Skocz do zawartości

Historia edycji

Mini

Mini

Godzinę temu, minor napisał:

Natomiast niezmiennie uważam, że najpierw musisz ustalić przycznę czyli "cofnąć sie w czasie" i bardzo dokładnie zastanowić co się zmieniło nawet jak teraz Tobie wydaje sie że nic. I grunt to utrzymywać w miarę stałe warunki, nawet jak nie będa idealne to przyroda jest mądrzejsza od nas i zwykle jakoś to zbilansuje. Najgorzej jak sie jej przeszkadza ciągłym mieszaniem z ogromnym przekonaniem że jesteśmy od niej mądrzejsi.

Pisałem o soli na początku. Idealnie po tym jak zmieniłem 80l wody czyli cały baniak zaczęły się problemy.

Godzinę temu, minor napisał:

@Mini  to pytanie skąd brałeś RODI do ICP?

 

Brałem bezpośrednio z wylotu filtra ro.

Godzinę temu, minor napisał:

To co widać na samym początku to pisałeś że miałeś słabszy cyrkulator i było lepiej, zmieniłeś go na tunze i za jakiś czas wszystko się zaczeło. No to pytanie za milion punktów. Próbowałeś wywalic to tunze i wrócić do starej cyrkulacji? Czy tylko dlatego że tunze jest mocniejszy koniecznie znaczy że musi być lepszy? Jeśli nie próbowałeś, to może warto spróbować. Może jest uszkodzony i np. ma jakieś przebicie gdzieś. Ale znowu jak będziesz próbował to tylko to i daj temu z tydzien dwa na ustabilizowanie się, nie zmieniaj wszystkiego na raz.

Tunze zmieniłem w marcu 2020 i był to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Problemy zaczęły się w listopadzie 2019. Myślałem w ten sposób i stawiałem na sól, sterownik temperatury ( czujnik coś oddaje do wody ) lub dolewkę  ( wymieniłem czujnik optyczny oraz mam pęknięty kabel przy pompie).

Czujnik na jakiś czas wyjąłem i planuję zmienić sterownik i wymienić pompę przy dolewce.

W dniu 4.07.2020 o 17:06, FajnyRadziu napisał:

eśli nie cyrkulacja, to cofnij się w głowie do czasu gdy problem wystąpił i pomyśl o wszystkim co sie działo, co kupiłeś, co sie zmieniło. Nie tylko w akwarium ale równiez, a może zwłaszcza w domu. Może partnerka kupiła nowe świeczki zapachowe? Albo zmieniliście odświeżacz powietrza w toalecie? Nowe perfumy/dezodoratny członków rodziny? Pies wypsikany jakimiś środkami na pchły, kleszcze czy coś takiego? Podobnie jakieś malowania scian, okien, mebli etc. I generalnie pytanie o aktywność członków rodziny bo i takie przypadki były tu opisywane, że dzieci coś potrafiły wrzucać do wody np. karmiąc rybki cukierkami.
I ja mówie całkiem poważnie, bo ja po nowym psikaczu w toalecie miałem poważny problem i nic mi nie polipowało przez kilka dni, aż sie połapałem o co może chodzić.
 

Na pewno nic nie zmieniałem. Nie mam świeczek, dzieci. łazienkę itp mam dość daleko więc wątpię że to od tego . Dość często też wietrzę więc raczej nie szukam tutaj przyczyny.

Spojrzałem na testy icp z września zeszłego roku i rzuciło mi się mocno w oczy że glin miałem wtedy 40ppm a teraz 80 ppm więc tutaj coś jest nie tak. Resztę mam albo tak samo albo w normie ( jeżeli nie było wcześniej ). Zapomniałem że miałem starego seachem matrix w panelu ( 5 lat ma ) i to jedyna opcja jak na moje , że mi jakieś syfy zaczął oddawać, a skała to pochłonęła dodatkowo.

