Skocz do zawartości

Historia edycji

goclik

goclik

Nie wiem czy na temat ale mnie ostatnio naszła rozkmina dotycząca tego jaki wpływ na wzrost korali ma ich poruszenie czy przestawienie (głównie chodzi o sps). Mam dajmy na to taką seriatopore - szczepkę. Nie jest przyklejona tylko stoi sobie w dziurze, w skale. Zdarza co jakiś czas, że np. jakiś ślimak nieco przestawi/pochyli w różne strony. Generalnie stoi w tej samej dziurze, ale już nieco pod innym kontem. Czy ma to jakiś wpływ na wzrost? Gdyby nie ruszanie to rosła by szybciej? Czy jak koral zostanie nieco przestawiony to zacznie mu się punkt wzrostu przenosić w nieco inne, bardziej nastawione do światła czy przepływu miejsce? Ot, takie luźne dywagacje :)
P.S. jak nie na temat to usuńcie :)

goclik

goclik

Nie wiem czy na temat ale mnie ostatnio naszła rozkmina dotycząca tego jaki wpływ na wzrost korali ma ich poruszenie czy przestawienie (głównie chodzi o sps). Mam dajmy na to taką seriatorpore - szczepkę. Nie jest przyklejona tylko stoi sobie w dziurze, w skale. Zdarza co jakiś czas, że np. jakiś ślimak nieco przestawi/pochyli w różne strony. Generalnie stoi w tej samej dziurze, ale już nieco pod innym kontem. Czy ma to jakiś wpływ na wzrost? Gdyby nie ruszanie to rosła by szybciej? Czy jak koral zostanie nieco przestawiony to zacznie mu się punkt wzrostu przenosić w nieco inne, bardziej nastawione do światła czy przepływu miejsce? Ot, takie luźne dywagacje :)
P.S. jak nie na temat to usuńcie :)

goclik

goclik

Nie wiem czy na temat ale mnie ostatnio naszła rozkmina dotycząca tego jaki wpływ na wzrost korali ma ich poruszenie czy przestawienie (głównie chodzi o sps). Mam dajmy na to taką seriatorpore - szczepkę. Nie jest przyklejona tylko stoi sobie w dziurze, w skale. Zdarza co jakiś czas, że np. jakiś ślimak nieco przestawi/pochyli w różne strony. Generalnie stoi w tej samej dziurze, ale już nieco pod innym kontem. Czy ma to jakiś wpływ na wzrost? Gdyby nie ruszanie to rosła by szybciej? Czy jak koral zostanie nieco przestawiony to zacznie mu się punkt wzrostu przenosić w nieco inne, bardziej nastawione do światła czy przepływu miejsce? Ot, takie luźne dywagacje :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.