Skocz do zawartości

Historia edycji

GrzegorzSawera

GrzegorzSawera

47 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Zaczynasz od białobrodego i chcesz jeszcze potem dodawać inne pokolce?

 

Nie ma najmniejszego problemu :) Przerabiałem to wielokrotnie.

Z lineatusem albo sohalem było by gorzej ale charakter leucosternona jest do okiełznania.

Poza tym jest mały, mniej terytorialny i bardziej interesuje go pokarm bo jest na etapie szybszego wzrostu  . Towarzystwo innych pokolców raczej go nie wzrusza ;)

A jeśli będzie agresywny w trakcie dokładania reszty pokolców to wyląduje na 4 godziny w sumpie, przełożę kilka skałek w akwarium i nastąpi reset terytorium ;)

Trzeba też lepiej nakarmić ryby przed łączeniem dominantów bo często agresja podyktowana jest ilością pokarmu . Dużą rolę odgrywają też kryjówki ( ich ilość)

Ryba musi mieć gdzie się skryć w pierwszych chwilach po wpuszczeniu do zbiornika, mniej się stresuje jeśli nawet spędzi w dziurze 2 dni.

Tą kwestię załatwi kilka rurek PVC porozkładanych po akwarium. Jak się pogodzą i ustalą hierarchię od nowa rurki zabieram i po kłopocie

37 minut temu, Kris81 napisał:

Na wodzie od Krzysztofa to wszystko można :))) 

Nie wiem co w tej wodzie jest ale nawet paznokcie szybciej rosną jak grzebię w akwarium ;)

GrzegorzSawera

GrzegorzSawera

14 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Zaczynasz od białobrodego i chcesz jeszcze potem dodawać inne pokolce?

 

Nie ma najmniejszego problemu :) Przerabiałem to wielokrotnie.

Z lineatusem albo sohalem było by gorzej ale charakter leucosternona jest do okiełznania.

Poza tym jest mały, mniej terytorialny i bardziej interesuje go pokarm bo jest na etapie szybszego wzrostu  . Towarzystwo innych pokolców raczej go nie wzrusza ;)

A jeśli będzie agresywny w trakcie dokładania reszty pokolców to wyląduje na 4 godziny w sumpie, przełożę kilka skałek w akwarium i nastąpi reset terytorium ;)

Trzeba też lepiej nakarmić ryby przed łączeniem dominantów bo często agresja podyktowana jest ilością pokarmu . Dużą rolę odgrywają też kryjówki ( ich ilość)

Ryba musi mieć gdzie się skryć w pierwszych chwilach po wpuszczeniu do zbiornika, mniej się stresuje jeśli nawet spędzi w dziurze 2 dni

18 minut temu, Kris81 napisał:

Na wodzie od Krzysztofa to wszystko można :))) 

Nie wiem co w tej wodzie jest ale nawet paznokcie szybciej rosną jak grzebię w akwarium ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.