Skocz do zawartości

Historia edycji

katani

katani

Generalnie to wyniki są zbliżone. Pewnie w granicach błędów statystycznych/pomiarowych obu aparatów.

5 godzin temu, benua napisał:

Generalnie , mnie bardziej przekonał Triton ponieważ razem z wynikami dostałem instrukcję z przeliczeniem na mój litraż ile czego dolać żeby wyprostować parametry.

Natomiast odnośnie tego to bym polemizował.

Jak można na podstawie jednorazowego wyniku rekomendować ile czego dolać, kompletnie nie znając co jest w zbiorniku i jakiej soli się używa i co już się leje do baniaka? Totalnie inna będzie suplementacja przy dużej obsadzie SPS a inna przy miękasach.

Gdybyś wysyłał np. co miesiąc próbki, i gdzieś na koncie u nich byłyby wyniki to triton badając trendy twoich próbek mógłby rekomendować.. to ci spada, lej więcej niż lejesz, to ci rośnie, lej mniej niż lejesz. I to przy założeniu, że triton wie jaką metodę suplementacji używasz.

katani

katani

Generalnie to wyniki są zbliżone. Pewnie w granicach błędów statystycznych/pomiarowych obu aparatów.

5 godzin temu, benua napisał:

Generalnie , mnie bardziej przekonał Triton ponieważ razem z wynikami dostałem instrukcję z przeliczeniem na mój litraż ile czego dolać żeby wyprostować parametry.

Natomiast odnośnie tego to bym polemizował.

To jak można na podstawie jednorazowego wyniku rekomendować ile czego dolać, kompletnie nie znając co jest w zbiorniku i jakiej soli się używa i co już się leje do baniaka. Totalnie inna będzie suplementacja przy dużej obsadzie SPS a inna przy miękasach.

Gdyby wysyłał n. co miesiąc próbki, i gdzieś na koncie u nich byłyby wyniki to triton badając trendy twoich próbek mógłby rekomendować.. to ci spada, lej więcej niż lejesz, to ci rośnie, lej mniej niż lejesz. I to przy założeniu, że triton wie jaką metodę suplementacji używasz.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.