Skocz do zawartości

Historia edycji

dale

dale

7 godzin temu, Patyczak napisał:

Weźcie pod uwagę, że dokładność to 2ppm. Dla wielu osób to dużo.

Weź pod uwagę że bardzo wiele z tych osób nie jest do końca świadomych tego co mówi. A jeszcze więcej ma takie akwaria gdzie te 2 ppm są całkowicie nieistotne.

Poza tym, będąc dokładnym zauważ że dokładność wynosi +/- 5% odczytu, co faktycznie daje  +/- 2ppm dla relatywnie wysokich wartości, jeśli dla kogoś te 2 ppm stanowią o przetrwaniu zbiornika w założonym kształcie, ma raczej niskie wartości, zaś przy niskich wartościach ten błąd jest również niższy.

8 godzin temu, katani napisał:

odczynniki są dosyć drogie.

Co rekompensuje prostota pomiaru. Odczynniki do niższego zakresu są również drogie :) Pomiary robię relatywnie rzadko - obecnie, po ustaleniu dawki alkoholu - średnio, raz na tydzień. Wychodzi całkiem tanio jak za test z odczytem cyfrowym.

jak dla mnie Hanki mają inna wadę - brak pamięci ostatniego pomiaru. Nie raz, zanim wyrobiłem sobie rutynę, gubiłem wyniki bo cos mnie oderwało od pomiarów.

ps. używam jej prawie od początku obecności tego model na polskim rynku.

dale

dale

7 godzin temu, Patyczak napisał:

Weźcie pod uwagę, że dokładność to 2ppm. Dla wielu osób to dużo.

Weź pod uwagę że bardzo wiele z tych osób nie jest do końca świadomych tego co mówi. A jeszcze więcej ma takie akwaria gdzie te 2 ppm są całkowicie nieistotne.

Poza tym, będąc dokładnym zauważ że dokładność wynosi +/- 5% odczytu, co faktycznie daje  +/- 2ppm dla relatywnie wysokich wartości, jeśli dla kogoś te 2 ppm stanowią o przetrwaniu zbiornika w założonym kształcie, ma raczej niskie wartości, zaś przy niskich wartościach ten błąd jest również niższy.

8 godzin temu, katani napisał:

odczynniki są dosyć drogie.

Co rekompensuje prostota pomiaru. Odczynniki do niższego zakresu są również drogie :) Pomiary robię relatywnie rzadko - obecnie, po ustaleniu dawki alkoholu - średnio, raz na tydzień. Wychodzi całkiem tanio jak za test z odczytem cyfrowym.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.