Skocz do zawartości
Olek

Barbarzyństwo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze przeciez my jestesmy w Unii a nie w Pakistanie albo Czeczeni. Wybaczcie za okreslenie ale krew mnie zalewa jak widzę coś takiego. Mianowicie irytują mnie pewne aukcje na allegro dotyczące malutkich akwarii. X sprzedawca wystawia na aukcję akwarium o pojemnośći i tu UWAGA 0,6L.

Mało tego pisze (i tu cytuję) BARDZO FAJNE DLA BOJOWNIKA.

Na dodatek Sprzedawca pisze że jest już długo akwarystą i pomoże początkującym.

Dla tych którzy nie znają się na takich rybach dodaję że w gazecie wyczytalem że dla bojownika trzeba ok 20-30l Nie chcę przesadzać ale i 40l.

Mimio wszystko nawet 20l niech każdy sobie podzieli przez 0,6l to wyjdzie ile w najlepszym przypadku razy jest to za małe akwarium.

Nie chcę tu nikogo obrażać więc nie podaję linka w każdym razie chcialbym żeby na aukcji widnial napis jestem doświadczonym barbarzyńcą.

Nie będe wspominał o warunkach dla bojownika w sklepach zoologicznych....

Żal d... ściska.

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Kiedys to takich barbarzyncow zamykali w skale :) takie wiezienie , otwor w skale i krata , tyle miejsca mialo im wystarczyc .

Wlasnie takich doswiadczonych akwarystow powinno sie zamykac na kilka dni w takiej skale z otworem , ciekawe jak by sie wtedy czuli ? chyba dobrze co? mieliby przeciez doplyw powietrza , co im wiecej potrzeba do zycia ? miska do zarcia , ta sama sprzataliby wlasne ........... inaczej to sie ich chyba nigdy nie nauczy niczego .

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mało co mnie szlag nie trafil zachodzę do sklepu zool. bo chicałem kupić silikon odpieniacz chciałem podkleić bo jest ryska, a tu dziecko pyta się o bojownika w takim kubeczku gdzie wody jest do polowy. OK narazie przymróżam oko ale jak gość mowi że wytrzyma w szklance i karmić można co 2 dni po czym wskazuje najdroższy pokarm jakim kiedyś karmiłem paletki.

Myślałem że mu coś zrobię no po prostu jak by to mówil o moim premnasku to bym wziął siekierę i czynil swoją powinność. Normalnie jak znajdę chwilę czasu to zrobię stronkę na której będę takich jak on ośmieszał. Tymczasem idę i potajemnie zrobię pare fotek tych zwierząt będą dostępne na priv.

Jak ktoś chce ze mną taką stronkę prowadzić to możemy współpracować.:)

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

swietny pomysl Olek:) wyslij prosze te fotki , nie zapomnij dopisac nazwy sklepu .

pozdr....

Ps; Zastanawia mnie czy w Polsce jest tez cos takiego jak ochrona zwierzat i jakie tam maja paragrafy dotyczace np; wielkosci klatki , akwarium itd.....jezeli jeszcze tego w Polsce niema to nalezy sie zato wziasc , w koncu Polska nalezy do UNI :)

DOSYC TYCH DOSWIADCZEN NA ZWIERZETACH !:)

Ps; W Niemczech naprzyklad juz dawno przyjete sa normy dotyczace wielkosci np; klatek w ktorych zwierze nalezy trzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara idę do tego sklepu a swoją drogą kiedys słyszałem że MIAŁY być a szkoda że nie są minimalne wielkości kuli 50l.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie sa bo sie niema komu za to wziasc , heh

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem skory dać trochę miejsca na swojej stronie. Myślę że to właśnie MY powinniśmy uczyć akwarystyki a nie sprzedawcy (nie wszyscy sprzedawcy są źli i nie kompetentni ) Dobrze by było pokazywać jak należy to robić ale jako skrajność coś takiego publikować! Wielu młodych ludzi serfuje po sieci. To dobry pomysł :) Jestem na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Waldemar , uwazasz ze sprzedawcy o tym nie wiedza?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że oni o tym wiedzą ale kasiorka ponad wszystko! Dlatego należy pokazać co jest nie tak bo sprzedawca się nie przyzna że robi żle a już na pewno nie zawacha się sprzedać takiego mikro "zbiornika" jak klient zapyta. Co więcej oni bazują na naiwności młodych ludzi! Nie chcę nikogo obrazić ale ten kto jest uczciwy w tym co robi nie odniesie tej wypowiedzi do siebie - ot co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Waldemar nalezy smialo otwarcie mowic , nie trzeba sie z tym kryc :) nie nam bedzie glupio :) , a jak sie jakis sprzedawca tutaj znajdzie i odezwie na temat trzymania rybek w kieliszku to .......:) niech sie odezwie

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ne wiem czy legalne będzie umieszczanie nazwy sklepów i ich poprostu ośmieszanie?

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie , napewno juz nie tak :) zrobimy to troche inaczej ,ale bedzie wiadomo o co chodzi.

pozdr...

