Jump to content

benua

Klubowicz
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Benua
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock
 • Akwarium
  250l 100x50x50

Recent Profile Visitors

2476 profile views
 1. Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykrzaczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj.
 2. Tak to ma wyglądać - montaż na spływie
 3. Cześć w mojej opini płynne pokarmy od AF również trzeba płukać. W moim przypadku po tygodniu stosowania bez płukania zaczęły pojawiać się jakieś glony na skale. Jak tylko zauważyłem zaczołem płukać i glony zniknęły.
 4. Ja też u siebie mam sinus volta i akumulator. Podczas lipcowych wichur- wytrzymał z podpietą pompą obiegową, cyrkulacją oraz pompą ballinga 24h - to wszystko zależy od pojemności akumulatora. Wtedy prądu nie miałem 3 dni tak wiec pozostał agregat. Dwa dni małża narzekała że w domu prąd ma tylko akwarium a reszta przy świeczkach . Napowietrzacz na baterie sprawdzi się tylko jak w trakcie awarii będziesz w domu, jak Cię nie ma bo jesteś na wyjeździe to kaplica. Ja polecam Ups i akumulator, trochę trzeba wydać ale masz spokojną duszę.
 5. Tak rzeczywiście , koralowce na pierwszym planie
 6. Dzięki. Z jednej strony Maxspect gyre, z drugiej strony 2 x Jebao rw i jakoś się kręci.
 7. Panowie pytanko - jaka sonda jest zastosowana w Kh Lab ? W sensie jakas lepsza ? , bo ktoś gdzieś kiedyś pisał ze to ta najtańsza chińska, a powiem szczerze już trzy takie przerobiłem, a wydaje się ze sonda to jeden z najważniejszych elementów tego zestawu. Cieszy mnie to co czytam ze Kh lab bez dostępu do netu działa bez zakłóceń, w przeciwieństwie do keepera, który bez netu może trybie akcji mieć problem z dozowaniem. Swoją drogą ciekawe jak w takim przypadku Alkatronic połączony z dosetronikiem ?
 8. Mastertronic mierzy Kh raz dziennie ? Czy działa jak Alkatronic i można ustawić więcej pomiarów dziennie ?
 9. To samo interesowało mnie w przypadku Kh Keepera - czy brak internetu powoduje brak pomiarów i akcji, póki co nikt nie miał takich sytuacji. U mnie np. net jest niestabilny i zastanawia mnie czy w przypadku jego wykrzaczenia nie wykrzaczy mi się przy okazji zbiornik.
 10. Dzięki , a na pompach można ustawić albo akcje albo regularne dozowanie? Czy to jest tak ze ustawiasz regularne dozowanie a do tego akcje albo wstrzymują dozowanie w przypadku wzrostu Kh albo dozują dodatkowo w przypadku spadku i w przypadku braki netu jest tylko regularne dozowanie ?
 11. - 30 % na produkty AF w Trzmielu;
 12. benua

  Pierwsze ICP

  U mnie fosforany również się rozjeżdżają pomiędzy Hanką a ICP. Mierze zawsze w momencie poboru próbki ICP - są albo 0,0 albo 0,01 a z ICP już kilkukrotnie przychodziło np 0,07 a nawet 0,1. Tłumaczyłem sobie tym ze może za nim próba doszła lab , coś tam się rozłożylo w wodzie, stąd wzrost.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.