Jump to content

cherrybloss

Klubowicz
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  Red Sea Reefer 170

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, Jebao dałbym 2x RW lub SOW 4. Lampa super dla LPS/Sofr natomiast jeśli chcesz trzymać SPS to pokrycie będzie słabe, wiec zastanów się nad obsadą. Odpieniacz to kwestia indywidualna zależna od ilości ryb. Ja w 150 litrach mam Nyos 160 i jest za mocny nawet jak karmie łopatą. Mimo wszystko lepiej trochę za mocny niż trochę za słaby Powodzenia !
 2. Aaa zapomniałbym, oczywiście po drodze było też tak, ale jednak bez blików nie dałem rady. Jakby ktoś był chętny to mam 8x24, 3 miesięczne świetlówki ATI
 3. Akwarium żyje, mała aktualizacja https://m.fotosik.pl/u/Cherrybloss/album/2564233
 4. Cześć, mam prośbę o identyfikacje, mam pełno takich twardych płatków na skale, dnie i twardych tkankach koralowców. Odpadają przy mocnym dmuchnięciu albo zdrapaniu.
 5. Przedruk artykułu w niemieckim czasopiśmie, na marginesie promującym niemieckie produkty, nazywasz wynikiem badania laboratoryjnego? A gdzie podstawowe dane, metoda, czułość , odtwarzalność, powtarzalność no i przede wszystkim potwierdzenie laboratorium? Szkoda bić pianę, w końcu rozmawiam z Leonardo da Vinci forum nano reef, patrząc na Twoje wykształcenie
 6. „To popularny preparat do walki z cyjano o dość dużej skuteczności. Skład preparatu jest oczywiście owiany tajemnicą producenta, ale na opakowaniu wyraźnie jest napisane, że jest bezpieczny dla obsady akwarium, makroglonów i bakterii nitryfikacyjnych. Nie zawiera algicydów i erytromycyny, choć może zawierać inne antybiotyki. „ reefhub.pl Dale brak argumentów objawia się u Ciebie agresją, wyluzuj trochę Tak się składa, że z wykształcenia jestem chemikiem i nie muszę szukać co to jest pochodna substancji. Też już kończę i pozdrawiam Cię ciepło mimo wszystko !
 7. Ariel dzięki za link, to już konkret natomiast jakoś trudno mi uwierzyć, że producent podaje kategorycznie, że produkt nie zawiera erytromecyny a w rzeczywistości jest inaczej. Niczego jednak nie można wykluczyć. Nie zmienia to faktu, że nie wiemy czy i w jakim stopniu wpływa na florę bakteryjną i cykl azotowy.
 8. Hmm...nie ma nic na temat składu, poza tym, że stanowi tajemnice handlową. Chociaż i tak zastanawiam się, skąd to wygrzebałeś Nie zmienia to faktu, że nie wiemy, czy produkt zawiera antybiotyk, tak samo jak nie wiemy, czy szczepionki na C19 mają mikroczipy Bez obrazy Dale, szanuję Twoją wiedzę, ale nie rozpowszechniajmy niepotwierdzonych informacji.
 9. Szukałem i niestety nie znalazłem. Będę wdzięczny za pomoc Dale https://chemi-pure.com/products/chemiclean/ btw, znalazłem inną ciekawą informacje: Completely safe for all fish, corals, invertebrates, and nitrifying bacteria To akurat sprawdziłem empirycznie, nigdy nie miałem żadnych problemów z koralowcami ani nie zauważyłem problemów z cyklem azotowym. Dla jasności, nie uważam ten produkt za panaceum na wszystkie problemy i każdy ma wybór, czy go stosować. Ponawiam pytanie, skąd wiedza, że chemiclean zawiera antybiotyk ? Poproszę źródło.
 10. Dale zgadzam się generalnie, ale skąd wiedza, że środek zawiera antybiotyk ? Zazwyczaj wiedza i logika idą w parze z danymi i statystyką. Poczytaj o 6sigma
 11. A tak całkowicie serio, czy ktoś ma jakieś obiektywne dowody na to, że chemiclean w znaczącym stopniu spowalnia równowagę biologiczną albo destabilizuje zbiornik? Fakty, dane, liczby...
 12. Hmm...albo ja mam problem z wyrażaniem tego co chcę przekazać albo Ty z czytaniem ze zrozumieniem.
 13. Akwarium ma 3 miesiące i jest jeszcze niedojrzałe. Dopóki skała nie dojrzeje, nie będzie odpowiedniej ilości robactwa, równowagi biologicznej to cyjano będzie się pojawiać. Jak kożuch zaczyna dusić koralowce to nie ma co czekać tylko zastosować chemiclean imho.
 14. Zbiornik petarda. Jak Ci się udaje utrzymać tak czysty piasek ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.