Jump to content

chwialek

Szlachta Morska
 • Content Count

  2421
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dąbie / Teofilów
 • Zainteresowania
  Akwarystyka słodkowodna (krewetki crystal/taiwan)
  Wędkarstwo spławik, grunt - słodkowodne.
  Akwarystyka morska (póki co etap dojrzewania i zadawania dziwnych pytań)
 • Akwarium
  64L słona kropla 40^3 było, 150x60x50 bylo... obecnie 150x70x60

Recent Profile Visitors

5815 profile views
 1. Fotki fajne, tak samo jak obiekt pozujący. https://nano-reef.pl/uploads/monthly_2021_04/IMG_20210408_184917.jpg.39e6440469a57164400a4cebd7ec0e35.jpg pusta muszla? A na niej wylinka ... ale błękitna? Tonga szybko załapała fiolet...
 2. Beti jako użytkownik wypowiada się zgodnie z własnymi przekonaniami. Działając jako moderator musi pozostać obiektywna... Brzmi jak rozdwojenie jaźni, ale rola moderatora nie jest prosta, łatwa i przyjemna. Wymierzenie kary nie zawsze jest zgodne z własnym światopoglądem... Co do skrócenia kary już się wypowiedziałem wcześniej. Co do pisania na temat w temacie... Nadal uważam, że powinien być zachowany 1 pkt regulaminu forum.
 3. Ban to ban, krótki długi... wypoczynek 14 dni za potyczki słowne w formie ogólnej wydaje się wystarczająco motywującym narzędziem. 30 dniowa kara wymierzona w pierwszej próbie była by krzywdząca. Więcej osób w tym temacie brnie w polityczne szambo... Chcą, więc brną, widocznie mają na to czas. Jerzy podszedł do tematu emocjonalnie i odrobinę popłynął. "Nowy podatek na prywatne media". Jest nowy podatek... ale nie na prywatne tylko na wszystkie - z zachowaniem takiej małej gwiazdki pod spodem. Istnieje możliwość zwolnienia z tego podatku, oraz istnieje możliwość dotacji (subwencji) jak zwał tak zwał mającej na celu rekompensatę wpłaconego podatku. Prawda jest taka że część mediów jest "dotowana" z budżetu państwa, część nie lub nie w takim stopniu. W zamian za to mamy media zależne od kapitału państwa, oraz od kapitału zewnętrznego. Czy jest to sprawiedliwe... życie bywa zaskakujące. Wpływy pozostaną, nowa władza będzie miała kiedyś więcej do rozdania na daną grupę społeczną, oraz może zaprzestać/zmniejszyć dotowanie mediów zależnych od rządu i nie rządu. Co więcej można napisać w temacie 22 strony zawarte w 4-5 linijkach.... W off-topicu można pisać w temacie nie na temat? - jak widać można...
 4. Pompy cyrkulacyjne będziesz zdejmował do czyszczenia. Wystarczy miejsca dla wygodnego montażu magnesów? Tak małą szczeliną ograniczasz wybór pewnej puli cyrkulatorów. Kwestia rybich skoczków-samobójców. 2,5 cm może być trudno wydobyć rybę zanim nie uschnie. Akwarium mniej wpasowane do wnęki będzie nieco gorzej wyglądać, lecz pustki można zasłonić demontowalną "ramą"-osłoną.
 5. Klimatyzacja split. Przyjemne dla domowników pożyteczne dla akwarium. I chyba jako jedyna chłodziarka ciepłą stronę zachowuje na zewnątrz budynku.
 6. chwialek

  Mycosidol Colombo

  Wymaga recepty, zakupu u weterynarza/lekarza? To co używamy bez to raczej kategoria suplementy.
 7. Jak jesteś w stanie zamienić uszczelki miejscami to wg mnie rozwiąże problem. Samą korektę przeciekającego gwintu być może rozwiąże podwinięcie taśmy teflonowej. Przelot bez kombinacji uszczelni się przy prawidłowym układzie podkładek - patrz pierwsze zdanie z tego posta i to bym Ci proponował zrobić... PS. Używane przeloty po raz kolejny przykręcane do akwarium to też dobra droga do wodowania mieszkania. Jeśli dobrze zrozumiałem z rozmów z tokarzami (praktykami) to luz gwintu wymagany jest aby nakrętka obracała się na gwincie. 100% spasowanie całości powodowało by zbyt duże opory obracania i "zapiekanie się" gwintów lub urywanie śrub... do tego dochodzi kurczliwość materiału. Być może mamy na forum tokarza praktyka co ładniej byłby to w stanie wytłumaczyć. Choć zapewne same przeloty to raczej nie temat tokarski a odlewniczy... Luz jest bo musi być.
 8. Pamiętasz o tym założeniu ? A teraz piszesz... W przelocie AM guma powinna być od strony nieruchomego kołnierza a podkładka twarda od strony nakrętki. Jeśli dobrze rozumie Twoją wypowiedź to masz to odwrotnie... Druga kwestia. Tu nic się nie klei to ma być ruchome. I podczas dokręcania może się obrócić dlatego właśnie po to twardsza podkładka trafia od strony nakrętki a nie pod stały "pierścień". Nakrętka ma się po niej ślizgać nie powodując podwinięcia... Kto ci zasugerował że : Przy takim założeniu pozostaje kwestia uszczelnienia gwintu. Gwint nakrętki / gwint śruby w tym przypadku przelotowej nie są spasowane na 100%. Pozostawia się "pewien" luz, aby łatwiej to dokręcać i odkręcać. W każdym razie tak mi się wydaje.
 9. w @CoralHouse być może będą Ci w stanie pomóc. https://www.kessil.com/aquarium/accessories_MountingArms.php Installation Instructions >> A1XX/A3XX Choć wygląda jakby to był element z zestawu.
 10. chwialek

  Reagenty hi93713-0

  erybka pokazuje 1szt
 11. Źródło allegro... tak powinien być zamontowany rurę przetykasz przelotowo przez środek. Nic nie wklejasz.
 12. chwialek

  Baling

  chyba że zakupi ati essential wtedy to 20ml.
 13. A jakie masz parametry w baniaku, cyrkulacja, przepływ itd... może tu leży przyczyna rozpanoszenia się valoni.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.