Jump to content

katani

Szlachta Morska
 • Content Count

  5366
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

9681 profile views
 1. Jacek na jakiej wysokości nad wodą masz zawieszone Orpheki?
 2. katani

  ATI Straton ?

  Robin jak tam wrażenie po kolejnym roku użytkowania?
 3. Byłem w niedzielę w Bielawie w Górach Sowich. Pewnie niedługo znów będę.
 4. To braerium jest na osobnych skałach? Jak nie, to czekać cię będzie w przyszłości wymiana skały. Odpieniacza nie doradzę. nie używam.
 5. W akwarium chyba tragedia. Akropory próbują uciekać z akwarium. Chyba im nie najlepiej. Przyszły wyniki ICP.
 6. Sprawdziłem. 8650 płaciliśmy za 2 tygodnie w 2019 ostatnie 2 połowa lipca. Teraz 18000 ponad. Ok, wtedy młody miał 13 lat, teraz już liczony jak dorosły, ale to jest ponad 100% w 4 lata. , 100% więcej nie zarabiam... niestety.
 7. popatrzyłem na ceny z ciekawości. Masakra. w 4 lata 100% ponad do góry.
 8. Ja byłem w Royal Tulip, ale było to w 2019. Nie wiem, jak jest teraz. Wtedy hotel był spoko, rafa miodzio. Żółwie, barrakudy, rekiny, mnogość ryb, korali, bezkręgowców itd. I była wtedy szkoła nurkowania. Jak to wygląda teraz nie wiem. Wiem, że przez epidemię niektóre hotele podupadły na jakości.
 9. Z tym przykrywaniem to zależy jak leży. Jeśli masz dobrze wentylowany sump, zasysasz powietrze do odpieniacza z dworu, to może przykrycie nie będzie tak wadzić. Ale jeśli akwarium stoi w mieszkaniu, gdzie żyją obok niego ludzie, to będziesz miał problemy z wymianą gazową i pH. A to znaczy problemy z koralami. Pokaż fotkę obecnego akwarium. I co ma być w nowym.
 10. Chcesz mierzyćna zmianę trochę tu trochę tam? Wydaje mi się, że jeśli różnice pH nie są dramatyczne (np. słone/słodkie), to powinno działać. Tak mi się wydaje.
 11. bezwarunkowo nie, ale kilka osób pisało i znam akwarystów, którzy raportowali, że oryginalne po 1 się rozkalibrowuje, po drugie pada szybko. Lepiej kupić wersję mini bez sondy i dokupić porządną sondę. ja też tak miałem i wymieniłem sondę na hydromet. zero problemów.
 12. Były tematy. pHbot z aquatrendu, wymieniasz oryginalną sondę na Hydromet ERH-AQ1. Taniej i wiarygodnie nic nie wymyślisz. Ewentualnie używany pHbot. Kup phbot mini, 500zł + sonda 350 na alledrogo.
 13. Akwarium morskiego nie przykrywa się stałym materiałem. Chcesz, to jakąś siatkę załóż a nie szkło. Myciok?
 14. Jak chcesz drobne życie na start, to odezwij się. wypłuczemy trochę kiełży skorupiaków planktonowych, jakieś wężowidła też się znajdą.
 15. katani

  Cięcie goniopory

  Dwa tygodnie po cięciu wszystkie szczepki przeżyły, zagoiły się, zaczęły obrastać szkielet, ładnie się pompują. Już widzę, że jak podrosną szczepki ponownie wykorzystane do rozszerzenia kolonii, to dadzą dokładnie taki efekt, jakiego oczekiwałem - duża falująca kolonia.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.