Skocz do zawartości
marcinvel

Jaki odpieniacz? Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam solniczkę 120l. i stoję przed problemem jaki odpieniacz wybrać? Akwa stoi w pokoju w którym śpię więc zależy mi na tym żeby nie było głośne bo mnie żona wygoni:-] Zastanawiam się nad Miniflotorem lub Tunze nano doc 9002 tylko nie wiem czy jest sens płacić tyle kasy?

Z góry dzięki z pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9002 ma w srodku pompe. teoretycznie musi byc glosniejszy od miniflotora. wibracje etc etc


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tunze 9002 ma sens kiedy kupujemy go w zestawie z filtrem powieszchniowym wówczas nie mamy tłustego filtru na powieszchni , niestety odpieniańacz jest słyszalny (drgania) na 100 l powinien być ok . Niestety filtr powieszchniowy wymaga koniecznie automatyczneo uzupełniania wody. Urządenie ładne i estetyczne .

Midiflotor jest brzydki ale słychać tylko pompkę powietrza i dodatkowo nie grzeje wody na 100 l bdzie na pewno bardzo dobry i cichy tyle że pamętaj o mocnej pompie powietrza i o tym że to duża kobyła której na 35 cm szerokjoci zbiornika nie ukryjesz ( a pamiętaj że kosteczkę sie wymienia co 3 tygodnie).

Zdecydować musisz sam , pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie delteca mce 600.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 a miales okazje widziec i slyszec jak pracuje ten Deltec bo i ja mam akwa w sypialni i zalezy mi na ciszy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cisza jest głównym parametrem to miniflotror nie będzie uciążliwy.

Warunkiem tutaj jest cicha (i mocna) pompa powietrza, ale tą można ustawić w jakimś pudełku aby dodatkowo wyciszyć.

@lukaszkur,

wkleił Ci się post 3x.

Usunę 2 kopie ;) będzie mniej przewijania tekstu dla czytających.

EDIT:

pompkę powietrza można oczywiście wyeksmitować za okno lub gdziekolwiek indziej, tak że wtedy już w ogóle bloga cisza.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze sposób który ja stosuje mianowicie wyłączam odpieniacz na noc a rano gdy wyruszam na uczelnie to włączam.

jest to o tyle dobre że da sie spać a i choć troche imituje warunki panujące na rafie - w nocy jest poprostu więcej pożywienia.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciszę- polecam Delcia mc 300 jako użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym odpieniaczem jest sprzecik firmy Aquarium System Sea Clone 150 , jest cichy ma pompe Maxi Jet, jest cichy i wydajny.Miałem taki w troche wiekszym baniaku 350 L.Ale do mniejszych zbiorników firma ta robi visi-jet-ps lecz nie wiem czy jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam miniflotorka i pompke za okno:D sam tak mam i ciszej pewnie nic nie znajde.trwalo to troche czasu zanim doszedlem do tego wniosku-przez besta,octopusa i zakonczylem na mini.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec napewno bedzie cichy bo jest na pompie aquabee a one jest nieslyszalna. Odpieniacza na kostke nie kupuj bo jest malo wydajny i klopotliwy. Jak kupowa to tylko odpieniacz na porzadnej markowej pompie igielkowej.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi aquabee bym sie spieral bo mialem 2 obiegowe i jak dobrze wiesz piotr to wymienilem na eheima:D

i z drugiej strony nie kazdy chce moze wydac odrazu fortune na odpieniacz do 120 l.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1- nie wiem jak odpieniacze mc 600, ale mc300 jest na pompie z wirnikiem igiełkowym Maxi Jet. W porównaniu do besta, czy tunze(z tym, że większy model) wypada bardzo dobrze, jeśli chodzi o kulturę pracy. Niestety piana nie zachwyca- przynajmniej mnie. Innowacyjna konstrukcja kubka chyba im nie wyszła. Nie wiem, nie znam się na technice, ale mógłby znacznie lepiej pienić, jak przystaje deltecowi.

@Darek- ja też bym obstawiał na miniflotora, ten odpieniacz jest wydajny, pompkę da się eksmitować i będzie wydajny i cichy odpieniacz za ułamek ceny tunze, czy delteca.

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC 600 jest na 100% na aquabee igielkowej. Na necie jest jego dokladny test. Bardzo wydajny i dobry odpieniacz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinvel odpieniacz jest najgłośniejszym urzadzeniem w akwarystyce morskiej

i nawet jeżeli sama pompa jest niesłyszalna to wirnik mieszając wodę z powietrzem bardzo hałasuje,pompka powietrza jest cicha tylko w sklepie.Na Twoim miejscu nie montowałbym żadnego odpieniacza.Regularna podmiana wody powinna wystarczyć.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.