Jump to content

katani

Klubowicz
 • Content Count

  4006
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

5732 profile views
 1. Tu jest inny problem. Mój sump ma 50cm szerokości i po takiej szerokości woda przelewa się wolniej. Jakby było o połowę węższy byłoby inaczej. Pompa chodzi na ponad 90%.
 2. też tak uważam. Tyle, że w moim sumpie dosyć wolno płynie woda i w skale / ceramice syf się szybko zbiera. Dodaję fotkę całości:
 3. Full tank screen = zdjęcie całego akwarium.
 4. Jest niedziela, są testy. No3 - 5, wzrost z 0 PO4 0.11, wzrost z 0.00 KH 6.49, stabilnie Ca - 400, o 10 więcej pH - zazwyczaj powyżej 8.0 zasolenie: 35. W tym tygodniu cały czas karmiłem 3 kostki dzienni i zero wódki. Parametry od razu skoczyły. Teraz będę dobierać dawkę VSV tak, żeby NO3 trzymać ok 5, a PO 0.05. Dzisiaj podnoszę lampę o 10% w górę. Wieczorem wrzucę FTS na dobry początek marca. Wzrost parametrów oznacza również, że samo refugium nie jest w stanie utrzymać parametrów. Bez bakterii ani rusz.
 5. ja to wychodzę z takiego założenia, że jakby micro ze strongów wystarczały, to by nie trzeba było dawać nic poza tym. A jeśli produkują suplementy, to znaczy, że jednak trzeba je dodawać. Pokrętna filozofia, ale wydaje mi się, że coś w tym jest.
 6. Wyniki bardzo dobre, kropić jod i żelazo. Po troszkę też potas. KH takie wysokie intencjonalnie trzymasz?
 7. To ostatnie ładne kwiatki, jak chabry na łące.
 8. Też chciałem Japonicusa, to była ryba nr 1 dla mnie. Ale właśnie się naczytałem o ospie i też dałem spokój. Japonicus bywa w różnych sklepach od czasu do czasu.
 9. Skała fajnie, minimalistycznie, ale ryby nie będą miały gdzie się chować. Zdrowia życzę i mam nadzieję, że teraz już z górki.
 10. U mnie niestety pełna amatorka. Gdybym robił to dzisiaj, sump miałby 10cm mniej i byłaby wydzielona część sucha na elektrykę. Nie żeby po 3 latach cos się gdzieś zalało, czy zardzewiało, ale dla estetyki. Takich listw jak na zdjęciu mam trzy sztuki w szafce i czwarta do światełka wepchana za akwarium.
 11. katani

  Wysokie Po4

  Wyniki masz dobre, poza PO4. Ciut możesz podnosić Jod, potas i stront. Nie rozumiem, dlaczego Triton rekomenduje żelazo na poziomie 0.0. Jeśli masz tak niskie żelazo to raczej bardzo niedobrze, bo żelazo to bardzo istotny microelement dla wszystkich korali i glonów w akwarium. Jakie masz zasolenie i NO3 w akwarium?
 12. katani

  Kto kogo zjada ?

  A to przepraszam. Ogólnie wszystkie grzybki chyba parzą inne korale. polecam ten temat:
 13. U mnie skacze regularnie. Jakby nie korona to z 50 razy by się wysuszył. Rurą do sumpa spływa? Może żarciem mu tam pachnie
 14. Diacanthusa zazdroszczę. Super zarasta. I chrysus podrósł.
 15. katani

  Kto kogo zjada ?

  Jakbym miał obstawiać zwycięzcę to Rhodactisy. Na Acanę bym pieniędzy nie postawił w tej walce.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.