nizej). Jesli sa jeszcze jacys chetni do powtorzenia tej akcji i zakupu SCWD, lub innego sprzetu to prosze o odzew.

Dodam tylko ze jak wiem zakup sie udal i chyba wszyscy uczestnicy tamtej akcji sa zadowoleni :)

Pozdrawiam,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecyduję się, to chciałbym poznać opinie nowych użytkowników o SCWD.

Czy warto, jak im to urządzenie działa, jakie stosują pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem też zainteresowany ale nic nie obiecuję- byłbym bardziej odpieniaczem pożądnym zainteresowany.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Kto ma chec zamienic falownik SCWD na ATI ? tak z ciekawosci wyprobowal bym cos innego :)

pozdr....

Ps; Pokazie go na zdieciu z bliska zobaczylbym jak to cacko wyglada:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

"zamienic + doplata" mialem na mysli :D

Lub jak komus zostaje jeden to wezme za kase , albo zaraz poprostu zamowie z Niemiec :D

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie zamawiać to 1 sztuka dla mnie !!


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Dla mnie z 5 skoro tak tanio :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zbyszek, napisz mi Swoj adres na prv, to Ci podesle pare fotek, bo ten hispeed to chyba nie dziala-przynajmniej u mnie;)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wieksze zainteresowanie jest ATI niz SCWD, wiec moze zamienimu paczke z USA na paczke z Niemiec?

Ktos posiada ATI, jak to sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ati jest duzo tansze a tez dziala

ja tymczasowo polecem 'mod' powerheada, zdjecia na moim www (w profilu jest link)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Jagrab1 , Jagrab1 jak mnie slyszycie ?:D dobrze sie sprawuje , bardzo dobrze zastanawiam sie czy nie jest lepszy od tego SCWD ? Over :D

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie , niemialem , ale z tego co widzialem to ten SCWD ma trzy wyloty wody , jest to nic innego jak dac trojnik na pompe czy tez dwie jakies do tego rozdmuchiwacze wody :D i umiescil je po obydwu stronach akwarium ,ustawic w roznych kierunkach , dmuchaly by tak sobie raz w tym raz w tamtym kierunku do tego zegar czasowy i naprzemian raz jedna raz druga. W niemczech robia takei zawory ktore co jakis czas zamykaja przeplyw wody ,co pozwala na zmiane kierunku jej przeplywu.

Falownik ATI "gotuje " ta wode prawie , przezuca jak w betoniarce:)tzw; (ringströmung.)

pozdrawiam Zbyszek.

Ps; Adres gdzie takie rozdmuchiwacze wody mozna kupic i zalozyc na pompe , zrobic hydraulike z 16mm rurki PVC . http://www.aquarianertreff.com/shop/index.htm - patrz Strömungsdüsen.

FF.jpg

FF1.jpg

FF2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiales zasady dzialania SCWD, ktora Tobie opisalem w mailu....

ale z trojnikiem mozna sprobowac;)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie otrzymalem od Ciebie tego maial ,ktory opisuje" zasade" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

widocznie nie jestes wybrancem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nom , doszedl jednak ten email , doszedl , przeczytalem uwaznie , obejrzalem filmek (dziekuje) http://www.melevsreef.com/video/scwd.wmv

Teraz sluchaj;

Nic szczegolnego nie widze w tych SCWD , zreszta filmek ktory podales moga obejrzec tez inni , jest to nic innego jakby podlaczyc dwa maxi -jet`y pod elektroniczne zegary czasowe.

Druga sprawa jak dasz do nich orurowanie PVC , to jak chcesz je czyscic heh kupa roboty :D

Czego nie moge powiedziec o tych ATI , gdzie jednym nacisnieciem moge zdjac falownik i go sobie przeplukac , zalozyc.

Jezeli podlaczyc dwa falowniki ATI po obydwu stronach akwarium to bylby piekny ruch wody , SCWD bija strumieniem wody tylko prosto , w malym akwarium jak na tym filmiku to sie ta woda odbija od szyb i cos tam nawet sie po dnie ta fala rozchodzi , ATI chodzi pieknie , dmucha na powierzchnei wody , obkrecajac sie dmucha elegancko na podloze , heh niema porownania , tak jakby z dwuch maxi jet`ow dmuchal prosto w szyby :D nawet niema o czym dyskutowac:) w dodatku kupa kasy hehe:D

Nie to ze Ci mowie po zlosci , bo nie oto chodzi ale te SCWD to sa troche " kupa" w porownaniu z ATI.:D

pozdr...

Ps; Po zatym takiego akwarium jak oni przedstawili na tym filmie to bym niechcial miec , gdzie widac tylko same pecherzyki powietrza:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

martinnew , tam by sie przydaly takie rozpylacze wody jeszcze do tego SCWD , bo on dmucha prosto takim jednym strumieniem , to nie jest za dobrze uwazam , a takie rozpylacze wody to groszowa sprawa . No bo gdziesz to tak na szyby walic taka piana:D;)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zbyszek- masz calkowita racje:D nie wziales tylko jednego pod uwage, co zaznaczyl gosc na stronie, film byl wykonany poczas podmiany, celem lepszego ukazania zasady i efektu dzialania... stad te powietrze i babelki

to tylko celem wyjasnienia dla osob, ktore przeczytaja Twoj post, przetlumacz sobie stronke i dopiero wtedy dokonaj porownania, sczegolnie dlaczego On akurat tak wykonal caly zestaw

PS SCWD moze pracowac wewnatrz akwa i w tanku;)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

a moze one slabo dmuchaja poprostu ? i chcial pokazac ze takie dobre w malutkim baniaku i przy samej szybie :D;) w wiekszym baniaku to cos bym to cieniutko widzial :D moze sam nie jest tego nawet swaidom ze to jst kupa?:D

(Chyba sam to musze sprawdzic )

PS; Do jakiej mocy (najsilniejszej) pompy mpozna je podlaczyc te SCWD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest swiadom, ze to, jak ladnie napisales "kupa" - podobnie jak mnostwo ludzi na nano-reef.com i reefcentral.com;)

PS 5200 l/h - w zaleznosci od umiejscowienia traci moc oczywiscie


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.