Skocz do zawartości
dany

Poziom Ca 800!! Możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy koledzy, nie mierzyłem juz chwile Ca i tak sobie pomyslałem, ze najwyzsza pora, wizałem jeden test Ca -840 nie dowierzałem wziąłem drugi Ca 800. Rece mi opadły.

kH mam 9.

Ale co zaobserwowałem przy okazji wczorajszej podmiany wody, zwirek mi sie zbrylil i podłoze jest jak z kamienia. A i na grzalce jest tez dosc sporo wapna.

Jak szybko i skutecznie zmniejszyc Ca, bez szkody dla zwirzow? Czy to mozliwe, ze po podmiane jakos drastycznie wzroslo Ca? Sol Tropic Marin pro-reef!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kropelek wydales duzo na test. lepiej wywal go do kibla. po tropic marin to nie mozliwe chyba ze dodalez z 500 ml ballinga


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej mierzyłem dwa tygodnie temy i bylo Ca 500. ale od dwoch tygodni leje z Grotecha i moze ta systematycznosc tak drastycznie podniosla? Jak czesto i po ile moge podmieniac wode?

@Admed2 Sprawdzalem na testach dwoch firm i wynik powtorzyl sie tj. powyzej Ca 800. Wiec test jest ok!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze sol Instand Ocean ma troche mniej Ca. Moze gdybys ja zdobyl i podmienial z 20% tygodniowo ? Wyniki, jak zwykle, kaza na siebie troche czekac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie!

Wczoraj zmierzyłem parametry wody i Ca wyszło 800 i Mg 1100, a Kh 4!

Zdębiałem! Nie dodaje żadnych preparatów i bazuje tylko na co tygodniowych podmiankach. Sól Kenta, testy JBL.

Chyba testy nadaja sie do smietnika, bo wszystkie zwierzaki wygladaja zdrowo...


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.