Jump to content

cherrybloss

Klubowicz
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  Red Sea Reefer 170

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skała jest naturalna, ubijać właśnie nie chce bo zależy mi na bioróżnorodności. https://www.whitecorals.com/en/live-rock/whitecorals-supra-rocks-handpicked-premium-per-kg
 2. Ten środek działa z opóźnieniem, jak efekt będzie niewystarczający to powtórz za 3 tygodnie. Przerabiałem to. Działa bardzo dobrze.
 3. Cześć, przymierzam się do rearanżacji skały w moim akwa. Powód to przede wszystkim ślimaki osiadłe, które obecnie są już w odwrocie, ale niestety rurki pozostały oraz muszę trochę zmienić konstrukcje pod SPS. I teraz koncepcja jest taka: 1. Wyjmę moją MR ze zbiornika, wyszoruje ją szczotką i ponownie skleje cx5 2. Chciałbym dołożyć trochę nowej skały i zastanawiam się nad żywą z white corals. Pytanie do Was Forumowicze - czy ktoś miał do czynienia z tą skałą? Pisałem do WC, odpisali że mogę pomoczyć dwie doby w wodzie z podmiany z cyrkulacją, ale zasadniczo nie ma takiej potrzeby.
 4. Vibrant stosowałem, to po prostu bakterie z pożywką. Działa dosyć agresywnie i u mnie korale po nim marudziły. Ostatecznie z glonami poradził sobie flukto, którego na włosowate każdemu mogę polecić. Co do Borsuka - to bardzo płochliwa ryba i w moim odczuciu 500 litrów to minimum dla niego. Ale ja jestem pod tym względem old school
 5. cherrybloss

  Nowe lampy

  U mnie nad 60x50x50 wiszą 2x Prime 16 Hd i Radion xr15 g6 blue. Moje obserwacje: Prime + Personalizacja Bliki - Hałas - powyżej 30 W lampa huczy, padają wiatraki i topią się soczewki Słabe pokrycie Radion jest w miarę cichy nawet na 100%, pokrycie jest po prostu fenomenalne. Na minus apka Mobius i wali po oczach, konieczna jest korona albo przynajmniej osłona. Jakbym decydował się drugi raz wybrałbym Xr30.
 6. cherrybloss

  Zanik tkanek

  Moim skromnym zdaniem to nie lampa ani nie nutrienty ani nie odpieniacz. Dwie opcje - wahania KH, tylko że skok z 9,5 na 8 na pewno nie położyłby Dunki i Calustrei itd, więc albo KH ciągle skacze albo są rozjechane mikro z jodem na czele. Biorąc pod uwagę odpieniacz i pewnie masz węgiel to jod na bank jest deficytowy. Podmiana 30 % i tak kilka razy w odstępie tygodnia, odpieniacz skręć na max sucho i karm. ICP jak najbardziej wskazane.
 7. Hej, Jebao dałbym 2x RW lub SOW 4. Lampa super dla LPS/Sofr natomiast jeśli chcesz trzymać SPS to pokrycie będzie słabe, wiec zastanów się nad obsadą. Odpieniacz to kwestia indywidualna zależna od ilości ryb. Ja w 150 litrach mam Nyos 160 i jest za mocny nawet jak karmie łopatą. Mimo wszystko lepiej trochę za mocny niż trochę za słaby Powodzenia !
 8. Aaa zapomniałbym, oczywiście po drodze było też tak, ale jednak bez blików nie dałem rady. Jakby ktoś był chętny to mam 8x24, 3 miesięczne świetlówki ATI
 9. Akwarium żyje, mała aktualizacja https://m.fotosik.pl/u/Cherrybloss/album/2564233
 10. Cześć, mam prośbę o identyfikacje, mam pełno takich twardych płatków na skale, dnie i twardych tkankach koralowców. Odpadają przy mocnym dmuchnięciu albo zdrapaniu.
 11. Przedruk artykułu w niemieckim czasopiśmie, na marginesie promującym niemieckie produkty, nazywasz wynikiem badania laboratoryjnego? A gdzie podstawowe dane, metoda, czułość , odtwarzalność, powtarzalność no i przede wszystkim potwierdzenie laboratorium? Szkoda bić pianę, w końcu rozmawiam z Leonardo da Vinci forum nano reef, patrząc na Twoje wykształcenie
 12. „To popularny preparat do walki z cyjano o dość dużej skuteczności. Skład preparatu jest oczywiście owiany tajemnicą producenta, ale na opakowaniu wyraźnie jest napisane, że jest bezpieczny dla obsady akwarium, makroglonów i bakterii nitryfikacyjnych. Nie zawiera algicydów i erytromycyny, choć może zawierać inne antybiotyki. „ reefhub.pl Dale brak argumentów objawia się u Ciebie agresją, wyluzuj trochę Tak się składa, że z wykształcenia jestem chemikiem i nie muszę szukać co to jest pochodna substancji. Też już kończę i pozdrawiam Cię ciepło mimo wszystko !
 13. Ariel dzięki za link, to już konkret natomiast jakoś trudno mi uwierzyć, że producent podaje kategorycznie, że produkt nie zawiera erytromecyny a w rzeczywistości jest inaczej. Niczego jednak nie można wykluczyć. Nie zmienia to faktu, że nie wiemy czy i w jakim stopniu wpływa na florę bakteryjną i cykl azotowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.