 

Na pewno będę walczył z glonami i kupię absorber na glin ( rowaphos )

 

Mini

Mini

Godzinę temu, minor napisał:

Natomiast niezmiennie uważam, że najpierw musisz ustalić przycznę czyli "cofnąć sie w czasie" i bardzo dokładnie zastanowić co się zmieniło nawet jak teraz Tobie wydaje sie że nic. I grunt to utrzymywać w miarę stałe warunki, nawet jak nie będa idealne to przyroda jest mądrzejsza od nas i zwykle jakoś to zbilansuje. Najgorzej jak sie jej przeszkadza ciągłym mieszaniem z ogromnym przekonaniem że jesteśmy od niej mądrzejsi.

Pisałem o soli na początku. Idealnie po tym jak zmieniłem 80l wody czyli cały baniak zaczęły się problemy.

Godzinę temu, minor napisał:

@Mini  to pytanie skąd brałeś RODI do ICP?

 

Brałem bezpośrednio z wylotu filtra ro.

Godzinę temu, minor napisał:

To co widać na samym początku to pisałeś że miałeś słabszy cyrkulator i było lepiej, zmieniłeś go na tunze i za jakiś czas wszystko się zaczeło. No to pytanie za milion punktów. Próbowałeś wywalic to tunze i wrócić do starej cyrkulacji? Czy tylko dlatego że tunze jest mocniejszy koniecznie znaczy że musi być lepszy? Jeśli nie próbowałeś, to może warto spróbować. Może jest uszkodzony i np. ma jakieś przebicie gdzieś. Ale znowu jak będziesz próbował to tylko to i daj temu z tydzien dwa na ustabilizowanie się, nie zmieniaj wszystkiego na raz.

Tunze zmieniłem w marcu 2020 i był to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Problemy zaczęły się w listopadzie 2019. Myślałem w ten sposób i stawiałem na sól, sterownik temperatury ( czujnik coś oddaje do wody ) lub dolewkę  ( wymieniłem czujnik optyczny oraz mam pęknięty kabel przy pompie).

Czujnik na jakiś czas wyjąłem i planuję zmienić sterownik i wymienić pompę przy dolewce.

Mini

Mini

Godzinę temu, minor napisał:

Natomiast niezmiennie uważam, że najpierw musisz ustalić przycznę czyli "cofnąć sie w czasie" i bardzo dokładnie zastanowić co się zmieniło nawet jak teraz Tobie wydaje sie że nic. I grunt to utrzymywać w miarę stałe warunki, nawet jak nie będa idealne to przyroda jest mądrzejsza od nas i zwykle jakoś to zbilansuje. Najgorzej jak sie jej przeszkadza ciągłym mieszaniem z ogromnym przekonaniem że jesteśmy od niej mądrzejsi.

Pisałem o soli na początku. Idealnie po tym jak zmieniłem 80l wody czyli cały baniak zaczęły się problemy.

Godzinę temu, minor napisał:

@Mini  to pytanie skąd brałeś RODI do ICP?

 

Brałem bezpośrednio z wylotu filtra ro.

Godzinę temu, minor napisał:

To co widać na samym początku to pisałeś że miałeś słabszy cyrkulator i było lepiej, zmieniłeś go na tunze i za jakiś czas wszystko się zaczeło. No to pytanie za milion punktów. Próbowałeś wywalic to tunze i wrócić do starej cyrkulacji? Czy tylko dlatego że tunze jest mocniejszy koniecznie znaczy że musi być lepszy? Jeśli nie próbowałeś, to może warto spróbować. Może jest uszkodzony i np. ma jakieś przebicie gdzieś. Ale znowu jak będziesz próbował to tylko to i daj temu z tydzien dwa na ustabilizowanie się, nie zmieniaj wszystkiego na raz.

Tunze zmieniłem w marcu 2020 i był to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Problemy zaczęły się w listopadzie 2019. Myślałem w ten sposób i stawiałem na sól, sterownik temperatury ( czujnik coś oddaje do wody ) lub dolewkę  ( wymieniłem czujnik optyczny oraz mam pęknięty kabel przy pompie)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.