Skocz do zawartości

Historia edycji

DiabLen

DiabLen

Witam

 

Jako, że od samego startu akwarium, czyli już ponad 6ciu miesięcy mam źle zaprojektowanego i zrobionego sumpa (poniżej opiszę sytuację) chciałbym go wymienić na zgodnego ze sztuką.

Zdjęcie projektu aktualnego sumpa:

96215240_259084282164573_1373096947132399616_n.png.1d7d0c7c5bff348f7f59bc8632061d10.png

W momencie gdy startowałem z akwarium nie miałem pojęcia  o tym jak powinien wyglądać i działać sump (akwa słodkowodne prowadziłem na kubłach), w związku z tym projekt akwarium, komina, hydrauliki i sumpa zleciłem komuś, kto powinien się na tym znać i kto bierze za to pieniądze. Efekt widzicie powyżej (pierwsza komora z lewej (10cm) to zbiornik na dolewkę). Na szczęście cała reszta jest zaprojektowana ok. 

Do rzeczy: 

W szafce mam max 42cm szerokości X 40cm głębokości, wysokość sumpa spokojnie może wynosić nawet 45cm (jeśli ma to sens)

Ze sprzętu:

obiegówka 9cm szerokości (aquanova n-rmc 3000) (lewa strona)

odpieniacz potrzebuje przynajmniej 12cm szerokości (w tej chwili jest to redstarfish SQ90) (prawa strona)

Jako, że w akwa jest skała syntetyczna AF to większość biologii opiera się u mnie na :

2 x 1 litr AF lifebiofill (w siatkach na media)

2  bloki maxspect Nano-Tech Bio-Block

1kg kulek maxspect (w siatce na media)

Na stałe jest również u mnie zawsze 100 - 150 ml węgla 

Potrzebne jest również miejsce na watę / włókninę filtracyjną

Większość biologi w tej chwili mam upchane w prawej komorze (odpieniacza)

 

Jak tu rozrysować sumpa aby to wszystko pomieścić i by biologia miała możliwie najlepsze przepływy?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. 

 

 

DiabLen

DiabLen

Witam

 

Jako, że od samego startu akwarium, czyli już ponad 6ciu miesięcy mam źle zaprojektowanego i zrobionego sumpa (poniżej opiszę sytuację) chciałbym go wymienić na zgodnego ze sztuką.

Zdjęcie projektu aktualnego sumpa:

96215240_259084282164573_1373096947132399616_n.png.1d7d0c7c5bff348f7f59bc8632061d10.png

W momencie gdy startowałem z akwarium nie miałem pojęcia  o tym jak powinien wyglądać i działać sump (akwa słodkowodne prowadziłem na kubłach), w związku z tym projekt akwarium, komina, hydrauliki i sumpa zleciłem komuś, kto powinien się na tym znać i kto bierze za to pieniądze. Efekt widzicie powyżej (pierwsza komora z lewej (10cm) to zbiornik na dolewkę). Na szczęście cała reszta jest zaprojektowana ok. 

Do rzeczy: 

W szafce mam max 42cm szerokości X 40cm głębokości, wysokość sumpa spokojnie może wynosić nawet 45cm (jeśli ma to sens)

Ze sprzętu:

obiegówka 9cm szerokości (aquanova n-rmc 3000) (lewa strona)

odpieniacz potrzebuje przynajmniej 12cm szerokości (w tej chwili jest to redstarfish SQ90) (prawa strona)

Jako, że w akwa jest skała syntetyczna AF to większość biologii opiera się u mnie na :

2 x 1 litr AF lifebiofill (w siatkach na media)

2  bloki maxspect Nano-Tech Bio-Block

1kg kulek maxspect (w siatce na media)

Na stałe jest również u mnie zawsze 100 - 150 ml węgla 

Potrzebne jest również miejsce na watę / włókninę filtracyjną

 

Jak tu rozrysować sumpa aby to wszystko pomieścić i by biologia miała możliwie najlepsze przepływy?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.