Skocz do zawartości

Historia edycji

benua

benua

Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykrzaczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj. 

benua

benua

Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykroczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj. 

benua

benua

Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykroczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.