Skocz do zawartości

Historia edycji

Darek85

Darek85

U mnie też nie ma problemu z odklejaniem się od szyby. Ustawiłem trzy kawałki skały z koralem na piasku tak żeby dotykały tylnej szyby i briareum samo zaczęło na niej rosnąć. Były momenty że w jakimś miejscu jak by oderwało się od ściany ale po czasie po bokach oderwanego fragmentu ekspansja na szkle postępowała i siłą rzeczy oderwany fragment znowu łączył się z szybą. Przez to powierzchnia korala nie jest gładka tylko pofaldowana i nadaje całości fajny wygląd.

Myślę że kluczem do sukcesu jest odpowiedni moment szczepienia korala do szyby. U mnie tylna szyba była porośnięta glonem wapiennym i rurówkami które stanowią odpowiedni chropowaty podkład. 

Zdarza się czasem że pojawia się po środku koloni pusta plama. Wygląda jak by koral się rozpuścił. Dziś już wiem że jak coś takiego się dzieje to znaczy że spadł poziom jodu :). Po rozpoczęciu dozowania dziura szybko zarasta.

large.IMAG0236.jpg.932d16add982f7de7c12fee5ccfec386.jpg

Darek85

Darek85

U mnie też nie ma problemu z odklejaniem się od szyby. Ustawiłem trzy kawałki skały z koralem na piasku tak żeby dotykały tylnej szyby i briareum samo zaczęło na niej rosnąć. Były momenty że w jakimś miejscu jak by oderwało się od ściany ale po czasie po bokach oderwanego fragmentu ekspansja na szkle postępowała i siła rzeczy oderwana fragment znowu łączył się z szybą. Przez to powierzchnia korala nie jest gładką tylko pofaldowana i nadaje całości fajny wygląd.

Myślę że kluczem do sukcesu jest odpowiedni moment szczepienia korala do szyby. U mnie tylną szybą była porośnięta glonem wapiennym i rurówkami które stanowią odpowiedni podkład.large.IMAG0236.jpg.932d16add982f7de7c12fee5ccfec386.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.