Jump to content

SHARK_2

Klubowicz
 • Content Count

  329
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Borys
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  https://nano-reef.pl/forums/topic/112146-pierwsza-solniczka-w-obiegu-ok-500l

Recent Profile Visitors

1570 profile views
 1. Lałem zgodnie z instrukcją na butelkach. Jedne to bakterie, drugie to chyba raczej „pożywka” dla nich do lepszego namnażania (śmierdzi jak rozpuszczalnik ). Cały proces trwał dobre 1,5 miesiąca.
 2. Hej @SkoczekPL i jak będzie coś z tego TT?
 3. Musze odłożyć trochę kasy i przyjadę po jakąś „długo polipową” bo są mega!!
 4. Ja miałem problem z wysokim NO3 (ponad 50) i z pomocą Nitrobacter oraz Nutrient Removal udało mi się zbić praktycznie do 0. Dlatego śmiało mogę je polecić.
 5. Dziękuję. Ten "playboy" trafił tam podczas ostatnich porządków. Docelowo chcę go dać na małą skałkę (po zdejmowaniu rhodactisa nie zostawię go na normalnej skale). Sukcesywnie będę też wymieniał miękkie na LPS/SPS.
 6. Postanowiłem zrobić trochę miejsca na jakieś proste SPSy i podjąłem walkę polegającą na pozbyciu się Rhodactis'a ze skały ponad 2h roboty ale udało usunąć z 6 "kwiatowk". Parametry zmierzone po ok 6h po zakończeniu walki wydają się być całkiem dobre: KH: 8.7 (Hanna) pH: 8.3 Ca: 410 (Salifert) Mg: 1230 (Salifert) PO4: 0.09 (Hanna) NO3: 1.67 (Hanna) Zasolenie: 34.1 Niestety nie przypilnowałem temperatury i dobiła do 27.3 Obecnie główny problem to cyjano, na tę chwilę staram się odsysać ale i tak wraca. W słodkim używałem Chemiclean'u ale w morskim mam jakiś opór, żeby go użyć. No i trochę (słabej jakości :/) zdjęć Z nowości u mnie: oraz po przemiłej wizycie u @Sagerrak1 (pojechałem w zasadzie po Milkę ): A wróciłem dodatkowo z :
 7. Ostatnio naprawiałem koledze 2 oryginalne iCony, dzięki czemu otrzymałem w "spadku" oryginalne PCB z LEDami - więc będzie 4 lampa Ze względu na koszty LDD postanowiłem trochę przeorganizować sterownik i tak o to powstała wersja 4.0. Niestety LDD są dobre ale trochę drogie a po co przepłacać jak da się taniej. Akwa po ponad 1.5 roku zaczęło się stabilizować. Od ok marca walczyłem z ogromną ilością Aiptazji, wysokim NO3 > 50 i sporym PO4. Na szczęście zabiegi które zrobiłem pozwoliły obniżyć NO3 < 5 i PO4 < 0.1 więc jest nieźle. Korale też coraz lepiej zaczynają wyglądać (zdjęć nadal nie umiem robić ale jakieś zrobię). Po walce z NO3 i PO4 pojawiło się cyjano, ale i z tym jakoś sobie poradzę. Pojawiła się w końcu konsumpcja, więc zacząłem dozować ATI Essentils Pro. Do zbiornika trafiło kilka nowych korali ale to w następnej wiadomości ze zdjęciami. Parametry na 03.09.2023: KH: 8.79 (Hanna) pH: 8.21 Ca: 390 (Salifert) Mg: 1170 (Salifert) PO4: 0.04 (Hanna) NO3: 0.21 (Hanna) Zasolenie: 31.5 (trochę nie przypilnowałem i się rozjechało, ale spokojnie podbijam)
 8. Tam rzeczywiście "pod palcem" była woda? Bo wygląda to trochę jak przegrzana od temperatury slodermaska.
 9. A zdradzisz jeszcze jak podajesz? Chodzi mi czy po trochu przez cala dobę czy jednorazowo, przy zgaszonym świetle itp?
 10. Ale pompa daje radę to "przepchnąć" przez te cienkie wężyki?
 11. Easyreefs Easybooster - fitoplankton w żelu - nie przeszkadza to, że jest to w żelu do podawania pompą? Podajesz to bezpośrednio do zbiornika czy do SUMPa pod pompę? Dozujesz regularnie jakieś "bakterie" ?
 12. Wielkie dzięki Podziękowania też dla @Beti i @Tester
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.