Jump to content

klossowski

Klubowicz
 • Content Count

  666
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczęsna
 • Akwarium
  112l

Recent Profile Visitors

1499 profile views
 1. 1 litr wapna waży koło 850g. Przy przepływie 650l/h i wydajności 100l CO2/ kg 1 litr powinien starczyć na jakieś 2 tygodnie przy założeniu świeżego powietrza. Przy powietrzu z pokoju (o zawartości 0.1% CO2) na jakieś 5-6 dni. Więc nie jest tak źle, poza tym, te 650l/h to pewnie w laboratorium, a jak się puści przez filtr, to będzie sporo mniej.
 2. To zależy od przepływu powietrza, czyli odpieniacza i czystości powietrza. U mnie na odpieniaczu Tunze 9001 i filtrze objętości 0.4l brak oznak zużycia po dwóch tygodniach. Wapno sodowane ma zdolność pochłaniania do 250l CO2 na 1 kg. W sklepie dla nurków widziałem 150l/kg, więc pewnie nie ma co liczyć na wydajność powyżej 100l/kg.
 3. Ja mam podobne pH przy powietrzu zaciaganym z zewnątrz do odpieniacza i przepuszczonym przez wapno sodowane. Ale jak nie ma mnie w nocy w pokoju to pH jest o 0.15 wyższe.
 4. Wygląda jak naturalna, chlorowana, ale nie jestem pewien, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. W każdym razie nawet jak to naturalna, to można pomoczyć w RODi z dzień czy dwa zbadać poziom PO4 i wkładać do baniaka jak nic nie oddaje..
 5. Jakbyś wrzucił zdjęcie, to może by było łatwiej zidentyfikować....
 6. klossowski

  Widlonogi

  No, nie wiem, czy to jest taniej. 1.5 l Easyreefs kosztuje 300 zł, a jest 60 razy bardziej skoncentrowany, więc wychodzi, że jest 4-6 razy tańszy......
 7. To może trzeba też było zaznaczyć jakiej wielkości sump masz na myśli. Bo trochę inne możliwości są w półtorametrowym, a inne w 60 cm. Chcesz mieć szczepkarium w sumpie, to przecież musisz tam zaintalować porządną lampę, do refugium inną, filtry przepływowe wymagają miejsca. No chyba, że najpiew chcesz sobie zaplanować, wszystko co powinno być, a jak się potem okaże, że potrzeba na to 2 metry i to nie jest problem, to wtedy ok.
 8. Dla mnie też, ale niektórzy mają, nawet po dwa, więc zamieściłem w opcjonalnym wyposażeniu sumpa
 9. Proszę: 8. Łapacz bąbelków 9. Ciemna strefa
 10. Nalepiej chyba zrobić tak: https://www.reef2reef.com/threads/modifying-jebao-dosing-pump-for-wall-mounting.476157/ Albo tak: https://www.reef2reef.com/threads/mounting-dosing-pump-vertically.439110/
 11. Mogło być prawie wszystko. Na przykład max poziom miedzi dla wody pitnej to 2 ppm, a dla rafy 6 ppb czyli ponad 300 razy mniej
 12. A do nowego baniaka nie da się jej gdzieś upchnąć? Może do sumpa?
 13. Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło. Prosta odpowiedź na proste pytanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.