Skocz do zawartości
Dongorzal

Podstawa trapez prostokatny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje przesiadkę na większe akwa. Wymiary maksymalne, tak by akwa i szafka pod nie pasowały do mebli, to 85x60 u podstawy. Ale jak bym zrobił trapez prostokątny u podstawy mógłbym wydłużyć jeden bok o dodatkowe 20 cm. co by zwiększyło relatywnie wielkość zbiornika. Boję się tylko o ten ostry kąt czy nie zachodziłby zbytnio syfem. No i stąd pytanie czy ma ktoś z takim kształtem doswiadczenie? Na necie nie widzę nigdzie takich zbiorników.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominę efekty wizualne, takie wykonanie wiąże się z koniecznością zastosowania innego sposobu klejenia. I nie chodzi chyba o przycięcie szyby pod kątem 45st a raczej dobrany indywidualnie do rozwartości klejony kąt. Jedna sprawa, to że koszt będzie znacznie wyższy a druga, czy znajdziesz kogoś kto to wykona. Co do czyszczenia to nie będzie problemu jeśli kąt będzie większy niż 50st pomiędzy szybami przylegającymi. Ja swojego czasu myślałem nad zbiornikiem 2,5k litrów, ale żony nie przekonałem gdyż nie chciała kolejnego remontu. Też wchodziło w grę użycie nietypowych kątów a zbiornik miał stać w dość dziwnym miejscu bo nad wkładem kominkowym z płaszczem wodnym. Chciałem, powiedzmy uzyskać nietypowy design, kiedy rafa koralowa znajdowała by się nad płomieniami (zawsze można komuś wytłumaczyć że zamiast grzałki z termostatem, wodę ogrzewam kominkiem). 

Trochę zbliżone do tego projektu 

Aquarium-surrounding-fireplace-in-living

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dongorzal napisał:

Całkiem ciekawe :) A te efekty wizualne to rozumiem że byłyby negatywne?

Nie rozumiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając efekty wizualne... etc. Zabrzmiało to mi jak by taki kształt, nie wiem , brzydko zakrzywial by obraz

Musiałbym  zrobić szafkę o takiej podstawie,  tyle że najchętniej bez zabudowy. Coś w stylu stołu pod akwa tego kształtu.Tylko te podtrzymanie. Na pewno stal lub Alu. Raczej drewnu bym nie zawierzał.

Screenshot_20201225-224033.jpg

Edytowane przez Dongorzal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wysłałem zapytanie o koszta szkła, stelażu oraz stelażu z szafką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ten wymiar? Bo pierwsze podajesz podstawę 85x60 a w schemacie inny.Pomijając estetykę-takie stojące coś będzie wzbudzało nijakie odczucia,bez względu na zawartość.Gdzie to ma w ogóle stać,że taki kształt pasuje do reszty wnętrza?  Według mnie,jeśli dalej przy tym obstawiasz to myślę że szyba frontowa profil,a jeśli jednak zrezygnujesz i pierwsze wymiary są dobre to była by zacna "kostka" 85x60x65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil to wg mnie za duże soczewkowanie. Takie stojące coś? Masz na myśli brak zabudowy pod akwa czy ogólny kształt? Co do wymiarów uznałem, że taki kształt  i wymiary będą lepiej pasowały w układ pomieszczenia, bo akwaria narożne lepiej prezentują się jak nazwa wskazuje w narożnikach :) gdzie stoi stare i ma stanąć nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.