Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

W dniu 11.06.2020 o 08:18, chwialek napisał:

I tu mam pytanie być może nieco nie eleganckie bo chodzi o pieniądze czy nie warto ujawnić całościowego kosztorysu tak zgrabnego DIY? 

Pochylenie pokryw zapewne przewidziałeś. Choć w opisie tego nie ma. A skraplająca się na nakrywkach woda uroku projektowi nie przyspoży dlatego warto by je pochylić. I minimalnie wsunąć pod obrys szkła.

Oraz drugorzędna kwestia przy takim zabudowaniu sumpa nie odnotujesz spadku ph? I wzrostu temperatury w całym systemie?

Być może nie warto skręcać pokrywy tworząc monolit może warto zrobić listwy wzajemnie na siebie zachodzące. Była by łatwiejsza opcja demontażu.

Pokazałeś fajną taśmę masz już doświadczenia z jej użyciem jak to trzyma i jak by wyglądała pod bezbarwną pleksą/poliwęglanem. Tzn czy uzyska się efekt transparentności bez bąbli?

Całościowy kosztorys wstawię na końcu opisu projektu tak jak zrobiłem to w przypadku budowy lamp LED lub rollermatu. Co do pochylenia pokryw to oczywiście planuję 2 stopnie. Ph będzie bez spadku bo do 3 pomp odpieniacza doprowadzone będzie powietrze z dworu za pomocą wężyków. Co do opcji demontażu to dlatego zaprojektowałem pokrywę z 3 elementów. Tam gdzie nie będę potrzebował rozbierać jej będzie przyklejona na stałe i tym miejscem jest lewa strona sumpa z komorą pomp obiegowych i komorą reaktora wapnia. Dwie pozostałe pokrywy będą skręcane na śruby nylonowe tak aby łatwo można by je zdemontować. Taśma którą pokazałem na fotce powyżej  to ta z linku poniżej w moim przypadku gdy przyklejam czerwoną plexi ewentualne bąbelki nie będą widoczne ale gdy lekko ją podgrzejesz przed przyklejeniem można ją ułożyć bez bąbelków :

https://pl.aliexpress.com/item/4000537760718.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Gploogle_7_shopping&aff_atform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl4000537760718&netw=u&device=c&albpg=743612850714&albpd=pl4000537760718&gclid=EAIaIQobChMIhcqS0aX56QIVDg8YCh3bJQzlEAQYESABEgLyC_D_BwE&gclsrc=aw.ds

W dniu 11.06.2020 o 09:04, twistman napisał:

Fajne te Twoje projekty. Jedyne, na co zwróciłem uwagę i co proponowałbym poprawić to klejenia na powierzchniach ciętych laserowo. Zauważyłeś pewnie że taka krawędź dotknięta klejem pokrywa się pajęczynką mikropęknięć.. Dokładając do tego naprężenia materiału np. w pracy pod ciśnieniem ten efekt może się pogłębiać prowadząc do powstawania nieszczelności lub teki element potrafi się po prostu rozsypać..

Tak w pierwszych projektach miałem z tym problem że plexi cięta laserowo miała mikropęknięcia. Ostatnio zmieniłem klej na tężejący po naświetleniu UV oraz wygrzewam elementy cięte laserowo w piecu aby odpuściły naprężenia materiału.

W dniu 11.06.2020 o 09:03, dadario napisał:

 Tak samo jak temperatura nie rosła, chociaż tutaj sporo zależy od całego systemu jak i temperatury w pokoju.

Ja bym chciał aby u mnie temperatura po przez oklejenie sumpa trochę wzrosła bo mój sump stoi w piwnicy gdzie mam w najgorętsze dni z temp 18 - 20 stopni i nawet wtedy grzałka się załącza co jakiś czas.

waldek123blau

waldek123blau

1 godzinę temu, chwialek napisał:

I tu mam pytanie być może nieco nie eleganckie bo chodzi o pieniądze czy nie warto ujawnić całościowego kosztorysu tak zgrabnego DIY? 

Pochylenie pokryw zapewne przewidziałeś. Choć w opisie tego nie ma. A skraplająca się na nakrywkach woda uroku projektowi nie przyspoży dlatego warto by je pochylić. I minimalnie wsunąć pod obrys szkła.

Oraz drugorzędna kwestia przy takim zabudowaniu sumpa nie odnotujesz spadku ph? I wzrostu temperatury w całym systemie?

Być może nie warto skręcać pokrywy tworząc monolit może warto zrobić listwy wzajemnie na siebie zachodzące. Była by łatwiejsza opcja demontażu.

Pokazałeś fajną taśmę masz już doświadczenia z jej użyciem jak to trzyma i jak by wyglądała pod bezbarwną pleksą/poliwęglanem. Tzn czy uzyska się efekt transparentności bez bąbli?

Całościowy kosztorys wstawię na końcu opisu projektu tak jak zrobiłem to w przypadku budowy lamp LED. Co do pochylenia pokryw to oczywiście planuję 2 stopnie. Ph będzie bez spadku bo do 3 pomp odpieniacza doprowadzone będzie powietrze z dworu za pomocą wężyków. Co do opcji demontażu to dlatego zaprojektowałem pokrywę z 3 elementów. Tam gdzie nie będę potrzebował rozbierać jej będzie przyklejona na stałe i tym miejscem jest lewa strona sumpa z komorą pomp obiegowych i komorą reaktora wapnia. Dwie pozostałe pokrywy będą skręcane na śruby nylonowe tak aby łatwo można by je zdemontować. Taśma którą pokazałem na fotce powyżej  to ta z linku poniżej w moim przypadku gdy przyklejam czerwoną plexi ewentualne bąbelki nie będą widoczne ale gdy lekko ją podgrzejesz przed przyklejeniem można ją ułożyć bez bąbelków :

https://pl.aliexpress.com/item/4000537760718.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Gploogle_7_shopping&aff_atform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl4000537760718&netw=u&device=c&albpg=743612850714&albpd=pl4000537760718&gclid=EAIaIQobChMIhcqS0aX56QIVDg8YCh3bJQzlEAQYESABEgLyC_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Godzinę temu, twistman napisał:

Fajne te Twoje projekty. Jedyne, na co zwróciłem uwagę i co proponowałbym poprawić to klejenia na powierzchniach ciętych laserowo. Zauważyłeś pewnie że taka krawędź dotknięta klejem pokrywa się pajęczynką mikropęknięć.. Dokładając do tego naprężenia materiału np. w pracy pod ciśnieniem ten efekt może się pogłębiać prowadząc do powstawania nieszczelności lub teki element potrafi się po prostu rozsypać..

Tak w pierwszych projektach miałem z tym problem że plexi cięta laserowo miała mikropęknięcia. Ostatnio zmieniłem klej na tężejący po naświetleniu UV oraz wygrzewam elementy cięte laserowo w piecu aby odpuściły naprężenia materiału.

Godzinę temu, dadario napisał:

 Tak samo jak temperatura nie rosła, chociaż tutaj sporo zależy od całego systemu jak i temperatury w pokoju.

Ja bym chciał aby u mnie temperatura po przez oklejenie sumpa trochę wzrosła bo mój sump stoi w piwnicy gdzie mam w najgorętsze dni z temp 18 - 20 stopni i nawet wtedy grzałka się załącza co jakiś czas.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.