Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

48 minut temu, witko napisał:

Arek77, w kwestii gąbki czytałem, że jest idealnym siedliskiem dla bakterii nitryfikacyjnych i trzeba bardzo uważać na czyszczenie i podmiany bo można zaburzyć utworzoną równowagę

Gąbka zazwyczaj używana jest do filtracji mechanicznej i c powinna być czyszczona jak tylko się zabrudzi. W akwa słodkowodnym może również stanowić element filtracji biologicznej ale i tak powinna być często płukania z zbierającego się syfu w wodzie z podmiany.... ale gąbka jako siedlisko bakterii nitryfikacyjnych w solniczce? Teoretyczne może i tak ale wg.mnie to bardzo ryzykowne i niesłyszącem aby ktoś tak robił.

48 minut temu, witko napisał:

Do filtra jest wbudowany napowietrzacz, który uruchamiam codziennie. Zostawiam na średnim trybie na godzinę, bo jak jest za dużo bąbelków to Euphylia zaczyna puszczać dużo śluzu do wody

NIE RÓB TAK. Nie napowietrzaj wody bąbelkami wpuszczanymi do  akwa jeśli masz korale .... to je drażni i uszkadza. Napowietrzanie w akwa morskim powinno się odbywać głównie przez falowanie powierzchni wody. Ewentualnie  napowietrzanie w zbiorniku pomocniczym np. sumpie lub przez odpieniacz.

Przy małych akwariach dobrym pomysłem jest zastosowanie filtra kaskadowego. Tam umieścisz media przeznaczone do filtracji biologicznej. 

 

Z taką filtracją jak opisałeś,  szanse na ustabilizowanie się systemu są znikome.

Arek77

Arek77

38 minut temu, witko napisał:

Arek77, w kwestii gąbki czytałem, że jest idealnym siedliskiem dla bakterii nitryfikacyjnych i trzeba bardzo uważać na czyszczenie i podmiany bo można zaburzyć utworzoną równowagę

Gąbka zazwyczaj używana jest do filtracji mechanicznej i c powinna być czyszczona jak tylko się zabrudzi. W akwa słodkowodnym może również stanowić element filtracji biologicznej ale i tak powinna być często płukania z zbierającego się syfu w wodzie z podmiany.... ale gąbka jako siedlisko bakterii nitryfikacyjnych w solniczce? Teoretyczne może i tak ale wg.mnie to bardzo ryzykowne i niesłyszącem aby ktoś tak robił.

42 minuty temu, witko napisał:

Do filtra jest wbudowany napowietrzacz, który uruchamiam codziennie. Zostawiam na średnim trybie na godzinę, bo jak jest za dużo bąbelków to Euphylia zaczyna puszczać dużo śluzu do wody

NIE RÓB TAK. Nie napowietrzaj wody bąbelkami wpuszczanymi do  akwa jeśli masz korale .... to je drażni i uszkadza. Napowietrzanie w akwa morskim powinno się odbywać głównie przez falowanie powierzchni wody. Ewentualnie  apowietrzanie w zbiorniku pomocniczym np. sumpie lub przez odpieniacz.

Przy małych akwariach dobrym pomysłem jest zastosowanie filtra kaskadowego. Tam umieścisz media przeznaczone do filtracji biologicznej. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.