Skocz do zawartości

Historia edycji

Hanatek

Hanatek

28 minut temu, goclik napisał:
A wie ktoś czym się różnią te plusy od af od np. ich ballinga? Czy nie jest to czasem ten sam produkt tylko o np. innym stężeniu? Proszkami czda nie można korygować poziomów? Albo inaczej - domyślam się, że proszkami czda można, jednak na ile te produkty od af są lepsze i czy faktycznie są bezpieczniejsze? Czy nie jest to czasem kolejny chwyt marketingowy, żeby ludzie kupowali kolejny cudowny produkt?

Według mnie to są rozrobione Proszki czda [emoji28]

 

Edit: Żeby nie pisać post, pod postem, edytuję ten. 

  

47 minut temu, Tester napisał:

Przy kalkulatorze na reefhuba jest film z instrukcja

Tak, oglądałem go nawet :). Problemem była godzina. O pierwszej w nocy "musk" już nie działa jak powinien :). Dzisiaj się troszkę pobawiłem w kalkulatorze, i wcale nie jest aż tak trudny. 

Zrobiłem pierwsze wyliczenia, i chyba jest wszystko okej. Proszę mądrzejszych o rzucenie na to swoim okiem :).

Mam jeszcze kilka pytań. 

Aby skompresować "Ballinga" do 3 płynów, chciałbym 85g MgCl2*6H20 dosypać do rozpuszczonych już 277,5g CaCl2. Chyba nie będzie z tym problemu? 

W kalkulatorze nie ma podanej ilości jaką trzeba dozować SBS. Domyślam się, że wlewam tego tyle samo, ile leje CaCl2, tak? 

Jak teraz będzie wyglądała sprawa ze strongami? Strong A, oraz B nie będzie się "gryzł" z Magnezem? W strongu A znajduje się stront, oraz bar. Strong B zawiera żelazo, mangan, miedź, cynk, nikiel, oraz chrom . 

Owych strongów chcę wlać ilości polecane przez producenta czyli: 

Płyn 1 (kH) 2,5ml/l (2x mniej, ponieważ wsypuję 2x mniej naHCO3) strong C

Płyn 2 (Ca + Mg) 5ml/l Strong A, i B.

Płyn 3 (SBS) 5ml/l Strong K

 

kalkulator.jpg

Hanatek

Hanatek

A wie ktoś czym się różnią te plusy od af od np. ich ballinga? Czy nie jest to czasem ten sam produkt tylko o np. innym stężeniu? Proszkami czda nie można korygować poziomów? Albo inaczej - domyślam się, że proszkami czda można, jednak na ile te produkty od af są lepsze i czy faktycznie są bezpieczniejsze? Czy nie jest to czasem kolejny chwyt marketingowy, żeby ludzie kupowali kolejny cudowny produkt?
Według mnie to są rozrobione Proszki czda [emoji28]
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.