Skocz do zawartości

Historia edycji

SHARK_2

SHARK_2

Godzinę temu, Bouli napisał:

Bardzo podobny projekt do mojego, fajnie się ogląda jak ktoś już coś zrobił bo zawsze jest jeszcze czas na zmiany we własnym ;)
Poszedłem w gotowe sterowniki RCD-24/PL firmy Recom aby zminimalizować lutowanie smd, ale same sterowniki nie są najtańsze, teraz się zastanawiam czy taniej nie będzie robić to twoim sposobem. Widzę u ciebie, że wentylatory masz podpięte bezpośrednio do lini 12V z opcją PWM, czyli w planach sterowanie obrotami pod czujniki temperatury?? Sprawdzałeś może czy wentylatory nie piszczą na tym PCA9685??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak zobaczyłem cenę 1 szt. tego RCD-24/PL to zdecydowanie nieopłacalne w moim przypadku, bo taki jest koszt mniej więcej całego mojego sterownika. Tak wentylatory będą na linii 12V ze sterowaniem którego przyznam szczerze, że dokładnie nie testowałem (ale dotychczasowe moje zabawy z PCA9685 nigdy nie doprowadziły do piszczenia czegokolwiek). Tak mają też być sterowane względem temperatury odczytywanej z DS18B20 który to też znajduje się na płytce. 

3 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Podziwiam 

Podziwiać to dopiero będzie można jak skończę i koralowce będą pod tym rosnąć bo dopiero wtedy będzie można uznać, że było warto. Ale dziękuję za miłe słowo. 

SHARK_2

SHARK_2

58 minut temu, Bouli napisał:

Bardzo podobny projekt do mojego, fajnie się ogląda jak ktoś już coś zrobił bo zawsze jest jeszcze czas na zmiany we własnym ;)
Poszedłem w gotowe sterowniki RCD-24/PL firmy Recom aby zminimalizować lutowanie smd, ale same sterowniki nie są najtańsze, teraz się zastanawiam czy taniej nie będzie robić to twoim sposobem. Widzę u ciebie, że wentylatory masz podpięte bezpośrednio do lini 12V z opcją PWM, czyli w planach sterowanie obrotami pod czujniki temperatury?? Sprawdzałeś może czy wentylatory nie piszczą na tym PCA9685??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak zobaczyłem cenę 1 szt. tego RCD-24/PL to zdecydowanie nieopłacalne moim przypadku, bo taki jest koszt mniej więcej całego mojego sterownika. Tak wentylatory będą na linii 12V ze sterowaniem którego przyznam szczerze, że dokładnie nie testowałem (ale dotychczasowe moje zabawy z PCA9685 nigdy nie doprowadziły do piszczenia czegokolwiek). Tak mają też być sterowane względem temperatury odczytywanej z DS18B20 który to też znajduje się na płytce. 

3 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Podziwiam 

Podziwiać to dopiero będzie można jak skończę i koralowce będą pod tym rosnąć bo dopiero wtedy będzie można uznać, że było warto. Ale dziękuję za miłe słowo. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.