Skocz do zawartości

Historia edycji

katani

katani

4 minuty temu, niknik napisał:

Akwaryście nie zależy na ułatwianiu życia bakteriom ani na ich komforcie.

No to tu mam diametralnie inne zdanie na ten temat. I nie ma takich argumentów, żebyś mnie przekonał, że jestem w błędzie.

 

4 minuty temu, niknik napisał:

Zależy nam tylko na tym żeby zmusić je do skutecznej likwidacji z wody związków których mieć w tej wodzie nie chcemy a przy okazji żeby to zmuszanie nie wpłynęło negatywnie na życie które mamy w akwarium.

To zdanie przeczy poprzedniemu. Bakterie = pokarm dla korali, głównie SPS. Im więcej bakterii, tym szybsze procesy biochemiczne, tym więcej rozkładanego detrytusu, tym szybsza mineralizacja materii organicznej, tym więcej pokarmu dla korali.

 

katani

katani

1 minutę temu, niknik napisał:

Akwaryście nie zależy na ułatwianiu życia bakteriom ani na ich komforcie.

No to tu mam totalnie diametralnie zdanie na ten temat. I nie ma takich argumentów, żebyś mnie przekonał, że jestem w błędzie.

 

2 minuty temu, niknik napisał:

Zależy nam tylko na tym żeby zmusić je do skutecznej likwidacji z wody związków których mieć w tej wodzie nie chcemy a przy okazji żeby to zmuszanie nie wpłynęło negatywnie na życie które mamy w akwarium.

To zdanie przeczy poprzedniemu. Bakterie = pokarm dla korali, głównie SPS. Im więcej bakterii, tym szybsze procesy biochemiczne, tym więcej rozkładanego detrytusu, tym szybsza mineralizacja materii organicznej, tym więcej pokarmu dla korali.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.