Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

Godzinę temu, Arek77 napisał:

I jak się sprawdza pochłaniacz CO2? Czy przez te dwa tygodnie wymieniałes już granulki? I czy pH dalej masz w okolicy 8? Też myślę o podobnym systemie - u mnie pH waha się pom. 7,7-7,85 w zależności od pory dnia.

Aktualne pH 7,97 przy oświetleniu nocnym. W godzinach porannych 7,88-7,9 (bez pochłaniacza spadało do 7,7). W ciągu dnia pH ok. 8,2 (wcześniej 8,15-8,18). Powietrze ciągnę z pokoju, nie wietrze specjalnie poza normalną wentylacją pomieszczenia z otwartymi wywietrznikami w oknach. Zasyp śmiga 2 tyg. i powoli będzie wymagał wymiany bo wybarwił się już na niebiesko i widoczne są większe dobowe skoki pH. Ale generalnie jest i tak lepiej niż zakładałem - odpieniacz ustawiony na max., ciągnie teoretycznie 650 l/h powietrza. Także mogę z czystym sumieniem polecić celem stabilizacji i podciągnięcia pH. Pozdr, tomko

tomko

tomko

Godzinę temu, Arek77 napisał:

I jak się sprawdza pochłaniacz CO2? Czy przez te dwa tygodnie wymieniałes już granulki? I czy pH dalej masz w okolicy 8? Też myślę o podobnym systemie - u mnie pH waha się pom. 7,7-7,85 w zależności od pory dnia.

Aktualne pH 7,97 przy oświetleniu nocnym. W godzinach porannych 7,88-7,9 (bez pochłaniacza spadało do 7,7). W ciągu dnia pH ok. 8,2 (wcześniej 8,15-8,18). Powietrze ciągnę z pokoju, nie wietrze specjalnie poza normalną wentylacją pomieszczenia z otwartymi wywietrznikami w oknach. Zasyp śmiga 2 tyg. i powoli będzie wymagał wymiany bo wybarwił się już na niebiesko i widoczne są większe dobowe skoki pH. Ale generalnie jest i tak lepiej niż zakładałem - odpieniacz ustawiony na max., ciągnie teoretycznie 650 l/h powietrza. Także mogę z czystym sumieniem polecić celem stabilizacji i podciągnąć pH. Pozdr, tomko

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.