Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

2204 profile views
 1. Masz rację temat był już szeroko opisywany:
 2. No właśnie tutaj miałem dylemat z dawkowaniem, stąd pytanie.
 3. Zmniejszyłem żeby nie było skoku do góry teraz. Generalnie właśnie nie wiedziałem czy utrzymać aktualną dawkę i dodać dodatkową czy wyjść z założenia że 100 ml bufora zwiększa Kh o 2,6 w 100 l, z tym ze to znowu nie uwględnia konsumpcji. Stąd moje pytanie tutaj, bo pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło.
 4. Mi póki co jedna goniopora przestała polipować, ale przede wszystkim martwię się o acry. Ja póki co zmniejszyłem dawkę bufora z 392 do 100 ml, jutro zwiekszę dawkę i będę mierzył. Posiłkuje się kalkulatorem z reefhub.
 5. !!!!Mam problem chyba przycięła się pompa Kh czego nie zauważyłem. Kh spadło drastycznie do 3,3(sic!). Dawka dzienna Kh bufora była 392 ml, akwarium 250 l, Kh trzymałem około 7,6. Pytanie do doświadczonych akwarystów jak teraz w miarę bezboleśnie dla korali wrócić do pierwotnej wartości ?
 6. benua

  Węgiel aktywny

  Ja używam i sobię chwałę Matrix Carbon Seachem, drobne granulki w woreczku ale wymiana raz na trzy-cztery miesiące.
 7. W wakacje w CC reklamowali automatyczne rozwiązanie - pojedyncza pompa RF i artemia w butelce od AF
 8. Przez te Wasze dywagacje śniło mi się dzisiaj że mi zbiornik pierdyknął i prosiłem Przemka o pilne zrobienie nowego poza kolejnością na cito
 9. Moim zdaniem planując takie przedsięwzięcie powinniście zlecić wykonanie projektu/koncepcji takiego zbiornika profesjonalnej firmie zajmującej tego typu inwestycjami. Dokument zawierałby specyfikację sprzętu ale jednocześnie dawał jakieś gwarancje powodzenia projektu. Ewentualnie można się skontaktować z ogrodami zoologicznymi np Wwa, Płock , które prowadzą duże zbiorniki słodkowodne.
 10. U mnie po ostatniej burzy w Płocku prądu nie było 3 ! dni. Pierwszą dobę przeżyłem na Upsie i aku - działał od 23.30 do 20 następnego dnia. Potem tylko agregat mnie uratował ....ku uciesze sąsiadów .Oczywiscie pobór prądu ograniczony do niezbędnego minimum - obieg, cyrkulacja, odpieniacz co jakiś czas, kontrola Kh. Obyło się bez strat (póki co) a mam kilkanaście acropor. Nigdy nie miałem takiego długiego zaniku prądu , tak więc widać ze Ups i dobry akumulator to podstawa - daje czas na reakcje.
 11. Zastanawia mnie „ zero chłonności” wygląda na porowatą, pozatym jest napisane że to naturalna skala argonitowa utworzona ze starożytnych raf a nie beton jak AF czy RRR .
 12. Ja używam Phospate Minus od około 3 miesięcy i mam dobre doświadczenia. Kręci się w filtrze przepływowym ,rzeczywiście trochę go wypływa z filtra ale nie są to jakieś porażające ilości. Fosforany 0, grunt żeby co miesiąc wymieniać zgodnie z zaleceniami. Wcześniej przez długi okres używałem RowaPhos, która po jakimś czasie (ok 2 tygodni) zbijała się w filtrze i nie fluidyzowała, fosforany wtedy skakały. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że produkt AF akurat mi lepiej podpasował, do tego wychodzi taniej niż Rowa.
 13. Super dzięki , czy masz już to spięte z pompami dozujacymi od ReefFactory ? Jestem Ciekaw jak to działa razem w połączeniu.
 14. Pamietam ze w reefmaxie robilo sie patent z przedłużeniem tej rurki z której wyplywa piana, może to pomoże.
 15. Can’t wait Fajnie że jednocześnie będzie porównanie do Kh laba - takie b2b. Ciekaw jestem bardzo.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.