Jump to content

cherrybloss

Klubowicz
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  Red Sea Reefer 170

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zbiornik petarda. Jak Ci się udaje utrzymać tak czysty piasek ?
 2. Tak w skrócie, automatyczna dolewka z wiadra którą skonstruowałem nie zdała egzaminu. Woda z komory pompy wyparowała, obieg stanął a automatyczny karmnik dozował suchy pokarm. W efekcie oprócz zasolenia PO4 poszybowało w kosmos, padła mi acra która była ze mną jeszcze w poprzednim akwarium, a korale były koloru ziemisto - brunatnego. Na szczęście nic poważnego się nie stało, wracamy do gry
 3. Bardzo chętnie zobaczę takie wyliczenia. Gotowa recepta na sukces @dale, tylko pogratulować A tak poważnie to znajomy ma taki zestaw ale słodki, wykonanie Ok, natomiast lampe musiał wymienić, bo roślinki nie rosły. Ten z linku to dla mnie trochę zabawka, brak info co do lampy, oprócz 25 000 K, odpieniacz też pewnie tylko jest z nazwy. Jak dla mnie szkoda kasy na takie wątpliwe plug&play, lepiej kupić zwykły zbiornik i kaskadę albo zbiornik z panelem. Ale nie jestem ekspertem, być może da się z tego zrobić TOTM, kto wie
 4. Po urlopowej tragedii zbiornik powoli wraca na właściwe tory. https://zapodaj.net/5e2a923ee0a31.jpg.html
 5. Pokrywa szczelnie dolega, jakie tam Ph będzie hmm
 6. Jak zwykle na nano reef wsparcie i pomocna dłoń heh. Dołóż sobie life bio fil od AF, odsysaj systematycznie ten żwir tylko delikatnie, rob podmiany 1 x w tygodniu 20 % i czekaj. Będzie dobrze.
 7. NO3 zawsze miałem bliskie zera, mam przewymiarowany odpieniacz i nawet jak karnie mocno to parametry nie drgną. Jedynym źródłem nutrientow może być skała, niby to sucha Indonezja ale jej nie płukałem przed zalaniem. Bakterie leje regularnie, FM Bacto i Biomate. Dzięki za rady, poczekam zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.
 8. @lukas79 parametry od dawna mam zerowe, nigdy nie miałem azotanów powyżej 4. Za filtrację mechaniczna odpowiada skarpeta i odpieniacz. Skała nie jest zasyfiona tylko te glony działają jak filtr, wyłapują wszystko. No nic podkręce cyrkulację i będę szczotkował, zobaczymy.
 9. W akwarium poza tym nic się nie dzieje, Montipory rosną, Seriatopora tez, LPS rosną, trochę marudzą ale to wina cyrkulacji i zer. Ślimaki tego nie ruszają, jeżowca nie mam.
 10. Cześć, od jakiś 4 miesięcy walczę z dziwnym brązowym wpadającym w bordo nibyglonem, który ma włosowatą postać. Generalnie myślałem, że to jakiś rodzaj glonów włosowatych, ale przeszukując zagraniczne fora natknąłem się na wątki o lyngbya - wyjątkowo opornej cyjanobakterii. Zobaczyłem zdjęcia i bingo, mam i ja Niestety później nie było już tak pięknie, ludzie resetowali zbiorniki i wymieniali skałę, więc poczytałem i generalnie opcje są 3: 1. Reset - odpada 2. Woda utleniona 3. Azytromycyna 4. Chemiclean ? - już był, niestety bez większego rezultatu, sinice osłabiły ale ale wróciły. Zbiornik 135 l + sump 35 l Nyos 160 Al prime HD x2 NO3 - niewykrywalne (Colombo) PO4 - niewykrywalne (MW-12) Ca 440 KH 9 Mg - dawno nie mierzyłem, ale zawsze ponad 1400 Kulki + life bio fil węgiel Uprzedzę, że próba podbicia parametrów skończyła się większą ekspansją tego badziewia, podobnie jak dozowanie DOC. Cyrkulacja już jest na granicy przeżywalności LPS, Gyre XF 330 + jebao SOW 4 i SLW-10. Obieg Jebao DCP 5000 na 80 % Rozważam albo powtórkę Chemiclean albo H2O2. Ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić?
 11. Białe światło skręciłem dlatego, że pojawiły się plagi oraz dlatego, że lps zaczęły jaśnieć i wyraźnie im to nie pasowało. Co do spektrum, to może źle się wyraziłem. Bardziej chodzi mi o doświetlenie SPS oraz o odpowiedni mix widm, co przy LED ciężko uzyskać. Takie mam oczekiwania wobec T5. Najwyżej będę żałował, trudno
 12. @=Fresz=oglądałem filmik @seb, generalnie się zgadzam chociaż nie mam przekonania, że jak dorzucę jeszcze LED nawet do 300 W to będę miał mocne i optymalne światło. Moim zdaniem mega ważne jest spektrum oraz doświetlenie, co w przypadku LED ciężko uzyskać. Teraz jeśli wybierałbym LED to na pewno zdecydowałbym się na panel oprpheka. Co do T5 to tutaj akurat magii nie ma. Lampy ATI są od lat sprawdzone, kombinacje świetłówek są również znane i jestem pewny, że światło będzie odpowiednie a ja nie będę za często wsadzał łapek w ustawienia kanałów, co najwyżej raz na 6 miesięcy przy wymianie świetlówek @Słony leszczlampa ma 30 % na kanale CW, wcześniej miałem 50 % ale niedawno skręciłem bo miałem problem z dino/cyjano. Akwa jest młode i nie oczekuję cudów i widzę, że wszystko idzie w dobrą stronę bo mam porównanie przyrostów z poprzedniego akwa, balling rośnie ale instynktownie czuję, że pod T5 będzie dużo lepiej. Zamówiłem 8x24, czy będę tęsknił za blikami, czas pokaże
 13. Widziałem ten zbiornik, mega ! T5 dlatego, że pod led z SPS jest ciężko, jednak trzeba mieć spore doświadczenie i wiedzę, żeby mieć przyrosty i barwę. Idealna byłaby hybryda, ale niestety budżet mnie nie puszcza. T5 ma swoje wady ale jednak doświetlenie i spektrum robią robotę, nigdy pod led nie widziałem takich efektów.
 14. Dawno nie pisałem. Akwarium żyje i ma się dobrze, trochę walczyłem z cyjano ale generalnie wychodzę na prostą. Chciałbym zapytać o radę. Planuję zmianę oświetlenia na T5, w grę wchodzi ATI 6x24 albo 8x24. Akwarium ma 50 cm szerokości, z czego na tylnej ścianie jest komin 25x10 cm. Lampa 8x24 ma 44 cm co oznacza, że ostatnia rura w całości będzie świecić w komin. Czy warto wobec tego brać 8x24 ? Z góry dzięki !
 15. Romek powodzenia, Twój zbiornik z lat 5-6 jest dla mnie top of the top na świecie w kategorii nano rafek. Co to za skała ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.