Jump to content

Hanatek

Klubowicz
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mateusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hanatek

  Hw-603a

  Dzięki za odpowiedź. U mnie by to było podpięte pod pompę obiegową, z ostatniej komory w sumpie. W wspomnianym kubelku nie planuje wkładać żadnej gąbki ani waty. W takim przypadku też trzeba do często czyścić?
 2. Hanatek

  Hw-603a

  Witajcie. Chciałbym dołożyć co nieco siporaxu, ora, kulek maxspecta do swojej filtracji. W sumpie już miejsca brak, więc musiałbym dołożyć media reactor. Cenowo one nie wypadają najlepiej, i wpadł mi do głowy pomysł z prefiltrem. W komórce zalega mi kilka prefiltrów hw603a. Nie mają one pompki, jest to tylko "wiadro" z wlotem wody na dole, i wyjściem na górze. Zasada działania (chyba) taka sama jak ww. media reactor. Czy ktoś z Was stosuje takie rozwiązanie u siebie? Jak to się sprawuje? A może macie jakieś przeciwwskazania?
 3. @Tester Dziękuję za odpowiedź. Zakładając, że zlewam tylko 50%, to tygodniowa produkcja wynosiła by ok 12l. Na to fito jest 3 odbiorców, którzy dorzucają się na pokrycie kosztów produkcji. Więc dla nas taka ilość jest w sam raz. Może i masz rację, że podawanie co2 jest przerostem formy nad treścią. Widziałem wpis który mówił, że może być lepiej, a sprzęt leży nieużywany w komórce. Stwierdziłem, że czemu nie spróbować? I chyba tak zrobię. Dla testów w butelce 2l, i do środka włożę dyfuzor ze spieku ceramicznego. Jak się uda, to fajnie, a jak nie, to też fajnie Nadal jednak nie wiem, czym mieszać to fito w większym zbiorniku. Boję się, że wirnik może zniszczyć fito.
 4. Witam :). Przebrnąłem przez cały temat, i udało mi się pomyślnie wystartować ze swoją hodowlą fito. Wiele kwestii zostało tutaj poruszonych i wyjaśnionych. Przewinął się tutaj wpis, że warto dozować CO2 do swojej hodowli, aby była jeszcze bardziej wydajna. Mam ze swojego starego akwarium holenderskiego dostępny kompletny zestaw do co2. W jaki sposób go dozować? Ze zwykłej rurki tak jak powietrze? Co2 w ten sposób się nie rozpuści w wodzie, a wszelkie kostki lipowe, czy kamienie są miejscem rozwoju bakterii. Następne pytanie mam takie, w jaki sposób mieszać fito w większym zbiorniku? Docelowo chcę je hodować w kostce 30x30x30cm. Wydaje mi się, że zwykły napowietrzacz tego nie ogarnie. Może jakiś mały filterek typu Aquael Pat mini?
 5. Hanatek

  lampa CHINKA :-)

  Hej :). Zastanawiam się nad kupnem dokładnie tej samej lampy, lecz do zdecydowanie mniejszego akwarium. Chciałem zapytać, czy jesteś zadowolony z pracy lampy? Warta jest swoich pieniędzy?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.