Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

W dniu 8.11.2020 o 16:32, fal napisał:

Podpowiedzcie proszę co on mierzy Density ( gęstość ) czy SG ( ciężar właściwy )

Na stronie producenta podają , że zasolenie i ciężar właściwy a w instrukcji , że gęstość. Na wyświetlaczu podany jest D 20/20 i sądzę , że chodzi o gęstość ale pewności na 100% nie mam.

"20/20" sugeruje właśnie, że chodzi o SG. Nie spotkałem jeszcze lunetki, która by była na gęstość wyskalowana. A poza tym, przecież masz tam skalę ppt obok. Jeśli dla zasolenia 35ppt masz coś ok 1.025-1.026, to na bank nie jest to gęstość, tylko sg

Ps. Sądząc po zdjęciach z sieci, to tam jest sg. Choć moim zdaniem produkt do akwarystyki ze skalą 0-100ppt to nieporozumienie. Coś tam w ogóle da się odczytać? 

Słony leszcz

Słony leszcz

W dniu 8.11.2020 o 16:32, fal napisał:

Podpowiedzcie proszę co on mierzy Density ( gęstość ) czy SG ( ciężar właściwy )

Na stronie producenta podają , że zasolenie i ciężar właściwy a w instrukcji , że gęstość. Na wyświetlaczu podany jest D 20/20 i sądzę , że chodzi o gęstość ale pewności na 100% nie mam.

"20/20" sugeruje właśnie, że chodzi o SG. Nie spotkałem jeszcze lunetki, która by była na gęstość wyskalowana. A poza tym, przecież masz tam skalę ppt obok. Jeśli dla zasolenia 35ppt masz coś ok 1.025-1.026, to na bank nie jest to gęstość, tylko sg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.