Jump to content

katani

Szlachta Morska
 • Content Count

  4840
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About katani

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

8492 profile views
 1. To ja w takiej sytuacji włożyłbym świeżą skałę do obecnego obiegu, niech się pokręci kilka tygodni. a potem wszystko na raz.
 2. cześć, fajnie, że wpadłeś na forum i że akwarium istnieje/ma się dobrze.
 3. Wsypałem garść piasku... i doszedłem do wniosku, że wymienię piasek. Obecny jest szarobury po 4 latach, w porównaniu do nowego. Teraz zastanawiam się, czy nowy też dać KZ, czy jakiś inny. Pytanie: Czy każdy Cteanochaetus przegania babki i ślizgi? Najchętniej wymieniłbym mojego na innego pokolca, oraz wprowadził babki i salariasa. Przy Ctenochaetusie nie ma to sensu, bo prześladuje bez odpoczynku.
 4. Będziesz przenosił ze starego zbiornika skałę, piasek, media filtracyjne? Jeśli tak, to zdecydowanie ja bym wszystko na raz, uzupełnić dodatkową skałą, jeśli jest potrzebna i z głowy. Jeśli nowe media i skała, to włóż jądo obecnego baniaka, sumpa gdzie tylko znajdziesz miejsce, żeby ją zasiedlić drobnym życiem i bakteriami. Zakładam, że nie masz jakichś tragicznych plag.
 5. katani

  Problem z cyjano

  U mnie cyjano pojawia się, gdy NO3 i PO4 spadają bardzo nisko i gdy trzeba wyczyścić cyrkulatory. I to tylko w sumpie, w akwarium praktycznie nie widuję cyjano. Zazwyczaj cyjano rośnie tam, gdzie ma dużo materii organicznej. Popraw cyrkulację w miejscu, gdzie się pojawia. Jak masz dużo ślimaków, to one też zjadają cyjano. Skałą musi być codziennie dokładnie oblizana.
 6. Ja daję raz dziennie 3 kostki ocean nutrition. Nie płuczę. U mnie ryby wieczorem są głodne i cały pokarm znika w dwie minuty. Jakie masz te NO3 i PO4, że dawanie pół kostki na nie wpływa? I jaka wielkość akwarium.
 7. Jest niedziela, są testy. NO3 - mocne 10, ale mniej niż 25. na oko z 15-20 PO4 - 0.22, wzrost z 0.05 Ca: 400, dziwne to jest. Lałem 280 KH i KH lekko poszło w górę, 330 Ca i ciągle stoi około 400. Chiałbym Ca podbić w okolice 420-440. Dałem dozowanie na 350. Zobaczymy za tydzień. KH - 8.00, wzrost spowodowany podkręceniem. zbiłem dozowanie na 270. Zasolenie 37. NO3 i PO4 wzrost spodziewany, ponieważ grzebałem w piasku intensywnie, a to zawsze powoduje wyrzut nutrientów.
 8. katani

  Kolory korali

  polecam lekturę: https://reefbuilders.com/2008/09/03/guide-of-sps-coral-coloration-make-them-more-vivid-bright/
 9. Staram się nie ruszać piasku, ale mnie dzisiaj wzięło. Powiem wam, że nie podobają mi się akwaria bez piasku, ale w chusteczkę dużo detrytusu się zbiera w piasku. Jakby tak obsadzić dno chalice w różnych kolorkach...
 10. To u mnie jest 6 anthiasów, 2 pokolce, bispinosa, mandaryn.
 11. Mam podobne podejście. Rybom dawać tyle, żeby nie chudły. Resztę mają sobie znaleźć w akwarium. Pokolcom dać tylko nori, żeby nie było walk i z głowy. No na pewno więcej niż 2x więcej. Bo samych dużych ryb masz więcej niż ja wszystkich.
 12. To nie jest dużo. Ja u siebie daję 3 niepłukane kostki dziennie na raz wieczorem. Glony nori dostają jak mi się przypomni.
 13. katani

  caulastraea fluo

  Musisz napisać cokolwiek więcej o swoim zbiorniku, bo tak ciężko wróżyć. Wrzuć jakieś zdjęcia. Opisz zbiornik, coś wymyślimy. Zasolenie na poziomie 1023 nie będzie raczej powodować tego typu problemów.
 14. Norbert jak paramatry po dołożeniu ryb? Korale dająradę ciągle wyciągać nadmiar nutrientów? Ile i jak karmisz obecnie ?
 15. Rafa mocno taka sobie, ale ryby robią robotę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.