Skocz do zawartości
Dongorzal

Brzydal "leci przez ręce"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. W zeszły  piątek( tydzień temu) przyszedł do mnie zamówiony brzydalek zakupiony w celu pozbycia się apitazjii. Zakwaterowalem to i pierwsze dni słodko i pięknie. Ryba śmiga, ciekawsza, podgryza apitazje. Niestety cztery dni temu od rana zaczął pływać jak zdrowo na bani. Piruety w wodzie itp, odbijanie się z prądem wody o skalę. Od dwóch dni sie nie odbija tylko prawie sie nie rusza. Zastyga apetycznie w miejscu tak jak padnie. Zauwazalnych zmian skórnych brak. Dokarmiamy go w KOtniku pęsetą i tak tylko chetnie je. Nie wiem co zrobic. Ktos cos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój Scopas podczas karmienia gdy dostał strzała od borsuka to cały w parę chwil zesztywniał i poleciał z prądem w skały. Tam tylko ruszał skrzelami i płetwy boczne miał praktycznie jak rozdymka napięte na bok. Leżał tak do wieczora w zoasach. Wieczorem zaczął coś ogonem ruszać i bez  ładu i składu po dnie szorował. Pomyślałem że jak go będę ruszał to ze stresu mi jeszcze padnie wiec nie męczyłem biedaka. Dzisiaj rybka pływa normalnie jak gdyby nigdy nic - ale muszę przyznać że jest jedną z silniejszych i bardziej wypływanych ryb w zbiorniku.  Może twój się również na kogoś jadowitego nadział i tak dochodzi do siebie - myślę że w takiej sytuacji potrzeba jak najmniej stresu rybie dostarczać, bo inaczej jej nie pomożemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jakby zaćmę na jednym oku i ranke przy pletwie grzbietowej, choć ta może być od 9bijania sie o skały i gratille. Ryba dalej w separacji. Dziś miala 15min kąpiel w specyfiku marki kordon o nazwie fish terapy. Zachowanie u ryby bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne ryby ok? bez żadnych zmian?


430L w obiegu, 350 szkiełko, maxspect recurve 90, deltec 600i, uv 36watt, clarisea, rowa i czasem węgiel, triton others method, TM syn-biotic, bez piachu, maxspect gyre 330 i sow-8 

obsada: 2x occelaris, 2x chromis, trigger fish, piżamka, doktorek, borsuk, dori, Naso blondyna, żółtek, wrass żółty i gościu w kratkę, ok 25 ślimaków, 1 krewetka i 1 krab czerwononogi 

stałe NO3 - 1-2 i stałe PO4 0,02-0,03

kh 8, ca 420 mg 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ta jedna. Reszta obsady ok. Dalej ja karmię penceta. Chętnie w ten sposób je. Dziś znów miala kąpiel w wyżej wymienionym środku. Najgorsze że w środę wybywam na tydzień w ciepłe i czuje że przez ten czas padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.