Jump to content

katani

Klubowicz
 • Content Count

  4173
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250,

Recent Profile Visitors

6326 profile views
 1. Niestety, nie ma takich cudów, hanki i kropelki czekają cię tak, czy inaczej.
 2. Nie mierze 10. Mierzę 6 + ICP co 2 miesiące: 1. Ciągły pomiar pH sondą. 2. Ciągły pomiar temperatury czujnikiem i zwykłym termometrem. 3&4. raz w tygodniu Ca, NO3 testami kropelkowymi saliferta, 5&6. raz w tygodniu PO4 i KH hankami. MIerzenie KH czy Ca i Mg 20 x dziennie w mojej skromnej ocenie jest bez sensu Wystarczy raz w tygodniu. Za to KH dla ciekawości własnej może być użyteczne kilka razy dziennie (na początku). Potem, jak ciekawośc jest zaspokojona, wystarczy raz na tydzień.
 3. Beti byłbym ostrożny w radzeniu komuś nowemu, że ICP wystarczy. 4 podstawowe parametry powinien mierzyć regularnie, przynajmniej do czasu, aż nauczy się czytać akwarium. Potem rzeczywiście wystarczy co tydzień KH, nieco rzadziej NO3 i PO4 oraz ICP jako wsparcie co 2 - 3 miesiące. Nie ma czegoś takiego. Do podstawowych parametrów jeśli już chcesz kombajn, to Apex z Tridentem. będzie ci mierzyć 6 kluczowych parametrów: zasolenie, temperaturę, pH, KH, Mg, Ca. Wtedy ręcznie będziesz musiał mierzyć tylko NO3 i PO4. No i będzie to więcej kosztowac niż 4000. A do czego to jest?
 4. Staraj się szukać rozwiązań w miarę bezobsługowych. Jest trochę opisów do automatycznej podmiany wody na forum. Ja nie mam takiego systemu, muszę raz w tygodniu poświęcić 10 minut na podmiankę. Gdybym mógł doprowadzić hydraulikę do akwarium, to niewykluczone, że bym poszedł na taki układ. Oprócz zbiornika na podmianki musisz mieć zbiornik na dolewkę.
 5. katani

  Aquascaping

  Do porowatych nie. Ale ma sporo dziur, które zwiększają nieoświetloną powierzchnię, na której żyją gąbki, rurówki i cała masa drobnego życia. I to zdecydowanie zaleta tej skały.
 6. katani

  Aquascaping

  Nie zaklejacie w taki sposób zbyt wielu dziur w skale?
 7. A nie jest jakoś bardzo mocna. Ona rośnie w samym rogu akwarium, więc dostaje prąd zwrotny. Strumień jest zdecydowany, ale nie bezpośredni, odbity od szyby. Chociaż czasem ją nieco szarpie, zależy który cyrkulator chodzi. Dunka bardzo dobrze znosi mocną, ale nie bezpośrednią cyrkulację.
 8. Jest niedziela, są testy. No3 - 0, spadek z 2 PO4 0.02, spadek z 0.06, KH 6.77. stabilnie. Ca - 420, stabilnie. Dzisiaj tylko jedna fotka - jednego z najlepszych korali LPS. Gdyby ten koral jeszcze istniał w jakichś odjechanych kolorach, jak na przykład euphylie, czy micromussy, to dunka byłaby królową LPSów. Albo dwie. Dawno nie było acan.
 9. Ja jak zakładałem akwarium, to wyszedłem właśnie z tego punktu, jako pozycji startowej.
 10. Jakiego grzebienia? Na komin? To żart?
 11. Nie wiem czy taki model - wątpię - ale mój kumpel miał panele do grzania wody do mycia/kuchni. Dobrze to działało, potem coś się popsuło, a że założył w międzyczasie pompę ciepła do ogrzewania domu to paneli nie naprawił. Jego ojciec ma i jest zadowolony, działają już ze 3 lata. Jak chcesz mogę zapytać o detale. Z tego co pamiętam, to te jego kosztowały dużo więcej niż te z linku.
 12. Mój sump na początku był nakombinowany... a potem ty wyciąłem, tam wyciąłem, zostały teraz 3 komory i mam niepohamowaną ochotę wyciąć kolejną. Jakbym dzisiaj robił sump to miałby 2 komory. Mała na pompę obiegową i węgiel, większa na resztę.
 13. Fajna babeczka. Lubię puellarisy. Ale jednego SPSa musiałeś wcisnąć. Ciągnie wilka do lasu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.