Skocz do zawartości

Historia edycji

dadario

dadario

Z racji, że na forum było kilka już zapytań o to jak " odpalić" reaktor, jak go wyregulować, co jest potrzebne itp postanowiłem założyć osobny temat, jak to zainstalowanie i użytkowanie reaktora przebiega na moim przykładzie. Oczywiście wszelkie rady/wskazówki/pytania mile widziane. Uprzedzam, to mój pierwszy raz więc zdaję sobie sprawę, że może zaboleć. 

Dlaczego reaktor:
-zapotrzebowanie na suplementację sięga 240ml/dobę
-taka ilość w zbiorniku 500L powoduje dosyć znaczne zmiany zasolenia
-jak dla mnie upierdliwe jest mieszanie proszków co miesiąc (ciężko z moim trybem pracy "ustrzelić" kiedy się skończą)
-lubię bajery, a wydaje mi się, że reaktor właśnie taki jest
-zawsze to coś nowego
 

Sprzęt: 
Twistman calc+  z kolumną szlifującą
2xbutla 2L CO2 z reduktorem, zaworem precyzyjnym, elektrozaworem odcinającym w przypadku zaniku zasilania
pompa podająca która w oryginale miała zasilać filtr przepływowy a teraz zasila reaktor z bypassa, ograniczona na wejściu zaworkiem z RO
zasyp ARM ten średni (tutaj mała uwaga dwie puszki około 5kg wystarczają do zasypania reaktora i kolumny prawie do pełna)
 

Założenia:
Reaktor jako podstawa suplementacji, proszki pozostaną tylko, że w znacznie ograniczonej ilości. 

Problemy których nie da się aż tak łatwo uniknąć:
butla z gazem jest z drugiej strony, więc regulując gaz nie widzę o ile szybciej leci.


Aktualne problemy:
podawanie gazu i wylot wody nie są stałe ale działają "falami". W czasie minuty jest około 4serii po 6-7 bąbli gazu a woda w trakcie serii gazu leci szybciej, a później pomiędzy seriami zwalnia (da się coś z tym zrobić???)

 

A tak to wygląda teraz:

1603223159953.jpg

dadario

dadario

Z racji, że na forum było kilka już zapytań o to jak " odpalić" reaktor, jak go wyregulować, co jest potrzebne itp postanowiłem założyć osobny temat, jak to zainstalowanie i użytkowanie reaktora przebiega na moim przykładzie. Oczywiście wszelkie rady/wskazówki/pytania mile widziane. Uprzedzam, to mój pierwszy raz więc zdaję sobie sprawę, że może zaboleć. 

Dlaczego reaktor:
-zapotrzebowanie na suplementację sięga 240ml/dobę
-taka ilość w zbiorniku 500L powoduje dosyć znaczne zmiany w zasolenia
-jak dla mnie upierdliwe jest mieszanie proszków co miesiąc (ciężko z moim trybem pracy "ustrzelić" kiedy się skończą)
-lubię bajery, a wydaje mi się, że reaktor właśnie taki jest
-zawsze to coś nowego
 

Sprzęt: 
Twistman calc+  z kolumną szlifującą
2xbutla 2L CO2 z reduktorem, zaworem precyzyjnym, elektrozaworem odcinającym w przypadku zaniku zasilania
pompa podająca która w oryginale miała zasilać filtr przepływowy a teraz zasila reaktor z bypassa, ograniczona na wejściu zaworkiem z RO
zasyp ARM ten średni (tutaj mała uwaga dwie puszki około 5kg wystarczają do zasypania reaktora i kolumny prawie do pełna)
 

Założenia:
Reaktor jako podstawa suplementacji, proszki pozostaną tylko, że w znacznie ograniczonej ilości. 

Problemy których nie da się aż tak łatwo uniknąć:
butla z gazem jest z drugiej strony, więc regulując gaz nie widzę o ile szybciej leci.


Aktualne problemy:
podawanie gazu i wylot wody nie są stałe ale działają "falami". W czasie minuty jest około 4serii po 6-7 bąbli gazu a woda w trakcie serii gazu leci szybciej, a później pomiędzy seriami zwalnia (da się coś z tym zrobić???)

 

A tak to wygląda teraz:

1603223159953.jpg

dadario

dadario

Z racji, że na forum było kilka już zapytań o to jak " odpalić" reaktor, jak go wyregulować, co jest potrzebne itp postanowiłem założyć osobny temat, jak to zainstalowanie i użytkowanie reaktora przebiega na moim przykładzie. Oczywiście wszelkie rady/wskazówki/pytania mile widziane. Uprzedzam, to mój pierwszy raz więc zdaję sobie sprawę, że może zaboleć. 

Dlaczego reaktor:
-zapotrzebowanie na suplementację sięga 240ml/dobę
-taka ilość w zbiorniku 500L powoduje dosyć znaczne zmiany w zasolenia
-jak dla mnie upierdliwe jest mieszanie proszków co miesiąc (ciężko z moim trybem pracy "ustrzelić" kiedy się skończą)
-lubię bajery, a wydaje mi się, że reaktor właśnie taki jest
-zawsze to coś nowego
 

Sprzęt: 
Twistman calc+  z kolumną szlifującą
2xbutla 2L CO2 z reduktorem, zaworem precyzyjnym, elektrozaworem odcinającym w przypadku zaniku zasilania
pompa podająca która w oryginale miała zasilać filtr przepływowy a teraz zasila reaktor z bypassa, ograniczona na wejściu zaworkiem z RO
zasyp ARM ten średni (tutaj mała uwaga dwie puszki około 5kg wystarczają do zasypania reaktora i kolumny prawie do pełna)
 

Założenia:
Reaktor jako podstawa suplementacji, proszki pozostaną tylko, że w znacznie ograniczonej ilości. 1603223159953.thumb.jpg.0ab75e92ea07fa2879c5a960a677e088.jpg

Problemy których nie da się aż tak łatwo uniknąć:
butla z gazem jest z drugiej strony, więc regulując gaz nie widzę o ile szybciej leci.


Aktualne problemy:
podawanie gazu i wylot wody nie są stałe ale działają "falami". W czasie minuty jest około 4serii po 6-7 bąbli gazu a woda w trakcie serii gazu leci szybciej, a później pomiędzy seriami zwalnia (da się coś z tym zrobić???)

 

A tak to wygląda teraz:

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.