Skocz do zawartości

Historia edycji

mazmaciek

mazmaciek

U mnie kh dobija czasami do prawie 9,5, jak z akwarium wyciągnę jakiegoś większego twardziela. Ca mam pod 500. Reagował będę pewnie jak wszystko ruszy i zacznie spadać do około 8. 
czarna red sea ma kh 12, kiedyś prowadziłem na niej baniak i wszystko żyło

12 godzin temu, SHARK_2 napisał:

 

Co jest dla mnie zaskoczeniem to moja Clavularia Papaya. Przed akcją polipy miały może z 5-8mm wysokości. Po tej akcji sięgają 1,5 cm.

Pozostaje też pytanie na jakim poziomie utrzymywać to KH 7.5-8 czy jednak trochę wyżej. Jeśli wyżej to ile 8-8.5, 8.5-9 Dkh. 

 

 

mazmaciek

mazmaciek

U mnie kh dobija czasami do prawie 9,5, jak z akwarium wyciągnę jakiegoś większego twardziela. Ca mam pod 500. Reagował będę pewnie jak wszystko ruszy i zacznie spadać do około 8. 
czarna red sea ma kh 12, kiedyś prowadziłem na niej baniak i wszystko żyło

12 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Pompa to Jebao DP-4 ale w tym przypadku to nie wina tej marki (uważam, że wcale nie odstaje jakością od innych znanych producentów)!!! Moje DP-4 jest mocno przerobione i sterowane z poziomu ESP32 poprzez rejestr przesuwny 74HC595 (oryginalnie znajdujący się w tej pompie). 

Z tego co widzę moje reef-pi teoretycznie wysłało (nie mam niestety zrzutu sieciowego) sygnał do wyłączenia dozowania (dozowanie było o 16:00).


Nov  8 16:00:00 home reef-pi[21432]: 2023/11/08 16:00:00 doser sub system: running doser(dcmotor) CH#2 ATI KH at 100 %speed for 4 (s)
Nov  8 16:00:00 home reef-pi[21432]: 2023/11/08 16:00:00 connectors: jack doser updated pwm values: 1:100.000000
Nov  8 16:00:04 home reef-pi[21432]: 2023/11/08 16:00:04 connectors: jack doser updated pwm values: 1:0.000000

 Nie powiodło się jednak odebranie informacji o zaprzestaniu dozowania. Wynika z tego, że zawiódł sam soft po stronie ESP32 bo sieciowo było osiągalne (brak strzałów po adres ip w tym czasie). 

Muszę przejrzeć soft i opracować dodatkowe zabezpieczenia. 

KH spada samoczynnie właśnie w okolicach 0.4-0.5 na dobę. 

Co do wakacji to ciężka sprawa. Nie mniej takie akcje spowodują tylko, że dorobię kolejne zabezpieczenia działających u mnie peryferii :) 

@Sagerrak1 nie bądź taki skromny. Gdyby nie Twoja nieoceniona pomoc byłbym w czarnej d... Myślę, że każdy z nas w takiej sytuacji robi wszystko co tylko może aby uratować swoje "dziecko" :) 

Co jest dla mnie zaskoczeniem to moja Clavularia Papaya. Przed akcją polipy miały może z 5-8mm wysokości. Po tej akcji sięgają 1,5 cm.

Pozostaje też pytanie na jakim poziomie utrzymywać to KH 7.5-8 czy jednak trochę wyżej. Jeśli wyżej to ile 8-8.5, 8.5-9 Dkh. 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.