Jump to content

katani

Klubowicz
 • Content count

  3329
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

3743 profile views
 1. katani

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  Darek akurat byłem u Rafała tuz przed padem i niedługo po. Rafał już od jakiegoś czasu przerzucił się na inne hobby, stracił chęć, zaniedbał zbiornik i go w końcu zlikwidował. A bezpośrednim powodem glonów był wyjazd na wakacje, nie sprawdził stanu butli, skończył się CO2 w reaktorze, kh spadło tak nisko, że zostały ze 3 korale. Potem już nie miał serca i chęci odbudowywać systemu i akwarium już nie ma. Przy czym Rafał do dziś twierdzi, że skimmer jest zbędny.
 2. katani

  Start 180x75x60h z zapleczem :)

  Bardzo fajny projekt. Jeśli coś się można przyczepić to cyrkulację będziesz potrzebować mocniejszą.
 3. katani

  400L Wrocławski kawałek rafy

  Pompa ci się wyciszyła czy reklamowałeś?
 4. katani

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Żadne teorie spiskowe tylko czysta statystyka. To trochę jak z wulkanami Jeśli wybuchał co 20 lat, i mija 22 a wulkan dymi, to z każdym dniem szansa na wybuch jest większa. może podymić jeszcze dzień, miesiąc, rok, ale na pewno któregoś dnia wybuchnie. Ludzkość od zarania dziejów byłą co jakiś czas dziesiątkowana przez zarazy. Co jakiś czas pojawiał się wirus/bakteria, patogen który zabijał część społeczeństwa. Ostatnia duża epidemia to hiszpanka 100 lat temu. Im dalej od ostatniej epidemii tym statystycznie większa szansa, że taka się pojawi. Był SARS jako dobry kandydat, ale nie był idealny i został opanowany. Potem MERS, również udało się go opanować. Teraz mamy SARS-2, który już poszedł poza kontrolę we wszystkich krajach, poza Chinami. Ci, którzy liczą, że to się skończy w kilka tygodni to marzyciele. Żaden kraj nie wprowadził takich ograniczeń, jak Chiny. I każdy kraj pójdzie drogą włoską.
 5. katani

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Statystyki z Chin i Włoch pokazują, że zgon następuje średnio 8 dni po pierwszych objawach. Jeśli test jest robiony przy 1 objawach to trzeba poczekać nieco ponad tydzień na "efekty". Jeśli Niemcy robią testy osobom z objawami, a te pojawiają się masowo, to trzeba poczekać do końca przyszłego tygodnia na zwiększoną umieralność.
 6. katani

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Nie wiem skąd taki wniosek, że wirus jest mało zabójczy. Jeśli się policzy, że do tej pory na świecie zachorowało (a dokładniej zostało poytywnie przebadanych) 275 tysięcy ludzi, a zmarło 11 tysięcy, to wychodzi jakieś 4%. Z tym, że ztych 275 tysięcy prawie 180 tysięcy ciągle jest chorych i mają szansę (sic!) umrzeć. Więc jak policzymy tych co wyszli z choroby - 90 tysięcy - to % zgonów do % wyleczonych już jest 12%. Teraz są kraje, w których choroba ma śmiertelnośc 1% ( Korea Pd., czy Japonia), a inne jak Włochy (47 tyś chorych, 4k wyleczonych, 4k zgonów) mają prawie 10% (zwróćcie uwagę na wyleczeni: zmarli 1:1). I głównie zależy to od jakości służby zdrowia. Moim zdaniem sytuacja we Włoszech jest już poza kontrolą. Tak samo w Hiszpanii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Mój szwagier pracuje w Niemczech, normalnie chodzi do biura, normalnie sklepy są pootwierane (info z wczoraj). Jeśli zachorują tam miliony ludzi, to będą miliony zgonów. A teraz załóżmy czysto teoretycznie, że mają rację epidemiolodzy, którzy mówią, że jeśli wirusa nie uda się zdusić jak w Chinach, to zachoruje 50-70% populacji światowej. Przy nawet 1% zgonów to będzie masakra. Przy czym szczerze wątpię, że wirusa zdusić się uda. W USA, teoretycznie bogatym kraju, 9% ludzi nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, kolejnych 25% ma w zakresie minimalnym. Każdy z nich, będzie robić wszystko, żeby nie trafić do szpitala. A więc będą unikać służby zdrowia tak długo, jak się da. Całą Arfyka, 2/3 Azji, Rosja, Brazylia, Wenezuela to kraje, gdzie system opieki zdrowotnej jest bardzo słaby, lub nie całkowicie niedostępny dla ogromnej części społeczeństwa. A wirus już tam jest. W Polsce moim zdaniem rząd wprowadził szybko ograniczenia, ale liczby będą mimo tego rosnąć w zastraszającym tempie. Może nie jak na Zachodzie, ale będziemy mieli tysiące chorych. A każdy, kto przewlekle choruje będzie zagrożony.
 7. katani

  Problem z Caulastraea furcata zielona fluo

  Spróbuj ją przestawić w miejsce, gdzie będzie miała więcej światła.
 8. katani

  czujnik optyczny do kore 5th nie działa

  pisz na serwis. Jeśli core 5th jest na gwarancji to ci wyślą. wyślij kod kreskowy to sprawdzą datę produkcji.
 9. katani

  Coltrane -chapter 6 "rebirth"

  Ja ryby karmię raz dziennie wieczorem. U mnie jest 6 szt.
 10. katani

  Coltrane -chapter 6 "rebirth"

  :/ Nie ma to jak pomoczyć łapy w słonej wodzie ;]
 11. katani

  kolejne akwa 49L

  Bardzo ciekawe pytanie. Fajnie by wyglądał komin obrośnięty zoasami.
 12. katani

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  restauracje będą padać jak muchy już niedługo. Kupa ludzi będzie tracić pracę a właściciele zostawać z długami. Usługi leżą, fryzjerzy, dentyści, wszędzie pustki, szkoły nauki jazdy to samo. Tam wszędzie ludzie pracują na własnej działalności i już tracą. Kto ma oszczędności ten przeżyje. Kto nie ma, albo niedawno otworzył biznes będzie cierpiał. Nie wiem, czy na granicach wstrzymany jest tylko ruch pasażerski czy też towarowy. Jeśli tak, to zaraz ze sklepów zniknie wszystko co jest importowane. I padnie cały eksport. Fabryki zaraz będą miały przestojowe. Polska jest fabryką Europy, wszystko będzie stało. Polecam artykuł: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca I wersja polska: https://medium.com/covid-19-pl/koronowirus-dlaczego-musimy-działać-teraz-65fdabd335a5
 13. katani

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Nie wierzę.
 14. katani

  Nowe 750 Roberta K

  Robert jak zwykle w formie. Super, że akwarium po rewolucji wraca na właściwe tory.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.