Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

1901 profile views
 1. Wygląda trochę jak strawberry shortcake.
 2. Gadaj w gdzie ta druga strona barykady
 3. Cześć podejrzewam u siebie infekcję bakteryjną seriatopor. Zaczęło się od calliendrum - krzak wielkości dwóch dłoni zgubił tkankę w jeden dzień, tkanka się poprostu rozpuszczała i leciały z niej gluty, usunołem cały krzak ale trochę gluta popłynęło. Teraz to samo zaczyna trawić milkę ktora stała obok, dwa hystrixy różowego i zielonego i pocilliporę. Degradacja nie postępuje tak szybko jak u calliendrum, ale jednak. Podejrzewam że to infekcja bakteryjna ponieważ nie było żadnego wahnięcia, parametry takie jak zawsze wszystkie acorpory (a mam ich około 15) oraz montipory jak gdyby nigdy nic nie wzruszone...Może to zbieg okoliczności ale temat zaczął się dwa dni po zastosowaniu nowych bakterii Tunze zgodnie z zaleceniem producenta. Czy znacie jakiś sposób/środek który można zastosować żeby to cholerstwo powstrzymać.
 4. Czyli jednak chyba kupię sobie Hankę Kh i dam spokój z tą automatyką ....
 5. Generalnie wygląda na to że takiego urzadzenia nie da się zrobić tanio. Jak widać Kh keeper v1 był w bardzo przystępnej cenie w porównaniu z innymi, ale w związku z tym że nie działał poprawnie zrobili Kh keeper plus, który ceną już praktycznie nie odbiega od innych urządzeń tego typu zagranicznych producentów jak alcatronic czy Kh director GHL ( z filmików i komentarzy na YT tez można wywnioskować ze rewelacyjny nie jest). Kh lab tez w porównaniu z tym co ma na pokładzie ( mam tu ma myśli zintegrowane pompy dozujące)nawet w regularnej cenie bez promki, jest urządzeniem tanim w porównaniu do konkurencji, ale jak widać co do działania pozostawia dużo do życzenia. Fajnie byłoby takie urządzenie posiadać, ale być może trzeba trochę poczekać aż producenci je trochę dopracują inaczej niestety stajemy się za nie małe pieniądze ich betatesterami....
 6. Ostatnio byłem bardzo blisko zakupu Kh keepera, nawet od ponad miesiąca miałem wpłaconą zaliczkę na Kh keeper plus - w cenie starego miałem obiecany Kh Keeper plus, przy finalizacji zakupu kiedy właśnie po ponad miesiącu dotarły do sklepu nowe keepery chciałem dokupić jeszcze pompy żeby był komplet i tu zonk pompy prawie dokupione, ale jest taki mały szczegół do keepera trzeba dopłacić 900 pln.....yyy zrezygnowałem, bo poczułem się trochę nie fair (sprzedawca jest producentem sprzętu; - nie ważne, nie zarobili). Z tego co mi Pani tłumaczyła w nowym Kh keeper plus jest nowa dokładniejsza sonda i nowe pompy krokowe, stad ta cena. Wszystko po wnioskach od beta testerów. I moim zdaniem tutaj trochę lipa - firma wypuszcza na rynek produkt Kh keeper, by po kilku miesiącach zaprzestać jego produkcji i na podsatwie opini ludzi którzy zaplacili za sprzęt kupę kasy wypuścić Kh keeper plus. Jest opcja żeby stary w starym Kh keeperze wymieć za dopłatą ( 50 €) sondę - oferta ważna do końca maja, potem 100€ lub za dopłatą 200€ wymieniają na Kh keeper plus. Niby spoko ze jest taka opcja , ale defacto ci którzy kupili Kh keeper v1 stali się beta testerami sprzętu i teraz żeby otrzymać produkt działający poprawnie muszą jeszcze parę złotych dorzucić.
 7. Czesc, minęło kilka miesięcy od ostatniego wpisu. Napiszcie proszę jak Wasze Kh laby przez ten czas , polecacie zakup ?
 8. Ja ostatnio zakupiłem solowca. „Żmijka by Ichtiotropic„ to więcej tam było wody niż solowca. W Ichtiotropic „firmowym” tez tak kilka razy miałem, innym razem solowca aż gęsto w kostce, tak więc chyba nie mają żadnej kontroli nad produkcją. Natomiast Ocean Nutrition jakość zawsze powtarzalna, za to cena inna..
 9. Butelka pół litrowa plastikowa - odcinasz trochę poniżej szyjki i odciętą cześć wkładasz odwrotnie do pozostałej części butelki tak aby gwint był w środku butelki , do środka trochę solowca, butelkę siup na dno i po kilku minutach krewetki twoje.
 10. To nie ciekawostka tylko normalka, skoczyła się apitasia, to wzięły się za euphyllie, u mnie zżarły kiedyś dragonsoula w trzy noce. Tak wiec albo kretwtki albo euphyllie, musisz wybrać.
 11. Ph spoko, ale zasoleniu nie ufam, bo potrafi się przywiesić.
 12. Nad zbiornikiem świeci ati sunpower 6x39; belka orphek blue 90 z jednej strony i belka led actinic aquael z drugiej strony.
 13. No niestety ...jak widać nic. Nowy zbiornik musi stanąć w tym samym miejscu, tak więc ten musiałbym zlikwidować, nowy nie zdążyłby dojrzeć żeby zrobić szybką przekładkę a szkoda mi korali.
 14. Jade na ballingu, aktualnie leci 3x 450 ml dziennie... Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.