Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

1 godzinę temu, Chrusciik napisał:

Czy ta babka zasypuje Ci koralowce? Czytałem, że dobrze przeżuwają piasek ale za to sporo górek robią i korale zasyfione piaskiem. 

Tego nie wiem bo dzisiaj zobaczyłem ją po raz pierwszy od wpuszczenia.

Mam jeszcze dwie babki: murenowata i druga taka:

Resized_20210214_114927.thumb.jpeg.858b93b6cd9b2bd9eb67943d247a6bea.jpeg

ale nie mogę teraz przypomnieć sobie jej nazwy gatunkowej.

Babka "murena" przez pierwsze kilka dni robiła górkę piachu przed skałką- jak już urządzenia swoją norkę to przestała przerzucać piasek.

Za to ta druga ma w zwyczaju brać piach do pyska i przesiewać go dość wysoko nad dnem.  Na piasku mam tylko fungie i one potrafią oczyszczać się z niego. A z pozostałych korali piach zdmuchuje dość silna cyrkulacja. Jakoś nie zauważyłem strat w koralach z powodu babek. Za to na dnie nam górki i pagórki tak, że w niektórych miejscach prawie widać szybę a w innych warstwa ma grubość ponad 10 cm. Ale mnie się to podoba :D

Arek77

Arek77

1 godzinę temu, Chrusciik napisał:

Czy ta babka zasypuje Ci koralowce? Czytałem, że dobrze przeżuwają piasek ale za to sporo górek robią i korale zasyfione piaskiem. 

Tego nie wiem bo dzisiaj zobaczyłem ją po raz pierwszy od wpuszczenia.

Mam jeszcze dwie babki: murenowata i druga taka:

Resized_20210214_114927.thumb.jpeg.858b93b6cd9b2bd9eb67943d247a6bea.jpeg

ale nie mogę teraz przypomnieć sobie jej barwy gatunkowej.

Babka "murena" przez pierwsze kilka dni robiła górkę piachu przed skałką- jak już urządzenia swoją norkę to przestała przerzucać piasek.

Za to ta druga ma w zwyczaju brać piach do pyska i przesiewać go dość wysoko nad dnem.  Na piasku mam tylko fungie i one potrafią oczyszczać się z niego. A z pozostałych korali piach zdmuchuje dość silna cyrkulacja. Jakoś nie zauważyłem strat w koralach z powodu babek. Za to na dnie nam górki i pagórki tak, że w niektórych miejscach prawie widać szybę a w innych warstwa ma grubość ponad 10 cm. Ale mnie się to podoba :D

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.