Skocz do zawartości

Historia edycji

dale

dale

Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Przy Knopie muł będzie bez względu na poziom Ph w reaktorze. Ten zasyp tak ma i wszystkie inne tego typu, jak np. zasyp KZ.

Bzdura drogi Kolego, znam co najmniej dwa akwaria z prawidłowo prowadzonymi reaktorami - tymi co ja, dodam że akwaria z spsami najwyższych lotów, gdzie takie zjawisko nigdy nie wystąpiło.

Kiedyś pisałeś:

W dniu 21.11.2018 o 08:34, norbi2222 napisał:

Reaktor spełnia swoją funkcję, działa od początku lipca. Trochę jest za mały do mojej obsady. Po nie całych trzech miesiącach musiałem go czyścić, bo zrobiło się mleko w reaktorze, tyle było mułu. Pompa potrafi być głośna, szczególnie jak się trochę zapowietrzy. Nie mogę zejść z Ph poniżej 6,4 bo robi się woda gazowana. Muszę sprawdzić elektrodę, czy dobrze wskazuje, bo odciek jest "gęsty" - KH - 60, a Ca 700.

Powiedz, czym sterowałeś pH, bo stężenie odcieku i woda gazowana, na moje oko wskazuje że zagotowałeś reaktor i zasyp Ci się po prostu rozpuścił a że różne zasypy różnie reagują, W wypadku tego, miałeś muł...

 

Godzinę temu, sumka33 napisał:

Szymon, moim zdaniem tam gdzie robisz przewężenie w obiegu reaktora - patrz zawór do regulacji odcieku - daj sobie plastikowy filtr siateczkowy rozbieralny. Pytanie nie czy a kiedy coś ci go przytka i zmieni ci odciek. 

Reaktory Twistmana, poprzez zastosowanie kolumny szlifującej wypełnionej złożem nie generują pyłu w osadzie. Taki filtr można zastosować, ale jest zbędny, a nawet w skrajnych wypadkach - jak dostanie się powietrze, może być szkodliwy, będzie się wytrącał na filtrze osad.

 

dale

dale

Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Przy Knopie muł będzie bez względu na poziom Ph w reaktorze. Ten zasyp tak ma i wszystkie inne tego typu, jak np. zasyp KZ.

Bzdura drogi Kolego, znam co najmniej dwa akwaria z prawidłowo prowadzonymi reaktorami - tymi co ja, dodam że akwaria z spsami najwyższych lotów, gdzie takie zjawisko nigdy nie wystąpiło.

Kiedyś pisałeś:

W dniu 21.11.2018 o 08:34, norbi2222 napisał:

Reaktor spełnia swoją funkcję, działa od początku lipca. Trochę jest za mały do mojej obsady. Po nie całych trzech miesiącach musiałem go czyścić, bo zrobiło się mleko w reaktorze, tyle było mułu. Pompa potrafi być głośna, szczególnie jak się trochę zapowietrzy. Nie mogę zejść z Ph poniżej 6,4 bo robi się woda gazowana. Muszę sprawdzić elektrodę, czy dobrze wskazuje, bo odciek jest "gęsty" - KH - 60, a Ca 700.

Powiedz, czym sterowałeś pH, bo stężenie odcieku i woda gazowana, na moje oko wskazuje że zagotowałeś reaktor i zasyp Ci się po prostu rozpuścił a że różne zasypy różnie reagują, W wypadku tego, miałeś muł...

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.