Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

20 minut temu, Reggae Shark napisał:

2. Olbrzymie wahania poziomu wody w sumpie - z tego powodu "wynalazek" został zlikwidowany

No wahania w ostatniej komorze sumpa są nieuniknione i się z tym liczę. Tylko czy 100L to trochę nie przeholowałeś? Ja tam gdzieś widziałem projekt na 20L (wiadro po soli) i to też przedstawiane jako raczej do dużych zbiorników. A jak efekty wizualne i wpływ na korale oraz ryby? Faktycznie tak fajnie? Na czymś się wzorowałeś? Kojarzysz jakieś źródła może?

@Gr4b3Q ale serio, nie teoretyzujmy. Obejrzyj filmiki, schematy itd... Wavebox działa na zupełnie innej zasadzie, wprowadza wodę w ruch drgający, o częstotliwości zgodnej z częstością drgań własnych zbiornika. Natomiast surge device wali Ci masę wody (np 100L:-) do akwarium co kilkadziesiąt sekund czy nawet kilka minut. Wavebox to takie sobie lekkie falowanie w lagunie w spokojny dzień (w najlepszym przypadku), surge device to fala przyboju na krawędzi rafy;-)

Słony leszcz

Słony leszcz

4 minuty temu, Reggae Shark napisał:

2. Olbrzymie wahania poziomu wody w sumpie - z tego powodu "wynalazek" został zlikwidowany

No wahania w ostatniej komorze sumpa są nieuniknione i się z tym liczę. Tylko czy 100L to trochę nie przeholowałeś? Ja tam gdzieś widziałem projekt na 30L (wiadro po soli) i to też przedstawiane jako raczej do dużych zbiorników. A jak efekty wizualne i wpływ na korale oraz ryby? Faktycznie tak fajnie? Na czymś się wzorowałeś? Kojarzysz jakieś źródła może?

@Gr4b3Q ale serio, nie teoretyzujmy. Obejrzyj filmiki, schematy itd... Wavebox działa na zupełnie innej zasadzie, wprowadza wodę w ruch drgający, o częstotliwości zgodnej z częstością drgań własnych zbiornika. Natomiast surge device wali Ci masę wody (np 100L:-) do akwarium co kilkadziesiąt sekund czy nawet kilka minut. Wavebox to takie sobie lekkie falowanie w lagunie w spokojny dzień (w najlepszym przypadku), surge device to fala przyboju na krawędzi rafy;-)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.