Skocz do zawartości

Historia edycji

klossowski

klossowski

4 godziny temu, SmauG napisał:

światło (np. Spectra Nano 30W)

Lampki nie widziałem i wiadomo, że wat watowi nie równy, ale miałem Zetlighta 20W w kostce 30l i światła było o wiele za mało, niektóre zoa w ogóle nie rosły.  Teraz w podobnym baniaku (70x35x40) mam lampkę 60W i jest ok, z tym że wisi 12 cm nad powierzchnią wody, ma kolimatory i jakieś mocne diody. Obawiam się,  że 30W może być za mało na taki baniak.

4 godziny temu, SmauG napisał:

jedno nawet ze 7 lat już :) - brawo ten Pan :)

Z tym, że tamten baniak jest 2 i pół raza mniejszy:) Poza tym, jakby zaistniała potrzeba dołożenia jakiegoś adsorbera, czy cokolwiek, to możesz tylko powiesić w pończosze przed cyrkulatorem, bo nie ma gdzie tego dać, warto to wziąć pod uwagę.

 

4 godziny temu, SmauG napisał:

akwarium 600x35x40h => 50X35X40h (70L) + 10x35 na panel

Mam identyczny baniak teraz, tylko 20 cm dłuższy z takim samym bocznym panelem. Moja rada jest taka, żebyś najpierw wykonał makietę z tektury i zobaczył jak takie komory wyglądają. Ja tak zrobiłem i zrezygnowałem z wszelkich przegród w panelu, bo moje łapska w żadnym wypadku by nie weszły do żadnej komory wielkości 10x10, a obsługa panela pencetą raczej mi się nie uśmiechała :clowning

4 godziny temu, SmauG napisał:

odpieniacz (np. Resun SK-300 lub TUNZE 9001)

Miałem oba. Ten Resun to poza tym, że niemiłosiernie warczał nic nie robił, zero piany. Wiem, że  u niektórych pieni i jest cichy, ale mój wyrzuciłem po jednym dniu użytkowania.

klossowski

klossowski

4 godziny temu, SmauG napisał:

światło (np. Spectra Nano 30W)

Lampki nie widziałem i wiadomo, że wat watowi nie równy, ale miałem Zetlighta 20W w kostce 30l i światła było o wiele za mało, niektóre zoa w ogóle nie rosły.  Teraz w podobnym baniaku (70x35x40) mam lampkę 60W i jest ok, z tym że wisi 12 cm nad powierzchnią wody, ma kolimatory i jakieś mocne diody. Obawiam się,  że 30W może być za mało na taki baniak.

4 godziny temu, SmauG napisał:

jedno nawet ze 7 lat już :) - brawo ten Pan :)

Z tym, że tamten baniak jest 2 i pół raza mniejszy:) Poza tym, jakby zaistniała potrzeba dołożenia jakiegoś adsorbera, czy cokolwiek, to możesz tylko powiesić w pończosze przed cyrkulatorem, bo nie ma gdzie tego dać, warto to wziąć pod uwagę.

 

4 godziny temu, SmauG napisał:

akwarium 600x35x40h => 50X35X40h (70L) + 10x35 na panel

Mam identyczny baniak teraz, tylko 10 cm dłuższy z takim samym bocznym panelem. Moja rada jest taka, żebyś najpierw wykonał makietę z tektury i zobaczył jak takie komory wyglądają. Ja tak zrobiłem i zrezygnowałem z wszelkich przegród w panelu, bo moje łapska w żadnym wypadku by nie weszły do żadnej komory wielkości 10x10, a obsługa panela pencetą raczej mi się nie uśmiechała :clowning

4 godziny temu, SmauG napisał:

odpieniacz (np. Resun SK-300 lub TUNZE 9001)

Miałem oba. Ten Resun to poza tym, że niemiłosiernie warczał nic nie robił, zero piany. Wiem, że  u niektórych pieni i jest cichy, ale mój wyrzuciłem po jednym dniu użytkowania.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.