Skocz do zawartości

Historia edycji

benua

benua

Witam, będąc w posiadaniu dwóch test ICP Triton i Marinlab i jakieś tam problemy w zbiorniku postanowiłem zrobić mały test porównawczy. Próby wody pobrane jednocześnie i wysłane do dwóch ww. laboratoriów. Wyniki....hm tego generalnie się spodziewałem. Część się pokrywa, część zbliżona, ale są także duże różnice np. po4.  Trzeba sobie zdawać sprawę że w obydwu przypadkach ta sama próba robiona na tym spektofotometrze w odstępie kilku dni także pewnie dała by inny wynik. Poza tym te laboratoria chyba nie posiadają akredytacji co także może wpływać na różnice. Generalnie , mnie bardziej przekonał Triton ponieważ razem z wynikami dostałem instrukcję z przeliczeniem na mój litraż ile czego dolać żeby wyprostować parametry. Mam nadzieję że nasz rodzimy Marinlab także pójdzie tą drogą, jednak jest to jakaś odpowiedzialność.  Wyniki zamieszczam poniżej. Pozdr

Results_2020_08_19_20469.jpg

Results_2020_08_19_204691.jpg

triton 08.20202.jpg

triton 08.20201.jpg

triton 08.20203.jpg

benua

benua

Witam, będąc w posiadaniu dwóch test ICP Triton i Marinelab i jakieś tam problemy w zbiorniku postanowiłem zrobić mały test porównawczy. Próby wody pobrane jednocześnie i wysłane do dwóch ww. laboratoriów. Wyniki....hm tego generalnie się spodziewałem. Część się pokrywa, część zbliżona, ale są także duże różnice np. po4.  Trzeba sobie zdawać sprawę że w obydwu przypadkach ta sama próba robiona na tym spektofotometrze w odstępie kilku dni także pewnie dała by inny wynik. Poza tym te laboratoria chyba nie posiadają akredytacji co także może wpływać na różnice. Generalnie , mnie bardziej przekonał Triton ponieważ razem z wynikami dostałem instrukcję z przeliczeniem na mój litraż ile czego dolać żeby wyprostować parametry. Mam nadzieję że nasz rodzimy Marinelab także pójdzie tą drogą, jednak jest to jakaś odpowiedzialność.  Wyniki zamieszczam poniżej. Pozdr

Results_2020_08_19_20469.jpg

Results_2020_08_19_204691.jpg

triton 08.20202.jpg

triton 08.20201.jpg

triton 08.20203.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.