Skocz do zawartości

Historia edycji

cherrybloss

cherrybloss

Witajcie, 

wirus morszczyzny postępuję, dlatego ruszam z długo oczekiwanym projektem, a że mam kilka pytań, postanowiłem opisać całość i poprosić Was o radę. 

Zbiornik: Red Sea 170 60x50x50

Światło: na razie jest Al Prime HD, docelowo x2, no może x3 :clowning

Odpieniacz: Nyos 160 

Siporax 1,5 l z działającego zbiornika + 1 l świeży 

Cyrkulacja: Jebao SOW 4 jest, coś chyba będę musiał dołożyć 

Zbiornik tak jak w temacie ma być głównie SPS z dodatkiem LPS i kilka gatunków zoa na osobnej skałce - nie mogę się z nimi rozstać. Całość będzie prowadzona na metodzie probiotycznej AF. 

A teraz dylematy: 

Skała: waham się między MR, RRR lub ceramiką z Salarias. Generalnie RRR mi się podoba, chociaż czytałem o problemach z KH... Ceramiki się trochę boję. 

Piasek: miałem i wywaliłem, ale teraz rozważam argonit KZ, bo choruję obsesyjnie na signigobius biocellatu. Pytanie, czy grubsza gradacja będzie dla niej ok ? 

Zastanawiam się jeszcze nad startem - całość ceramiki z kaskady wyląduje w sumpie, jakieś pojedyńcze skałki na dnie + 40 l żywej wody, ale generalnie skała będzie sucha. Czy stosować ATM Colony ? Nie mam niestety miejsca na trzymanie dwóch zbiorników równolegle. 

Wszystkie uwagi mile widziane :D

cherrybloss

cherrybloss

Witajcie, 

wirus morszczyzny postępuję, dlatego ruszam z długo oczekiwanym projektem, a że mam kilka pytań, postanowiłem opisać całość i poprosić Was o radę. 

Zbiornik: Red Sea 170 60x50x50

Światło: na razie jest Al Prime HD, docelowo x2, no może x3 :clowning

Odpieniacz: Nyos 160 

Siporax 1,5 l z działającego zbiornika + 1 l świeży 

Cyrkulacja: Jebao SOW 4 jest, coś chyba będę musiał dołożyć 

Zbiornik tak jak w temacie ma być głównie SPS z dodatkiem LPS i kilka gatunków zoa na osobnej skałce - nie mogę się z nimi rozstać. Całość będzie prowadzona na metodzie probiotycznej AF. 

A teraz dylematy: 

Skała: waham się między MR, RRR lub ceramiką z Salarias. Generalnie RRR mi się podoba, chociaż czytałem o problemach z KH... Ceramiki się trochę boję. 

Piasek: miałem i wywaliłem, ale teraz rozważam argonit KZ, bo choruję obsesyjnie na signigobius biocellatu. Pytanie, czy grubsza gradacja będzie dla niej ok ? 

Zastanawiam się jeszcze nad startem - całość ceramiki z kaskady wyląduje w sumpie, jakieś pojedyńcze skałki na dnie + 40 l żywej wody, ale generalnie skała będzie sucha. Czy stosować ATM Colony ? Nie mam niestety miejsca na trzymanie dwóch zbiorników równolegle. 

Wszystkie uwagi mile widziane :D

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.