Jump to content

cherrybloss

Klubowicz
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Ktakow

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jednak nie, pani Jadwiga mnie przekonała do suchej z Indonezji. Bardzo fajne kawałki przyszły, dokładnie takie jak zamawiałem. Przekładka pewnie za dwa tygodnie.
 2. Dzięki za radę, jakoś do końca sucha naturalna też mnie nie przekonuje, często dużo oddaje i generalnie to jest loteria. Ostatecznie będzie RRR a do sumpa dorzucę oprócz siporaxu kulki powinno być ok. Za eliminację nutrientów będą odpowiadać bakterie karmione pożywką i odpieniane, może peletki uruchomię, zobaczymy. Złoże potrzebne mi jest do ogólnej stabilizacji i nitryfikacji. A to podłoże KZ + babka ktoś coś wie ? Boję się, że jednak za duża gradacja dla niej.
 3. Dzięki @katani. A jaką skale byś wybrał na moim miejscu ?
 4. @=Fresz= czy wystarczy skała z mojego zbiornika pokruszona do sumpa ? Zbiornik jest stabilny bez plag.
 5. Witajcie, wirus morszczyzny postępuję, dlatego ruszam z długo oczekiwanym projektem, a że mam kilka pytań, postanowiłem opisać całość i poprosić Was o radę. Zbiornik: Red Sea 170 60x50x50 Światło: na razie jest Al Prime HD, docelowo x2, no może x3 Odpieniacz: Nyos 160 Siporax 1,5 l z działającego zbiornika + 1 l świeży Cyrkulacja: Jebao SOW 4 jest, coś chyba będę musiał dołożyć Zbiornik tak jak w temacie ma być głównie SPS z dodatkiem LPS i kilka gatunków zoa na osobnej skałce - nie mogę się z nimi rozstać. Całość będzie prowadzona na metodzie probiotycznej AF. A teraz dylematy: Skała: waham się między MR, RRR lub ceramiką z Salarias. Generalnie RRR mi się podoba, chociaż czytałem o problemach z KH... Ceramiki się trochę boję. Piasek: miałem i wywaliłem, ale teraz rozważam argonit KZ, bo choruję obsesyjnie na signigobius biocellatu. Pytanie, czy grubsza gradacja będzie dla niej ok ? Zastanawiam się jeszcze nad startem - całość ceramiki z kaskady wyląduje w sumpie, jakieś pojedyńcze skałki na dnie + 40 l żywej wody, ale generalnie skała będzie sucha. Czy stosować ATM Colony ? Nie mam niestety miejsca na trzymanie dwóch zbiorników równolegle. Wszystkie uwagi mile widziane
 6. Dzięki @Beti za dobre słowo, masz rację cierpliwość to podstawa. Miałem już takie momenty, że chciałem sobie odpuścić. Do ideału jeszcze dużo brakuje ale już mam z tylu głowy nowy zbiornik 250
 7. RO, zbyt dużo mi jej idzie i leniwy się zrobiłem.
 8. Jeszcze kilka makro w RB @wally lampa ustawiona bardzo prosto
 9. Bardzo ładne, jakie masz parametry? Mi jedyny koral jaki nie rośnie to briareum
 10. Był piasek, ale po tym jak babka wyskoczyła z akwarium zaczęły się problemy. Niedługo planuje przesiadkę na 250 i zastanawiam się, czy iść w piasek czy nie i jaka granulacja, żebym nie miał wszystkiego zasypanego.
 11. Al szumi dosyć mocno na ustawieniach 40 W plus. Ja tez się zdziwiłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.