Skocz do zawartości

Historia edycji

Mini

Mini

Już od jakiegoś czasu prowadzę akwarium z odpieniaczem. Chciałem trochę dokarmić korale reef roids jednak po 3 karmieniach pojawiło się trochę glonów więc uznałem że nie tędy droga i będę okazyjnie je dokarmiał. Od kiedy odpieniacz jest ustawiony na mokro i wywala 1/3 kubka syfu dziennie rozwój glonów spowolnił , nawet zaczęły się cofać. Salarias też trochę glonów podskubuje więc walka trwa. Zmniejszam podmiany do 5 l raz na dwa tygodnie. Dodatkowo dotarły do mnie reagenty do Hanny ULR 736. 

PO4-0.006ppm  no3-0

Zmieniłem także długość oraz intensywność świecenia lampy. Z 13 godzin (7-20) do 8 godzin (10-18) oraz wyłączyłem kanał 1 ( aktynika z niebieskim ) a zostawiłem 2 ( biały z niebieskim ). Lampa to ATI sunpower 4x24w.

Mini

Mini

Już od jakiegoś czasu prowadzę akwarium z odpieniaczem. Chciałem trochę dokarmić korale reef roids jednak po 3 karmieniach pojawiło się trochę glonów więc uznałem że nie tędy droga i będę okazyjnie je dokarmiał. Od kiedy odpieniacz jest ustawiony na mokro i wywala 1/3 kubka syfu dziennie rozwój glonów spowolnił , nawet zaczęły się cofać. Salarias też trochę glonów podskubuje więc walka trwa. Zmniejszam podmiany do 5 l raz na dwa tygodnie. Dodatkowo dotarły do mnie reagenty do Hanny ULR 736. 

PO4-0.006ppm  no3-0

Mini

Mini

Już od jakiegoś czasu prowadzę akwarium z odpieniaczem. Chciałem trochę dokarmić korale reef roids jednak po 3 karmieniach pojawiło się trochę glonów więc uznałem że nie tędy droga i będę okazyjnie je dokarmiał. Od kiedy odpieniacz jest ustawiony na mokro i wywala 1/3 kubka syfu dziennie rozwój glonów spowolnił , nawet zaczęły się cofać. Salarias też trochę glonów podskubuje więc walka trwa. Zmniejszam podmiany do 5 l raz na dwa tygodnie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.