Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

1571 profile views
 1. Ja na Ca polecam test Colombo. Przerabiałem Salifert, AF teraz mam Colombo z niego jestem najbardziej zadowolony - moment zmiany koloru odczynnika wyraźny , bez zastaniawiania się czy to już ten kolor czy jeszcze nie. Sprawdzałem z płynem referencyjnym AF i na nowym teście Colombo wynik się pokrywał, na starszym nie porównywałem.
 2. benua

  Produkty Reef Factory

  No ja właśnie tez o PS
 3. benua

  Produkty Reef Factory

  No właśnie parametryzacji...za taką kasę chciałbym mieć urządzenie pług&play kupuje, podłączam inwszytsko gra ale z tego co czytam to kupujesz i pierwsze co to telefon do serwisu.
 4. Cześć , używacie produktów Reef Factory ? Jak wasze opinie o tym sprzęcie ? Produkty w zasadzie dostępne tylko w jednym sklepie w Polsce, w kilku innych sklepach opinie o nich mają sceptyczne albo się tylko uśmiechają. Zastanawiam się czy dlatego że to Polska marka ? Osobiście przymierzam się do kupna automatu do utrzymania stabilnego kH. Dwa razy miałem już w koszyku Kh lab PS ale jak czytam ile z tym problemów/roboty żeby doporowadzic do używalności to mam duże wątpliwości. RF wypuściło Kh keeper , ale ze względu że to nowość to wielu opini nie ma. Stąd pytanie - może ktoś ma i coś napisze, jeżeli nie to jakie są Wasze ogólne opinie o produktach firmy.
 5. Też mnie bardzo ciekawi Kh keeper. Czy masz podpięte pompy dozujące Reef Factory ? Jak wyglada kwestia automatycznego utrzymywania Kh ?
 6. benua

  ICP Fauna Marin

  Wypełniasz tylko karteczkę podajesz @ na który dostaniesz wyniki. Jeżeli chodzi o fiolkę to jak masz dwie naklejki z tym samym numerem próbki to wysyłasz wodę z akwarium. Nie wiem czy FM robi wodę RO i Marine jak AF
 7. Reefbooster + Reefroids czyni cuda.
 8. Szybę albo plexiglas pod całość schodów dać, jest miejsce pod stopniami.
 9. Ja też walczę z ta plagą, w zasadzie to wychodzę na prostą. Zastosowałem zmasowany atak - krewetki seticaudata, ślimaki bumblee bee i na dokładkę c. valentini. Ślimaków jest zdecydowanie mniej, ale jeszcze gdzieniegdzie są plagę miałem ogromną.
 10. Żeby go rozebrać trzeba go delikatnie popsuć od góry. Za okno nie mam jak wystawić , gdybym miał możliwość to sam wąż już bym wystawił.
 11. Ja tydzień temu podłączyłem scrubberek z Ati, jak widać poniżej wkład w połowie już fioletowy, ph 8.03 jak w lato przy otwartych oknach, w nocy spada do 7.7-7.8 mimo refugium w odwrotnym cyklu. Wyglada na to że wkład scrubbera wystarczy na około 2 tyg. tak wiec bez rewelacji. Już zamówiony pochłaniacz Co2 intersorb, zobaczymy jak wyjdzie...Edit zapomniałem dodać wraz ze wzrostem ph - Kh wyraźnie idzie w dół - było 8,5 teraz 7,6 i codziennie zwiększam Bufor na pompie o 6 ml
 12. Oczywiście nie życzę Ci tego, ale ospa może lada dzień wrócić ze zdwojoną siłą, to że zniknęła po kilku dniach to jest normalny cykl życiowy, larwy poszły do wody i zaraz będą szukać żywicieli. Mimo że ospa zniknęła nie zaprzestawaj kuracji, zwłaszcza uv.
 13. No robi się ciasno...powoli próbuje oswajać myśli ze zwiększeniem litrarzu, z drugiej strony trochę szkoda mi rozwalać ekosystem i zaczynać od nowa, bo wszystko trybi jak trzeba, a wiadomo że przy przekładce mogą/będą straty.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.