Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

2596 profile views
 1. Ja osobiście malowałem farbą okrętową (farba+utwardzacz), można kupić na litry na Allegro. Po 5 latach nawet draśnięcia.
 2. benua

  KH keeper od RF

  No niestety przy mniejszych zbiornikach zasolenia trzeba pilnować . U mnie przy 250l i początkowych pomiarach co godzinę zasolenie spadło, teraz robie test co 2 h i nie ma takiego drastycznego spadku, ale i tak trzeba pilnować. Ja teraz przy cotygodniowej podmianie robie trochę bardziej słoną wodę i jest ok.
 3. benua

  KH keeper od RF

  Na początku kropka w kropkę tak samo. Potem skończył się reagent do Hanki i tak leży.
 4. benua

  KH keeper od RF

  Ja używam KHK+ od około pół roku. W połączeniu z dosingpomp z RF dla mnie robi robotę.
 5. Miałem podobnie po przedawkowaniu bakterii, tylko u mnie padło na Seriatopory. U mnie wyglądało mi to na jakieś zakażenie bakteryjne, padało wszystko co było blisko lub dotknął go „glut” który popłynął. Miałem już tak dwa razy po jednym rodzaju bakterii. Za drugim razem jak tylko zobaczyłem „gluta” na koralu to obieg stop i cały koral w śmietnik, odcięte szczepki tez padły po dwóch dniach.
 6. Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykrzaczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj.
 7. Tak to ma wyglądać - montaż na spływie
 8. Cześć w mojej opini płynne pokarmy od AF również trzeba płukać. W moim przypadku po tygodniu stosowania bez płukania zaczęły pojawiać się jakieś glony na skale. Jak tylko zauważyłem zaczołem płukać i glony zniknęły.
 9. Ja też u siebie mam sinus volta i akumulator. Podczas lipcowych wichur- wytrzymał z podpietą pompą obiegową, cyrkulacją oraz pompą ballinga 24h - to wszystko zależy od pojemności akumulatora. Wtedy prądu nie miałem 3 dni tak wiec pozostał agregat. Dwa dni małża narzekała że w domu prąd ma tylko akwarium a reszta przy świeczkach . Napowietrzacz na baterie sprawdzi się tylko jak w trakcie awarii będziesz w domu, jak Cię nie ma bo jesteś na wyjeździe to kaplica. Ja polecam Ups i akumulator, trochę trzeba wydać ale masz spokojną duszę.
 10. Tak rzeczywiście , koralowce na pierwszym planie
 11. Dzięki. Z jednej strony Maxspect gyre, z drugiej strony 2 x Jebao rw i jakoś się kręci.
 12. Panowie pytanko - jaka sonda jest zastosowana w Kh Lab ? W sensie jakas lepsza ? , bo ktoś gdzieś kiedyś pisał ze to ta najtańsza chińska, a powiem szczerze już trzy takie przerobiłem, a wydaje się ze sonda to jeden z najważniejszych elementów tego zestawu. Cieszy mnie to co czytam ze Kh lab bez dostępu do netu działa bez zakłóceń, w przeciwieństwie do keepera, który bez netu może trybie akcji mieć problem z dozowaniem. Swoją drogą ciekawe jak w takim przypadku Alkatronic połączony z dosetronikiem ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.