Skocz do zawartości
Krzych692

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w części skały którą zakupiłem, głównie na spodniej części widoczne są jakby fragmenty żyłki, o czym to może świdczyć. Czyżby jakaś hodowlana ??


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci może o rurówki? Jeżeli te rurki/tunele są twarde/skamieniałe to tunele rurówek :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na początku myślałem, że to rurówki bo jedna wystawała na wierzchu, ale potem zobaczyłem z tyłu dłuższą i wygląda jak żyłka wędkarska ;)_o


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% skaly dostepnej w sklepach to skala ozywiona..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... 90%? Mysle ze jednak nieco mniej, w tej chwili np. w Indonezji o wiele bardziej oplaca sie wydobywac zywa skale niz ja "hodowac". Jedna z najwiekszych sieci sklepow zoologicznych w Niemczech Koelle-Zoo ma niemal wylacznie "prawdziwa", nieozywiona skale. Jesli leza w baniakach razem to natychmiast widac roznice. Ze skale "prawdziwej" wydlubywalem takie gabki czy oslonice, ze niemozliwe zeby to wszystko uroslo w ciagu roku czy dwoch. Wlasnie tym sie kieruje wybierajac sklal - wlasnie obfitoscia roznych gabek czy pozostalosciami po nich. Trzeba sie troche nadlubac, niektore gabki naprawde ciezko schodza - ale wtedy mamy raczej pewnosc ze skala jest obfita w zycie i jego zarodniki


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...::: 160L 4x39W, 2200 l/min, 25kg LR, Balling light :::...

AquaManiac. Ty naprawdę masz cyrkulację na poziomie 220l/min, bo to daje łącznie 132000 L/godz, a to już chyba Tsunami:D. No...ale ja dopiero zaczynam i mogę się nie znać. Pozdrawiam serdecznie.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na godzine ma sie rozumiec mialo byc ;) , pozno bylo kiedy pisalem sygnaturke ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzych692 :

Witam. Mam pytanie w części skały którą zakupiłem, głównie na spodniej części widoczne są jakby fragmenty żyłki, o czym to może świdczyć. Czyżby jakaś hodowlana ??

Tak, to może być żyłka. Też trafił mi się kiedyś taki kawałek z jakimś koralem. Rozłupałem ten kamień i żywa skała okazała się cementem z dużą zawartością grysu koralowego. Tak robi się podstawki pod korale a żyłka ma umożliwić wyciągnięcie korala z morza jak urośnie (ten koral).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyjrzyj sę tej skale , czy wszystkie kawałki są w miare podobne tak jakby ulepione z kamyczków (grudek) ? Pewnie tak i wówczas jest to hodowlana skała ale widac ze była długo w morzu i dziala naprawde fajnie . a z żylka to wydaje mi sią ze RS dobrze zgadł.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.