Jump to content

katani

Szlachta Morska
 • Content Count

  5755
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

10937 profile views
 1. katani

  Clarisea sk-3000

  Ja po kilku latach używania 20tki w moim rollerze zmieniłem na 40g i ro był błąd. Woda wcale nie jest czystsza, włóknina się bardzo szybko zużywa, kosztuje sporo więcej.
 2. katani

  Dokument Cites

  @Betija bym go nie blokował, tzn zablokował jedno. Może się czegoś dowiemy, jestem ciekaw jak się sprawa rozwinie. Takie kajdanki powinny mieć serduszka na końcach kluczyków. Albo w wersji bardziej erotycznej małe kutasiki
 3. O, to, to! To nie jest zarzut do producenta. W praktyce każdy w akwarium ma inne życie, i inne korale, więc ta konsumpcja poszczególnych pierwiastków jest różna, i zrobienie jednego produktu "do wszystkiego" jest niemożliwe. Dlatego jest cała gama dodatkowych produktów, do korygowania różnic.
 4. Bardzo dobra metoda. Pozwala na określenie dziennego zapotrzebowania i dawki do dojścia do celu. Potem już się nie zastanawiasz ile masz lać, tylko lejesz na podstawie testów
 5. Ściągnij sobie kalkulator do ballinga z reefhub.pl. tam precyzyjnie sobie wyliczysz ile musisz stosować. Nie wiem czy ten all in one jest jakiś stężony czy ma zwykle poziomy. Jeśli standardowe to kalkulator rozwiąże twój problem. No dobra poczytałem o tym all in one. Ale ci producenci pi#@#$¥€lą. Nie wiem czy reef scorpionfish ma własną stronę internetową czy tylko stronę na FB. Więc info z coralhouse. Substancje należy dozować w tych samych dawkach, według zapotrzebowania. Należy pamiętać że zapotrzebowanie na pierwiastki w akwariach jest zróżnicowane, ewentualne niedobory należy uzupełniać pierwiastki pojedynczo na podstawie testów ICP. To stosować w tych samych dawkach czy w zależności do zapotrzebowania?mam akwarium 7 lat nigdy nie lałem Ca i kh równo.
 6. katani

  Dokument Cites

  Ja bym odmówił składania zeznań i niech idą do sądu
 7. katani

  Dokument Cites

  Trzeba pamiętać, że do 700litrow netto wody sprzedaż jest zwolniona z opodatkowania. Potem można zgłosić do urzędu i jest mały podatek ryczałtowy
 8. katani

  Dokument Cites

  Jesteś chyba pierwszy któremu to się przydarzyło
 9. katani

  Dokument Cites

  Wystarczy paragon że sklepu. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się to mało prawdopodobne
 10. katani

  Dokument Cites

  Sprowadzanie koralowców jest dużo łatwiejsze niż żywej skały bo w wielu miejscach import skały jest obłożony embargiem.
 11. katani

  Dokument Cites

  Nieprawda. Bardzo wiele sklepów sprowadza życie bezpośrednioi muszą zadbać o dokumenty przewozowe
 12. Właśnie o to chodzi. Te glony to świetna pompa do usuwania nutrientów. Szorować i mają trafiać na filtrację mechaniczną i wypad z obiegu zanim się rozłożą. Patrz wyżej, im szybciej drobinki organiczne zostaną usunięte tym lepiej. W gąbce zbiera się ich pełno i o ile codziennie / co drugi dzień jej porządnie nie płuczesz to robi więcej szkody niż pożytku. Włókninę wycinasz kawałek, jak się zabrudzi to kubeł i z głowy. Nic ci sięnie rozkłada w akwarium. A Jacek ma PO4 i NO3 w kosmos.
 13. W akwarium ma to robić ...
 14. Byłbym ostrożny z radami od takich osób. Większe akwarium to dużo łatwiejsze prowadzeni. Jak utrzymujesz ryby i proste korale przy życiu, i masz miejsce, i nie zniechęciły cię do tej pory glony, to znaczy, że czas na normalne akwarium. Jeśli masz miejsce postaw 100x50x50, będziesz miał 250l, wpuścisz już małego pokolca, 5 rybek spokojnie pociągnie, z sumpem, będzie dużo łatwiej i dużo fajniej. Na jakiej powierzchni błazenki żyją na rafie? Na 30cm od ukwiała nie odpływają.
 15. Myślę, że na 52l to masz o 2 ryby za dużo. Szczoteczka do zębów i jedziesz tę skałę. Woda się ledwo rusza. Teraz jestem pewny. Te glony żyją z detrytusu. 1. zredukuj obsadę. 2. Popraw cyrkulację 3. popraw filtrację mechaniczną. Wywal tą gąbkę i zastąp owatą. Twój problem zniknie. PS. przezabawnie wygląda columbella porośnięta glonami PS 2. Turbo są lepsze od columbelli na glony.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.