Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

1313 profile views
 1. benua

  ---marco rocks---

  Seafarm może Ci z Dejong sprowadzić Indonezję albo Caraiby ale cena od 147 za kg
 2. Witam, będąc w posiadaniu dwóch test ICP Triton i Marinlab i jakieś tam problemy w zbiorniku postanowiłem zrobić mały test porównawczy. Próby wody pobrane jednocześnie i wysłane do dwóch ww. laboratoriów. Wyniki....hm tego generalnie się spodziewałem. Część się pokrywa, część zbliżona, ale są także duże różnice np. po4. Trzeba sobie zdawać sprawę że w obydwu przypadkach ta sama próba robiona na tym spektofotometrze w odstępie kilku dni także pewnie dała by inny wynik. Poza tym te laboratoria chyba nie posiadają akredytacji co także może wpływać na różnice. Generalnie , mnie bardziej przekonał Triton ponieważ razem z wynikami dostałem instrukcję z przeliczeniem na mój litraż ile czego dolać żeby wyprostować parametry. Mam nadzieję że nasz rodzimy Marinlab także pójdzie tą drogą, jednak jest to jakaś odpowiedzialność. Wyniki zamieszczam poniżej. Pozdr
 3. Kropelka w żelu i po krzyku, samo będzie się rozrastać.
 4. Ja mam całą tylną szybę w briareum, niestety wrasta w grzebień i raz na dwa tygodnie muszę wycinać. Generalnie wyglada fajnie, ale trzeba pilnować gada.
 5. Wyglada extra, zdjął bym tylko jedną skałe z góry, więcej miejsca dla sps do góry - spokojnie z czasem zarosą
 6. Odświeżam - dzisiejsze czyszczenie Maxsepct Jump MJ GF4K czy ta rdza to aby normalne ? Producent deklaruje że nie koroduje, a życie swoje. Acry podwijają sukienki i zaczęło się szukanie przyczyny...
 7. Gdzie kupowałeś nowy komputer ? Jaki koszt ?
 8. benua

  ati sunpower dimm

  A próbowałeś restartować lampę ? Trzeba przy wyłączonej lampie z kontaktu wciscąc wszystkie przyciski na raz i trzymając je wciśnięte włączyć lampe do kontaktu i po kilku sekundach puścić przyciski ( po takim pyknięciu lampy)
 9. benua

  Chelmon i Zebrasoma Scopas

  Spróbuj postawić lusterko przy szybie na kilka dni, zainteresuje się „sobą” zostawi chelmona
 10. benua

  Absorber cyny (Sn)

  Możesz spróbować Pantarhei Panta Lith u mnie usunął glin, który był kosmiczny. Według producenta wiąże metale ciężkie, które mogą być usunięte przez węgiel.
 11. U siebie również posiadam RRR, start w reefmaxie bez większych problemów, po przesiadce na większe i dołożeniu kilku kg nowej również bezproblemowo, delikatne okrzemki ale szybko poszły.
 12. benua

  Rowa..

  Ja mam w skarpecie w najwęższej komorze w sumpie i działa elegancko.
 13. Poka całość jak się moje stare szkło prezentuje ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.