Skocz do zawartości

Historia edycji

dale

dale

Tak, tak... koniecznie włóż... albo lepiej wyjmij... a może zrób podmianę... szybko... już... zanim zorientujesz się że to wszystko jest bez sensu.

Nie kombinuj. Nic na szybko, bo tylko spartolisz. Cyjano wyskoczyło? No i co Przyjacielu... masz czerwone akwarium, chyba że życie Ci pada... nie pada? to mamy czas.

Pamiętaj wprowadziłeś zmianę, cyjano znalazło niszę. Spoko. Ruszy refugium - spadnie trofizm. A nawet jak nie spadnie od razu to ustabilizuje system. 

U mnie cyjano zniknęło z konikarium (obfite karmienie i śladowa cyrkulacja - fajnie, nie :) ?) jak ustabilizowałem kH w systemie. Pamiętaj że nawet zmiana oświetlenia wpływa na ten parametr, jak pisał Tester, a jeśli lejesz z ręki bądź masz niezbilansowany balling, w efekcie kH pływa, to tak sie dzieje.

Nic na siłę, poczekaj na refugium i dopilnuj stabilnego kH

9 minut temu, R3BEL napisał:

Nie usunąłem przecież całej filtracji biologicznej tylko jej część, bo zostały jeszcze kulki, a do tego zanim zamieniłem LBF na bloki to bloki moczyły się jeszcze kilka dni przed zmianami w starym sumpie. Dodatkowo po usunięciu LBF nie zauważyłem zmiany w parametrach wody, więc chyba jednak jego usunięcie nie miało aż tak istotnego wpływu na samo występowanie dalej plagi.

Spoko, ludzie nie zdają sobie sprawy jak szybko namnażają się bakterie.  Daj sobie dwa tygodnie czasu, tylko co dziennie sprawdzaj kH i ewentualnie koryguj, tak by nie było wahań, albo by były jak najmniejsze.

dale

dale

Tak, tak... koniecznie włóż... albo lepiej wyjmij... a może zrób podmianę... szybko... już... zanim zorientujesz się że to wszystko jest bez sensu.

Nie kombinuj. Nic na szybko, bo tylko spartolisz. Cyjano wyskoczyło? No i co Przyjacielu... masz czerwone akwarium, chyba że życie Ci pada... nie pada? to mamy czas.

Pamiętaj wprowadziłeś zmianę, cyjano znalazło niszę. Spoko. Ruszy refugium - spadnie trofizm. A nawet jak nie spadnie od razu to ustabilizuje system. 

U mnie cyjano zniknęło z konikarium (obfite karmienie i śladowa cyrkulacja - fajnie, nie :) ?) jak ustabilizowałem kH w systemie. Pamiętaj że nawet zmiana oświetlenia wpływa na ten parametr, jak pisał Tester, a jeśli lejesz z ręki bądź masz niezbilansowany balling, w efekcie kH pływa, to tak sie dzieje.

Nic na siłę, poczekaj na refugium i dopilnuj stabilnego kH

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.