Jump to content

chwialek

Szlachta Morska
 • Content Count

  2272
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dąbie / Teofilów
 • Zainteresowania
  Akwarystyka słodkowodna (krewetki crystal/taiwan)
  Wędkarstwo spławik, grunt - słodkowodne.
  Akwarystyka morska (póki co etap dojrzewania i zadawania dziwnych pytań)
 • Akwarium
  64L słona kropla 40^3 było, 150x60x50 + sump 120x49x38

Recent Profile Visitors

4328 profile views
 1. Zależy jakiej dokładności oczekujesz. Z tego co się doszukałem na szybko kropla to około 0,1ml-0,05ml. 1. stara wersja "na wolnych pompkach" Aqua Trendu czyli. Doser One Evolution 3CH 0,1ml 2. H2O P4 Pro wifi 0,1ml 3. Pacyfic sun Kore5th 0,01ml 4. Ecotech versa 0,5ul I pewnie jeszcze kilka innych rozwiązań. Część kropelek można "rozwodnić" i podawać większą objętość o mniejszym stężeniu. Tylko wówczas zapewne bez mieszacza się nie obejdzie.
 2. A gdyby tak zasilic go z bypass'a i całkowicie zapomnieć o pompie z tego filtra? Koszt nowej głowicy to też około 80 pln tylko czy aby napewno cieknie przez brak ząbków a nie np odkształcenie kubła. Wklejenie na stałe złącza w głowice nie wchodzi w grę ?
 3. Pomyśl jeszcze nad osłoną tych odbłyśników niestety w połączeniu ze środowiskiem panującym nad zbiornikiem to one w ten sposób długo nie pociągną i efekt będzie krótkotrwały.
 4. @dla syna a podklejenie "stopy", bądź zrobienie nawiertu i wlanie w środek płynnego CX5 lub cementu portlandzkiego by nie wystarczyło ?
 5. W prezentowanych pojemnikach nie zrobiłeś plastra miodu na dnie tych pojemników ma to jakiś specjalny cel? Przy ażurowym dnie wyjmowałbyś prawie suche medium. A podczas pracy pozostawało by ono wolne od detrytusu.
 6. Jak dasz radę wyjąć skałkę na której, a właściwie pod którą siedzi to zanurz ją na kilka chwil w wodzie RODI... powinien dość szybko się odkleić i pozostać w wodzie.
 7. Kolejny ekskluzywny projekt wykonany samodzielnie estetycznie za niewielkie jak na uzyskany efekt pieniądze się szykuje. Coś co mi się podoba w Twoich DIY to ukazanie że to może działać i wyglądać. Koszt zapewne niewspółmierny z tym co możemy nabyć z dopiskiem for reef, exclusiwe, lub marine. I tu mam pytanie być może nieco nie eleganckie bo chodzi o pieniądze czy nie warto ujawnić całościowego kosztorysu tak zgrabnego DIY? Pochylenie pokryw zapewne przewidziałeś. Choć w opisie tego nie ma. A skraplająca się na nakrywkach woda uroku projektowi nie przyspoży dlatego warto by je pochylić. I minimalnie wsunąć pod obrys szkła. Oraz drugorzędna kwestia przy takim zabudowaniu sumpa nie odnotujesz spadku ph? I wzrostu temperatury w całym systemie? Być może nie warto skręcać pokrywy tworząc monolit może warto zrobić listwy wzajemnie na siebie zachodzące. Była by łatwiejsza opcja demontażu. Pokazałeś fajną taśmę masz już doświadczenia z jej użyciem jak to trzyma i jak by wyglądała pod bezbarwną pleksą/poliwęglanem. Tzn czy uzyska się efekt transparentności bez bąbli?
 8. Wg projektu siatka miała wypusty 10mm co Cię skłoniło do zrobienia jej na gładko ? W opisie nie ma słowa o kleju - czyżby całość miała być skręcana prętami ? Co do sześciokątnych odpadów - ja tam widzę super podstawki pod szczepki - tylko zapanować nad ich wypornością.
 9. Azot jest tylko w słupie wody ? Odessiesz 100% zawartości azotu robiąc podmianę ?
 10. Tak - gdy w baniaku zaczną się cuda wynikające najprawdopodobniej z gromadzenia się materii mineralno-organicznej. Na stałe prowadzenie systemu w oparciu o ciągłe podmiany 100% wody Nie. Czy 100% podmiana wody spowoduje: Raczej nie ponieważ większość bakterii i procesów jakie zachodzą w naszych solniczkach przebiega w substracie - mediach filtracyjnych, skale itp. woda to tylko i aż środowisko - taki oddech wpłynie na dojrzewanie? Wg mnie nie. I tutaj nasze zdania są odmienne więc warto poczekać na dalsze wypowiedzi...
 11. hmmm Co ciekawe ostatnio wystartowałem swój nowy system na 100% świeżej solance i większości skały z dawnego systemu - etap dojrzewania póki co przebiega łagodnie. Delikatny brązowy nalot na nowych elementach konstrukcji ale stara część skały wygląda jak gdyby nic się nie stało. Kiedyś spotkałem się z opinią iż takie "przewietrzenie" zbiornika co pewien czas może spowodować wiele dobrego. Nie restart ale właśnie "duża" podmiana wody jako "oddech" dla baniaka. Zrobiłaś kiedyś taką dużą podmiankę tzn. Czy stwierdzenie o ponownym dojrzewaniu i destabilizacji ma poparcie w praktyce?
 12. chwialek

  De Jong

  Z tego co ja wiem to tylko firmy.
 13. Alfik1980 tak sobie to właśnie rozwiązał stelaż z lampą odchyla się na ścianę jak maska w aucie. Wada to podczas serwisu ma solarium centralnie w twarz. Sprawdzilem pompa w filtrze to 1073.020 skręcone prawie do połowy mocy. Daje radę choć wypełnienie filtra wodą troszkę czasu jej zajmuje.
 14. położenie lampy prowizorka walczę z sobą: 1 ) wieszak rowerowy i mam opcję regulacji 2) silnik od rolet zewnętrznych - i mam cudo pod sufitem 3) przewiert na wylot przez strop i na strychu montaż podciągu do lampy... 4) rama aluminiowa i konstrukcja uchylna Jakoś nie przekonuje mnie coś zwisające z sufitu, odstające od sufitu... Najdelikatniej wyglądały by chyba standardowe linki i kołki w suficie... - ale obawa czy jak odpalę kamerkę to czy nie zobaczę lampy zwodowanej. I tak rozmyślam co zrobić żeby miało to wygląd i funkcjonalność. Jak coś mnie przekona to wykonam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.