Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

Ad.

W zasadzie najważniejszy pytanie jakie przeloty spływu i rewizji przewidujesz? Bo ta informacja chyba mi umknęła w wątku - albo jej nie ma. Jaka jest planowana wysokość podnoszenia słupa wody ?
2x9000 l/h będzie za dużo.
Wg mnie jeśli pompa będzie podnosiła 170cm i dasz na spływie przelot 32 to wystarczy pompa 6000l/h i nie będzie ona pracowała w 100% swojej mocy.
Jeśli dasz 40mm to przyznaję nie wiem bo nie stosowałem takiego przelotu ale wydaje mi się iż 6000l/h okaże się maxem jaki swobodnie spłynie przez tego typu hydraulikę. Dając mocniejszą pompę skręcisz ją na kontrolerze - będzie cichsza i teorie głoszą iż pobierze mniej energii elektrycznej.

Przy podnoszeniu wody z piętra niższego warto brać mocniejszą pompę gdyż im wyżej pompa musi podnieść tym mniej wody przepłynie do baniaka.

 

4 godziny temu, owler napisał:

Ktoś powinien to kiedyś policzyć :).

Właściwie to wystarczy iż ktoś policzy przepływy przez określone przeloty. To co przepchnie pod ciśnieniem pompa nie jest równe temu co swobodnie spłynie w dół. Tak w każdym razie mi się wydaje. No chyba że 2x9000 l/h i bypass z powrotu do sumpa.

chwialek

chwialek

Ad.

W zasadzie najważniejszy pytanie jakie przeloty spływu i rewizji przewidujesz? Bo ta informacja chyba mi umknęła w wątku - albo jej nie ma. Jaka jest planowana wysokość podnoszenia słupa wody ?

 

4 godziny temu, owler napisał:

Ktoś powinien to kiedyś policzyć :).

Właściwie to wystarczy iż ktoś policzy przepływy przez określone przeloty. To co przepchnie pod ciśnieniem pompa nie jest równe temu co swobodnie spłynie w dół. Tak w każdym razie mi się wydaje. No chyba że 2x9000 l/h i bypass z powrotu do sumpa.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.