Jump to content

SHARK_2

Klubowicz
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Borys
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  570L w obiegu

Recent Profile Visitors

1370 profile views
 1. Było trochę przerwy ale pomału prace ruszają nad lampą. Tak wyszedł sterownik:
 2. Obecnie Paragon udostępnił projekt do samodzielnego wydruku/montażu, a na jego kanale YT jest film instruktażowy.
 3. Ekspertem nie jestem ale patrząc na wysokość zbiornika (45cm, pewnie realnie wody z 40cm) i wysokość na której wisi lampa, możliwe jest to, że światło jest zbyt mocne i „przypalasz” korale. Czy robiłeś jakąś „adaptację” do tego oświetlenia? Chodzi mi o przyzwyczajenie korali. Czyli powiedzmy zaczynałeś od 15% i co tydzień 5% więcej, czy po prostu odpaliłeś wgrałeś jakieś ustawienia i już? Czym wcześniej świeciłeś nad zbiornikiem? Ile ma zbiornik („wiek”)? Może też być kwestia, że światła jest za mało. Ta belka potencjalnie jest w stanie wygenerować ok 126W przy wszystkich kanałach ustawionych na 100%. Zbiornik masz ok 100l. Pytanie ile realnie świeci przy twoich ustawieniach 60-70W?
 4. Pytanie czy go potrzebujesz? Jakie masz poziomy NO3 i PO4?
 5. Przede wszystkim nie napisałeś jakie diody zastosowałeś. Nie napisałeś też czy zastosowałeś dodatkowe soczewki czy nie. 22cm to w sumie nie za dużo jak na ledy i może być tak, że palisz korale i dlatego nie chcą rosnąć. Wstaw jakąś fotkę jak to wygląda.
 6. A jeśli można co to za pojemniki? Bardzo fajny „patent”.
 7. Nie ma problemu z ich „trwałością”? Czy przy ciągłej pracy wraz z biegiem czasu nie robią się „głośne”?
 8. Beti moje pytanie było zupełnie na poważnie bez żadnych złośliwości czy podtekstów. Pisząc pompa do RO pierwsze o czym pomyślałem to pompa podnosząca ciśnienie dlatego byłem ciekaw jak to miało działać. Jeśli ton mojej wypowiedzi wskazywał na złośliwość i szukanie sensacji to przepraszam - nie taki był cel. Jestem na początku mojej przygody z akwarystyką morską i dobrze jest poznawać rozwiązania innych akwarystów, które potencjalnie w przyszłości ułatwią mi obsługę zbiornika. Dlatego staram się być dociekliwy i dopytuję.
 9. Bardziej bym określił ją jako pompka do dolewki ale może czegoś nie wiem. Jak jej używasz do RO? Mieszasz nią zebrane gdzieś RO tak aby nie „stało”?
 10. Babka robi świetną robotę mimo, że troszkę drobinek piasku pływa w toni to i tak piasek wygląda o niebo lepiej a zbiornik mam wrażenie bardziej „naturalnie”. Parametry wody zaczynają się stabilizować a korale coraz lepiej wyglądać. Parametry z 20.08.2022 Ca: 385 Mg: 1410 KH: 7 NO3: 1.21 PO4: 0 Zasolenie: 33 Tak to się jakoś prezentuje (nadal nie umiem robić zdjęć :/):
 11. Przepiękny jest, napatrzeć się nie mogę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.