Skocz do zawartości

Historia edycji

SHARK_2

SHARK_2

3 godziny temu, chris_ek napisał:

Mieszanie kolorów to jedno. Mi, czy też producentom, chodzi o to żeby poprzez odbicia wiązki światła od szyb otrzymać doświetlenie obszarów które przy świetle tylko od góry są zacienione.

Oczywiście ja tego nie neguje, i myślę, że powinno udać się to osiągnąć. Przy soczewce 120 wg mnie problem polega na tym, że spora część światła jest tracona w samym "powietrzu" zanim dotrze do zbiornika. Na wysokości 40cm od 1 leda (czyli w moim przypadku na tafli wody) masz już oświetlony o okrąg o promieniu 70 cm gdzie szerokość mojego zbiornika to 60 cm. Zobacz ile światła "w powierzu" jest "marnowane". To co ja chcę uzyskać to właśnie efekt odbicia od ścianek zbiornika. Przy soczewce 60 na tafli będę miał oświetlony okrąg o promieniu ok 23cm czyli prawie całą tafllę. Schodząc o ponad 10 cm pod taflę, zacznie się właśnie efekt odbijania wiązki od szyb (czyli dokładnie to co chcemy osiągnąć). Tak to przynajmniej "matematycznie" się prezentuje. A z ciekawości którzy producenci "idą w górę" z kątami soczewek? Może u nich jest to kwesta punktowego ułożenia ledów. Przyznam, że nie analizowałem innych lamp (bo mi się najzwyczajniej nie podobały) a może to błąd.  

SHARK_2

SHARK_2

3 godziny temu, chris_ek napisał:

Mieszanie kolorów to jedno. Mi, czy też producentom, chodzi o to żeby poprzez odbicia wiązki światła od szyb otrzymać doświetlenie obszarów które przy świetle tylko od góry są zacienione.

Oczywiście ja tego nie neguje, i myślę, że powinno udać się to osiągnąć. Przy soczewce 120 wg mnie problem polega na tym, że spora część światła jest tracona w samym "powietrzu" zanim dotrze do zbiornika. Na wysokości 40cm od 1 leda (czyli w moim przypadku na tafli wody) masz już oświetlony o okrąg o promieniu 70 cm gdzie szerokość mojego zbiornika to 60 cm. Zobacz ile światła "w powierzu" jest "marnowane". To co ja chcę uzyskać to właśnie efekt odbicia od ścianek zbiornika. Przy soczewce 60 na tafli będę miał oświetlony okrąg o promieniu ok 23cm czyli prawie całą tafllę. Schodząc ponad 10 cm pod zacznie się właśnie efekt odbijania wiązki od szyb (czyli dokładnie to co chcemy osiągnąć). Tak to przynajmniej "matematycznie" się prezentuje. A z ciekawości którzy producenci "idą w górę" z kątami soczewek? Może u nich jest to kwesta punktowego ułożenia ledów. Przyznam, że nie analizowałem innych lamp (bo mi się najzwyczajniej nie podobały) a może to błąd.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.