Jump to content

katani

Szlachta Morska
 • Content Count

  5172
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

9385 profile views
 1. Ja zrezygnowałem z hanki KH, bo zaczął jakiś czas temu ten preparat zbyt szybko się utleniać i zaczynał pokazywać bajki. Za to Hankę PO4 zdecydowanie dalej będę używał.
 2. To nie lepiej rozważyć inne lampy? Do takiego akwarium to trzeba 3-4 maxspecty
 3. Jest niedziela, są testy: NO3 - 0 PO4 - 0.1, spadek z 0.15. Wódeczka działa, ale szyby co drugi dzień trzeba czyścić. KH - salifert 7.0, Ca - 430. Podlałem z ręki trochę, żeby uzupełnić. pH - 7.8-8.1 Dzisiaj podmianka, bakterie, micro. Wywaliłem dzisiaj filtr przepływowy z ceramiką. W filtrze było 5kg Life biofil i 1 litr kulek maxspect. Ciekaw jestem efektów. Teoretycznie ceramika wspiera procesy nitryfikacji, więc może będzie lepsza sytuacja z azotem, który teraz jest na zero i muszę lać z ręki. Przyszły też rezultaty testów z ICP. Muszę dawać więcej potasu i mniej strontu. Oraz jeszcze wiećej magnezu. Już dawałem 55g na litr ballinga. podnoszę na 65g przez następny miesiąc lub dwa. Z nowości w akwarium pojawiło się kilka korali. kolega @albano72 zajechał do Polski i przywiózł kilka okazów. Jeszcze raz dzięki za dostawę.
 4. Nie napisałeś przede wszystkim do jakiego akwarium.
 5. Do rekinarium jedna będzie trochę mała i trochę słaba
 6. Niedawno ktoś pisał, że jakiś składnik w reagentach został zakazany w Niemczech, więc być może również w innych krajach. Firma Hanna Instruments skomentowała, że zmieni skład produktu. Być może stąd nowa cena.
 7. Chromisy to garbiki i z nimi tak jest, że albo stado, albo parka. Ciekawe, że pokolec ganiał za anthiasem, bo ogólnie one razem w naturze żyją i pokolce mają ogólnie wywalone na anthiasy.
 8. Do końca ci nie podpowiem, bo nie mam takich rozwiązań. Nie mam pampy UV, filtr przepływowy mam jeden i zastanawiam się nad jego opróżnieniem. Nie mam reaktora biopellet, reaktora zeolitu itd. Jeśli nie masz zaplanowane co chcesz mieć na tych kilku końcówkach, to pytanie czy jest sens teraz inwestować w ekstra hydraulikę tylko po to, żeby stała nieużywana i zabierała miejsce w szafce. Zawsze w dowolnym momencie możesz to dobudować.
 9. Może ja się nie znam na hydrokinetyce, ale to nie będzie tak, że jeśli w jakimś filtrze będzie opór przepływu, to ciecz będzie uchodzić tam, gdzie opór jest mniejszy (przelew w twoim przypadku)? Jak nie chcesz dławić pompy, to po prostu kup regulowaną i ustawiasz jej moc pod przepływ? Ja mam life bio fil w moim filtrze, zastanawiam się, czy to cokolwiek robi w akwarium... Musiałbym wyłączyć filtr i zobaczyć, tylko wtedy złoże do kasacji, bo zgnije bez ruchu wody. Z drugiej strony AF zaleca jego wymianę co jakiś czas, a u mnie chodzi pewnie z dwa lata. Jak się głębiej zastanowię, to kuszący pomysł z wywaleniem tej ceramiki...
 10. Średnice pod konkretny sprzęt, tak samo pompę. Kulowe starczą bez problemu.
 11. katani

  Kostka 31l

  To nie czerwona rurówka, tylko ślimak osiadły. Usuń go z akwarium.
 12. I o taki właśnie odczyt chodzi Ciekawe ile zasyp wytrzyma.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.