Skocz do zawartości
vnik

Wężowidło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miał ktoś z was przypadek że mu wężowidło zjadło ukwiał ?

Wczoraj ukwiał podzielił się na 3 części, po podziale przeszedł na inne skałki a dziś najmniejszego dopado wężowidło i zjadło!

czekam na opinie

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

tak zielone i bardzo duże, mam dwa okazy co dwie duze krewetki na raz zjadają

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D

To są strasznie drapieżne zwierzaki. Ja osobiście - bym się ich pozbył :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to zdjecie ktore dales w dziale targowisko to tego drapieznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

TO JEDEN Z TYCH TYLKO NIE MAM POJĘCIA JAK USTALIĆ OD KTÓREGO JEST POTOMSTWO :D


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego samego, ale nigdy nic mi nie ruszyl, ani rybek ani krewetek.

czasem to krewetki mu wydzieraja jedzenie a on spitala w skaly.

to zescie mnie teraz przerazili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak zielone to na 99% mówimy o tych samych wężowidłach. Ja kiedyś takiego gada miałem i jak zobaczyłem co zrobił ze świeżo wpuszczonym alfeuszem to mi włosy staneły dęba, a wcześniej niby przez rok siedział dziad spokojnie. Jest gdzieś w archiwum wątek na temat tych kilerów dla zainteresowanych proponuję poszukać i poczytać :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam napewno zielonego i jest identyczny co przedstwil vnik na zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to moze glodny byl to cos zjadl, ten moj zawsze cos dostanie no chyba ze krewetki mu wsio zabiora.

tak czy siak zawsze cos ode mnie dostaje to moze tez dlatego jest spokojny...sam nie wiem...przeciez to wolne wszystko by mu ucieklo zanim by to zjadl no chyba ze zdechlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo straszyć i namawiać na cokolwiek lecz dla mnie ten zwierzak to taka troszeczkę inna krewetka modliszkowa. Może 15 centymetrowego Naso nie dogoni ;) ale uwierz mi, że jak chce to jest szybka jak cholera. Jeśli ją karmisz to może nie głoduje i tym samym nie poluje. Jak ci zaczną krewetki i ryby (np. mandaryn) ginąć to sobie przypomnisz tą dyskusję ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....a chcialem isc spokojnie spac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko 2 wątki do lektury:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=80424#80424

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=8406&d=0

Jak się poszuka lepiej to się znajdzie więcej takich "smaczków". Ja, tak jak pisałem, widziałem tego predatora w akcji i teraz, chyba po roku, cały czas mam to przed oczami. Takie troche traumatyczne przeżycie ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze mam dobrego psychiatre ;)

do ktorego bede musial teraz chyba zadzwonic bo nie usne po tym co przeczytalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rebciu ma racje ten potwór Opiarachna incrassata jak się uprze to i małe Naso zezre nie mówiąc o krewetkach czy małych babkach np Cryptocentrus .

Są one łatwo dostepne ale wyjątkowo agresywne i nadają się tylko do akwariów z dużymi rybami. Znam kilka osób które wyjątkowo boleśnie wspomionają takiego czyściciela.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam jednego takiego u siebie i nigdy nikomu krzywdy nie zrobił ;))). Swojego dokarmiam moze dlatego ale szczerze mowiac kupowalem go od kogos zaufanego a trzymany był z naprawde małymi rybakami (mandaryny, nemo, itp...) U mnie lezy zawsze w jednym miejscu i przemieszcza sie w rejonie zaledwie srednicy 15cm. a sam ma kurcze w srednicy ponad 35cm. Bede go musiał miec na oku, tak na wszelski wypadek ;)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moj kiler w akcji. Tuz po konsumcji krewetki ;)))

1989-dsc00562.jpg

1989-dsc00563.jpg

1989-dsc00565.jpg


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wener :

Tuz po konsumcji krewetki ;)))

I Ty się cieszysz???

Ile taka krewetka kosztuje?

No chyba że masz jakieś krewetki z taniego źródła w cenie ochłapów wieprzowiny w przeliczeniu na 1kg ;)

Jakby takie coś mi zjadło rybę nawet za 30zl (chociaż większość jest i tak droższa) to zasponsorowałbym bym mu wycieczkę na Bałtyk, via kibel i Wisłę.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

moje opychają się sercem wołowym z czosnkiem

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetke dostała gratis :D bo niestety nie przetrwała aklimatyzacji która roblem w pośpiechu. No cóż bywa i tak. A po co marnować się taki przysmak. Wiec dostał w nagrodę za to że nie robi żadnych szkód :D Widać jak się dba o niego to nawet mu sie ruszać nie zbytnio i siedzi sobie grzecznie i je tylko to co mu do pyska podsune no i co tam siebie znajdzie w zbirniku :D))


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak sie nauczy je jesc :D


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wener :

...ale szczerze mowiac kupowalem go od kogos zaufanego ...

A co to ma do rzeczy? To tylko kwestia czasu gdy zje coś bardziej wartościowego. Jego agresja i determinacja wzrasta wraz z głodem. Jak jest najedzone to nie rusza nic, ale jak głodne to rzuca się na wszystko natychmiast. Choć bywają wyjątki. Np kiedyś rzuciłem xenie i nie ruszyło a było głodne raczej bo nie jadło tydzień (wyjazd). Xenia siedziała w sumpie aż musiałem po następnym tygodniu wywalić bo tam jest mało światła no i zaczęła sama ginąć. Chwilę później wrzuciłem świeżą i natychmiast została pożarta.

To wężowidło zjada wszelkie mięso - obojętnie czy to koral, ryba, wołowina, kurczak czy szynka.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.