Ps; Mozna zrobic ksiege gosci gdzie kazdy naprzyklad moze sie wpisac i dolozyc ze to prawda i ze np; "takie akwaria widzialem wlasnie w sprzedazy tutaj i tutaj za cene .... :) " Po co my? niech sie wyraza inni na ten temat :)

Ja tez takie akwaria widzialem :) o ile sobie dobrze przypominam to chyba w tym samym sklepie ........... co i Ty :) to skandal w takich malych kieliszkach trzymac rybki ! :) Zrobi sie liste , niech sie kazdy wpisze przeciwko takiemu traktowaniu rybek :) Bardzo mozliwe , ze kiedys w grzeczny sposob takie kieliszki z zywa ryba znikna ze sklepow zoologicznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to to bym niestey nie wierzył a sklepu raczej ni ewidziałeś maly sklepik w Lublinie:)

Takich jest mnóstwo:(

P.S Fotki nie wyszły bo robione z ukrycia z aparaciku takiej jakby cyfrówy bez lampy błyskowej.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuję prwao, więc jakby co, to pomoc prawną macie załatwioną:D).

P.s.NIe można napisać wprost o tych sklepach bo (UWAGA) ONE NIE ŁAMIĄ PRAWA.Jeżeli nie ma odnośnie jakiejs sprawy przepisu prawnego, to znaczy, że praktycznie można robić wszystko.A że w Polsce nie mamy przepisów dot. wielkości klatek, zbiorników itp., to barbarzyńcy robiią co chcą.Gdyby takie restrykcyjne przepisy istniały, to moglibyśmy im wleźć na łeb, bo powiadamianie o łamaniu prawa, nigdy nie jest czynem zabronionym!!!

Pozdrawiam wszystkich morszczaków i biedne bojowniki trzymane w mydelniczkach


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

To niema jednakowego prawa w panstwach nalezacych do UNI ? nie wiedzialem .

(moze w przyszlosci ? )

pozdr...

Ps; Ludzie ustanowiaja prawa czy tez je lamia.

Wniosek jes prosty , czlowiek panuje nad czlowiekiem ku jego i swojej szkodzie :D

A najbardziej to podoba mi sie piosenka Elektrycznych Gitar "Wszystko ch.............."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Skwitujmy to jednym stwierdzeniem

Nullum crime sine legae-nie ma zbrodni bez ustawy....taki to u nas chory kraj


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

przeniesony -Lekko Off-Topic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce JEST USTAWA O OCHRONIE ZWIERZĄT. Z jej treścią można się zapoznać klikając na ten

link.

Jeśli studiujesz Pawle prawo, jak sam twierdzisz, i używasz w swoich wypowiedziach tego faktu jako argumentu to zapoznaj się proszę z tematem w którym próbujesz się wypowiadać z pozycji autorytetu... bo akurat w tym miejscu palnąłeś jak kulą w płot. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

:D HA !

Tak panowie , teraz nastepny krok porozsylac mailem ten text do sklepow zoologicznych :D Wspominajac kilka zdan o bojowniku trzymanym w kieliszku , mydelniczce czy innym tam malym naczynku:)

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Art. 1.

1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

******************************************************

Nefesch , Psyche - istota zywa , posiadajaca krew , mogaca sie odzywiac itd....

czyli takze i ryby :D

Jest ustawa i to mowiaca jasno ! ! ! - tylko jak widze nie ma sie komu za to wziasc !

pozdr....

Ps; NIE JEST RZECZA ! ! ! ! ! WYPUSCIE BOJOWNIKI NA WOLNOSC LUB DO WIEKSZYCH AKWARI ! ! ! ! NIE MECZCIE RYB ! ! ! ONE CZUJA ! ! !

COS NALEZY Z TYM ZROBIC !

Ps; Proponuje przedstawic problem , zebrac podpisy i wyslac list :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie njgorszą chwilą w sklepie zoologicznym było patrzenie jak dorosła kobieta "wybrała" kulę na moje oko z 2-3l za 35,50zł i kupiła jednocześnie 3 welony i barwiony żwirek który na miejscu wrzuciła do akwarium a rybki wzięła do torebki (specjalnej, tylko to to nie okrucieństwo w tym przypadku) i wrzuciła do swojego plecaka.

Niby nic złego bo w końcu widać było że nic nie wiedziała i kupiła to z niewiedzy.

Ale ja się wtrąciłem: namawiałem ją żeby kupiła o 50gr tańsze akwarium 25l i aż tak nie męczyła tych ryb. Ale ona od razu że to musi być kula bo akwarium nie rzuca się w oczy i że nie będzie miała jej gdzie postawić.

Dalej protestowałem ale ona nic.

Koszmarną chwilą było też patrzenie w sklepie obok tropikarium w budapeszcie (miejsce piękne-polecam, tam też dowiedziałem się jaka jest łacińska nazwa pielęgnicy papuziej-Cichlasoma hybrida i było to wręcz oceanarium, większy opis dam niedługo na off-topic) jak pewien mężczyzna co zakładał właśnie pierwsze akwarium kierując się wskazówkami sprzedawczyni kupił akwarium z 30l z pokrywą posiadającą oświetlenie żarówkowe, 5 watt. dokupił też nieduży filtr, grzałkę bez termostatu i kilka sztucznych roślinek. Potem kupił 16 sztuk złotych rybek (welony i teleskopy z 1 orandą) i jedną kabombę. Za wszystko zapłacił i wesoły poszedł do domu.

Tu wtrącić się nie mogłem bo nie znam węgierskiego a angielski to też nie moja mocna strona.

Podsumowanie-nie ufajcie nie zaufanym sprzedawcom a ufajcie pasjonatom przechadzającym się po sklepie.


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

swiata nie zmini :D i wszystko jasne:D ludzi tez nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.