Jump to content

chwialek

Szlachta Morska
 • Content Count

  2588
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dąbie / Teofilów
 • Zainteresowania
  Akwarystyka słodkowodna (krewetki crystal/taiwan)
  Wędkarstwo spławik, grunt - słodkowodne.
  Akwarystyka morska (póki co etap dojrzewania i zadawania dziwnych pytań)
 • Akwarium
  64L słona kropla 40^3 było, 150x60x50 bylo... obecnie 150x70x60

Recent Profile Visitors

7388 profile views
 1. https://ecotechmarine.com/radion Jeśli pytasz o rozkład i kolory to masz je na stronie producenta...
 2. Film rewelacyjny, zakres prac całkiem całkiem...Była ściana, nie ma ściany, a za chwilę jest akwarium. Lecz chyba umknął mi montaż sumpa... z każdą kolejną odsłoną temat coraz bardziej mi się podoba.
 3. wymiana skały i nie wprowadzanie chwastów do nowej obsady koralowej.
 4. @inmar w założeniu to kanały do i z pomieszczenia nie powinny być te same. Czyli kanał ciepły obok kanał zimny i powietrze się nie miesza a przepływając ogrzewa i wychładza wzajemnie. W tych tańszych gdy kiedyś przeglądałem raz płynie do raz płynie z pomieszczenia. Ale spiek jest ciągle ten sam. I mamy efekt zimne powietrze chłodzi ciepłe wilgotne ogrzewa - ale na chłopski rozum... zimne -suche, ciepłe - wilgotne. To gdzieś musi się skroplić, jak się skropli to jest miejsce do powstania grzyba... Jakby Ci się udało zdobyć wiedzę jak to się ma po kilku latach. To byłbym również zainteresowany. @dla syna praktyku podziel się jak to jest w prana ? Z tego co kojarzę to już z rok używasz, polecasz czy zdanie się zmieniło ?
 5. Nieco inny segment cenowy z tego co ja pamiętam to chyba prana a cenowo prana to x2,5 To o co Marek pyta jest jednak sporo tańsze.
 6. Po takiej argumentacji może otrzymać wiadro i mopa. Sam jestem ciekaw czy ktoś używa tych tańszych wentylatorów z odzyskiem ciepła. Jak to i czy się sprawdza....
 7. Ja nie miał bym problemu wybrał bym ten. Z racji na jakość wykonania, głośność pracy, wygląd piany, łatwość ustawiania.
 8. Pytaj na forum, kto znajdzie czas i siły ten odpisze po to są właśnie fora... a są tutaj ludzie z dużo większą wiedzą niż moja.
 9. Zerknij w ostatnie wpisy w tym temacie...https://nano-reef.pl/forums/topic/108366-maxspect-jump/?do=findComment&comment=1190869 okolice końcówki 2 strony i początku 3 strony. To nieco Ci wyjaśni w co celować pompą. Z tym że woda ma przepływać się zgodzę, ale hydraulika ma umożliwić jej przepływ w górę i w dół, oraz weź pod uwagę iż wydajność pomp spada wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia wody. Przy standardowym zbiorniku gdzie sump jest pod akwarium w stelażu to wysokość podnoszenie wyniesie około 1,5m . Zbiornik planujesz 500 litrów sam celował bym w jump 8000l/h przy hydraulice spływ/powrót/rewizja 32mm i zawór membranowy będzie pracował na 50% mocy. Przy 40mm spływu/rewizji musiał byś się dopytać @Jukos Sam posiadam jump 8000 i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć, posiadałem jebao DC ostatniej litery nie pamiętam pompa miała sterownik ze słupkami również 8000 i była słabsza niż jump pracowała na 80+%mocy. To tak celem zobrazowania iż 8tys nie zawsze oznacza to samo. Montaż locline - o nieodpowiednio dobranej średnicy da strumień, ale stłumi tym samym pompę. Woda ma płynąć ale nie gońmy cyferek tylko dobierajmy pompę do możliwości systemu.
 10. chwialek

  MAXSPECT JUMP

  nie przycinać tylko pracować szybciej ale wody więcej nie przepłynie bo hamuje ją rura.. Może ktoś to potwierdzi bo widzę że pojawił się nowy temat dotyczący doboru pompy zapitalania wody w systemie a tak naprawdę to wg mnie sami sobie to stopujemy właśnie hydrauliką, wysokością podnoszenia i dobierać pompę należy do tych parametrów a nie gonić nią cyferki...
 11. chwialek

  MAXSPECT JUMP

  Nie wiem może głupi trop... ale zerknij na tabelkę przepływów. Źródło: https://intelio.com.pl/artykuly/pokaz/jaki-jest-przeplyw-wody-przez-dana-srednice-rury/
 12. @Raff 2020 dasz radę nagrać krótki filmik jak to się porusza w głównym zbiorniku ? Wydaje mi się iż jednym z problemów może być za słaby przepływ wody (cyrkulacja) masz zaledwie 2 pompy na blisko 2m^3 wody, dodatkową przeszkodę stanowi całkiem spory kawał skały na środku. Cyrkulacja ma wymiatać z baniaka osady... ich miejsce jest w sumpie (skąd docelowo je usuniemy). Obawiam się iż część problemu może leżeć w tym elemencie układanki. PS. Jesteś z Gdyni zatem do Rumii masz rzut kamieniem, być może dobrym wyjściem była by wspólna rozmowa z @Jacek56 nie koniecznie o akwarium bez... lecz właśnie o Twoim akwarium. Tu problemem raczej nie jest odpieniacz, a na żywo akwarysta z dużym doświadczeniem może dostrzec znacznie więcej niuansów które zanim wyłapiemy jako forumowicze minie zbyt dużo czasu. Mam tu na myśli sprawy od opaski ślimakowej, po śrubunki metalowe, bądź redukcje mosiężne... różne rzeczy już były omawiane na forum. Padło pytanie o światło - tu Jacek mógłby to nieco zdiagnozować miernikiem PAR... Pozdrawiam.
 13. Pelletki są pożywką dla bakterii, lampa wybija część bakterii z wody ale nie tylko tam się one znajdują. W związku z czym wg mnie się nie wykluczają...
 14. Troszkę drożej bo 7000pln kosztuje u dystrybutora na pl ... Ciekawe jak wyglądają obecne czasy realizacji bo 5-10 dni brzmi zachęcająco.
 15. Będziesz zadowolony ... Fajnie że podzieliłeś się informacją o podjętej decyzji.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.