Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

13 godzin temu, dale napisał:

wymieniają jony wapnia i magnezu na jony sodu

Tyle, że o ile jony wapnia i magnezu są pożądane w wodzie pitnej, o tyle jony sodu już nie koniecznie. Ja tam jednak wolę pić zdrowszą wodę, niż mieć czajnik bez kamienia.

W ogóle to montaż zmiękczacza wody na całej instalacji (popularny ostatnio), także na krany z których pobiera się wodę pitną, jest słabym pomysłem wg mnie. Taka zmiękczona woda (czyli właśnie naładowana sodem) nadaje się do pralki, ale nie do picia. Więc jak mówicie, że dzbanek filtrujący też zmiękcza wodę, to jest kolejny argument za tym, żeby ich nie używać.

Słony leszcz

Słony leszcz

13 godzin temu, dale napisał:

wymieniają jony wapnia i magnezu na jony sodu

Tyle, że o ile jony wapnia i magnezu są pożądane w wodzie pitnej, o tyle jony sodu już nie koniecznie. Ja tam jednak wolę pić zdrowszą wodę, niż mieć czajnik bez kamienia.

W ogóle to montaż zmiękczacza wody na całej instalacji (popularny ostatnio), także na krany z których pobiera się wodę pitną, jest słabym pomysłem wg mnie. Taka zmiękczona woda (czyli właśnie naładowana sodem) nadaje się do pralki, ale nie dopicia. Więc jak mówicie, że dzbanek filtrujący też zmiękcza wodę, to jest kolejny argument za tym, żeby ich nie używać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.