Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

Jako, że CO2 scrubber się u mnie nie sprawdził (z różnych względów), ulegając modzie na stabilizację pH popełniłem zestaw do kropelkowania kalkwasser.

Baniak 10 l, kranik i zestaw do kroplówki - per analogiam do sprzętu, który używałem w poprzednim zbiorniku.

Roztwór - 15 g wodorotlenku wapnia na 10 l wody.

Kropelkuję roztwór nasycony znad osadu - ok. 20-30 kropli na minutę.

Baniak wystarcza na ok. 7 dni.

pH nie spada w nocy poniżej 8, w dzień do 8,35.

kH stabilne 8.

Generalnie zastanawiam się nad kropelkowaniem tylko w nocy - w dzień na samym świetle pH mam ok. 8,15.

Wtedy baniak 10 l na ok. 2 tyg.

Musiałem troszkę skorygować dawki Ballinga - mniej o ok. 10 ml /d wszystkich płynów, głównie żeby nie przesadzić z wapniem.

Poza tym akwarium przeszło większą reorganizację, jak się zbiorę może napiszę coś więcej.

Pozdr., tomko

 

 

 

 

 

 

20230202_123812.jpg

tomko

tomko

Jak, że CO2 scrubber się u mnie nie sprawdził (z różnych względów), ulegając modzie na stabilizację pH popełniłem zestaw do kropelkowania kalkwasser.

Baniak 10 l, kranik i zestaw do kroplówki - per analogiam do sprzętu, który używałem w poprzednim zbiorniku.

Roztwór - 15 g wodorotlenku wapnia na 10 l wody.

Kropelkuję roztwór nasycony znad osadu - ok. 20-30 kropli na minutę.

Baniak wystarcza na ok. 7 dni.

pH nie spada w nocy poniżej 8, w dzień do 8,35.

kH stabilne 8.

Generalnie zastanawiam się nad kropelkowaniem tylko w nocy - w dzień na samym świetle pH mam ok. 8,15.

Wtedy baniak 10 l na ok. 2 tyg.

Musiałem troszkę skorygować dawki Ballinga - mniej o ok. 10 ml /d wszystkich płynów, głównie żeby nie przesadzić z wapniem.

Poza tym akwarium przeszło większą reorganizację, jak się zbiorę może napiszę coś więcej.

Pozdr., tomko

 

 

 

 

 

 

20230202_123812.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.