Jump to content

SHARK_2

Klubowicz
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

About SHARK_2

Informacje o profilu

 • Imię
  Borys
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  570L w obiegu

Recent Profile Visitors

1483 profile views
 1. Odkopię trochę kotleta, ale jak się szuka w necie odpowiedzi w temacie piszczących driver’ów MW, to trafia się między innymi na ten wątek. W swoim PCB opartym na LDD-700H także miałem ten problem. Sterowałem z esp32 PWMem z częstotliwością 1kHz i wtedy bardzo dawały o sobie znać. Obecnie przestawiłem na 100Hz i jest cisza.
 2. Pochwalisz się jakimś foto?
 3. To zależy czy się umie spawać i czy ma się sprzęt. Jeśli tak to moim zdaniem warto zawsze co najmniej 500 w kieszeni. Co do stelaża z aluminium to ja bym skręcał tak aby poziome "dłuższe" odcinki czyli przód i tył akwarium leżały na pionowych słupkach. Krótkie boki do tego dokręcone. Ewentualnie jeśli masz czym to też można zaciąć je pod kątem 45 stopni i składanie zrobić na pionowym słupku. Wydaje mi się, że przy tym rozmiarze akwa 7 słupków to zdecydowanie przesada. Ja obecny zbiornik 120x60x65 mam na 6-ciu tyle, że spawany ze stali 30x30x3.
 4. Ja na już używanym ostrzu przejechałem rok (ile było używane wcześniej, nie umiem powiedzieć). Kupiłem w piątek nowe i będę je jutro zakładał. Czyszczę co ok 5 dni albo jak mi się zechce, ewentualnie jak jest za dużo ślimako śladów na szybie. Na szczęście ostatnio nawet za mocno nie zachodzą szyby, wiec nie musze za często czyścić. Mam tez Magnet Long'a ale przy szybie 12mm moim zdaniem nie daje rady. W kosteczce z szyba 8mm super.
 5. Ja mam poprzednia wersje Flipper Maxa do szyby 12mm i robi robotę (ten o stopień mniejszy będzie za slaby). Tyle, ze aby w 100% nie rysować szyby, trzeba się naumieć nim operować. Pchać po "brudnym", wracać/ciągnąć zawsze po już wyczyszczonym.
 6. Widziałem ale uważam, że to trochę przegięta cena to raz a dwa ja będę szukał małych egzemplarzy. Rozważam nawet zgadanie się w pare osób i import boxa bo różnica w cenie jest kolosalna, względem sklepów i ofert z OLXa. Oczywiście wiąże się to oczywiście z ryzykiem i tym, że kwarantannę trzeba zrobić samodzielnie, jak również, że może przylecieć trupek. Decyzji jeszcze nie podjąłem ale rozważam różne możliwości.
 7. Dzięki wielkie za rady, teraz trzeba tylko odłożyć $$$ i gdzieś zamówić bo niestety do CoralHouse za daleko :/
 8. Na nim mi najmniej zależy. Najbardziej bym chciał Xanthurum i Nigricans
 9. 2x Blazenek 8x Anthias 1x Desjardinii 1x Babka
 10. Hej, mam pytanie do bardziej doświadczonych i posiadających poniżej wymienione ryby. Z racji, że strasznie mi się podobają Xanthurum, Nigricans oraz Tominiensis, to czy będą one odpowiednie do mojego baniaka i obecnej już w nim Desjardinii i reszty obsady? Jeśli nie wszystkie to chociaż Nigricans i może Xanthurum?
 11. Muszę w takim razie jeszcze o nich poczytać zanim fizycznie zamówię soczewki.
 12. Oby, u mnie się utrzymywał dość długo, dopiero po UV (wystarczyła lampa 11W, która pozostała mi po słodkim) woda zrobiła się kryształ.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.