Skocz do zawartości
Regene

Evergrow 5080t do akwarium 275L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się coraz większym krokami do zakupu większego akwarium stąd pytanie o oświetlenie. Do tej pory myślałem o 2x Hydra 32HD ale ich koszt + mała liczba W w stosunku do wielkości zbiornika każe mi szukań innych rozwiązań stąd pytanie.

Czy ktoś posiada tą lampkę w akwarium 100x50x55 lub podobnym i mógłby się wypowiedzieć w kwesti zadowolenia? Spectrum światła? Oraz przyrostu korali? 

Ważne też czy lampka się po roku nie spali więc jak ktoś użytkuje ją 2 lata lub więcej to jego opinia będzie bardzo istotna. 

 

Wrzućcie też proszę zdjęcia baniaczków jeśli macie je pod tą lampką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas mało popularna lampa, jednak lubiana w USA i UK. Reef dork na YouTube ich używa. Oraz jedna z ferm dużych w USA (też ostatnio był o nich film na YT ale nie pamiętam u kogo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad nią się zastanawiałem ale raczej pójdę w Maxspect rsx r5-200... Dodatkowo patrząc w przyszłość to jeszcze serwis oraz dodatkowy sterownik jakoś mnie przekonują bardziej :)

BRS zrobili świetne porównanie lamp:

Maxpect https://youtu.be/Kp8OOo2pC0Y?t=3303

Evergrow https://youtu.be/BAzgQ0FofNg?t=4497

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmiki. Z tego co widzę w lampie można sterować natężeniem każdego kanału ale czy da się zaprogramować wschody i zachody słońca? Bo troszkę się zgubiłem w tym co mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to można to zaprogramować. Ogólnie to cena do ilości PAR jest najlepsza ale cena ogólna jest taka sama jak Maxspect więc nie wiem czy warto... Jeszcze kwestia wyglądu a jakoś Maxspect dla mnie lepiej wygląda no i na upartego można coś pod te "skrzydełka" dołożyć dodatkowe T5 lub paski led :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym że maxpect wyciąga 200W a Evergrow ma ich 288W. Jak na akwarium 275 lub 300 L to zdecydowanie evegrow wygrywa. Po co przerabiać maxpecta jak można mieć to już w podstawce :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.