Jump to content

Sagerrak1

Klubowicz
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żyrardów

Recent Profile Visitors

2332 profile views
 1. Foto zbiornika i sumpowni, jak bez tego mamy cokolwiek wypatrzyć? To co jesteś w stanie wypisać, to już przemyślałeś. Szukamy co mogło się wydarzyć np. źródła nieporządanych metali. Jakiej wody użyłeś do założenia akwarium, jakiej używasz do dolewki ? Jaki ma TDS? A może to po prostu jeszcze niedojrzały system. P.S. 4/0,06 to nie jest za mało dla miękkich. Edit: O ile dobrze patrzę, to zbiornik masz o powierzchni 225x80 i 4 radiony XR15. Łącznie 400W na 1200L... i pewnie nie rozkręcone na maxa bo biały przeszkadza. Dalej szukamy przyczyny braku wzrostu, czy widzisz jak absurdalne jest zestawienie tej mocy z litrażem?
 2. No nareszcie, szeroko zakrojony Projekt LPS a tak długo cisza. Jedziesz, działasz.
 3. Sobie dojrzewa, karmię, leję bakterie cośtam nakapię jak się przypomni. Powoli dywanik zielonego cyjano i innych nieporządanych stworzeń odchodzi w zapomnienie. Wszystko żyje, ryby w świetnej kondycji, korale też nie marudzą. Acropora hiacintus i acropora white jedynie zajmują się zalewaniem podstawek zamiast wzrostem. Czekam, nie przestawiam. Przemeblowanie jednak w LPS musiałem zacząć, raz, że krzuny porosły za duże z przodu i ładniejszych nie widać, to jeszcze dunka parzyła turbinarię. Przycinka poszła, może jak to powystawiam to trochę środków się odzyska. kH 8,3 Ca nie wiem Mg nie wiem NO3 1 PO4 0,01 FTS "Dobry wieczór, żryć dać pamiętasz Pan?" Jeden z ulubionych koralowców, kiedyś szukałem w taksonomii, ale chyba szkoda czasu, dla mnie to bowerbanki. Po przemeblowaniu: Z takich nadchodzących zmian, to może zapowiadałem, ale zrobię wyższą konstrukcję z tyłu na środku, coś pod montipory bo ewidentnie wypalają się na środku. No i najważniejsza niemal hazardowa zmiana: obsadę uzupełni Chelmon. Przy żółtku to ogromne ryzyko, dlatego jakiś czas Chelmon posiedzi w pierdlu, niech się powąchają, niech żarcie wypada z jego klatki ... no i może 3 pokolce zajmą się sobą, tym bardziej że Desjardini to taki majestatyczny mediator. Jak coś się dzieje to wpada i rozdziela temperamentne towarzystwo.
 4. Kurde, tyle zabezpieczeń a i tak przelało ... nie załapałem jakim cudem pływak nie odciął na czterodrożnym (nr6+2a) ? Przecież to akurat najmniej awaryjne elementy pseudoautomatyki .
 5. Na żywo robi jeszcze większe wrażenie. Prosto i skutecznie. Sylwester czekam na cięcie
 6. Czerwona goniopora jest w lewym dolnym rogu. Fts jest w 20 kilka minut po podmianie, w której dostała mocno po łbach. Na focie desjardini przed podmianą widać kawałek. Ma się dobrze, ale podrażniona potrzebuje z 4h żeby wstać. Za to ładnie pokazuje kiedy manganu brakuje w obiegu.
 7. Kilka problemów mniej, rok od dziś i pewnie sam tak stwierdzę też. Dzięki.
 8. Parametry: NO3 - 1 PO4 - 0,01 kH - 8,6 Ca - 380 Mg - 1260 Intensywne karmienie trwa nadal, ale ze względu na rosnącą ilość ślimaków osiadłych i aiptasii dodałem włókninę jako drugą filtrację mechaniczną po odpieniaczu. Jakoś to trzeba wypośrodkować bo nutrienty znów spadają. Do obiegu trafiły długo wyczekiwane karpie: - Zebrasoma desjardini - doświadczona życiem jak widać, odratowana z gnijącego bagna, doprowadzona do formy przez dobrego akwarystę. - Hepatus - z tego samego zbiornika. Dużych zatargów z żółtkiem nie urządzają, jakieś drobne przepychanki, ale do michy razem płyną. Boją się tylko cubicusa, ale jego to każda ryba unika. FTS i foty:
 9. @Hoom jeśli masz czujnik temperatury w wodzie sprawdź stan powłoki termistora, to też częste źródło cyny.
 10. Sagerrak1

  Ślimaki osiadłe

  Ja mam Cubicus i nie wydaje się być zainteresowana ślimakami w żadnym stopniu. Pamiętam jak kiedyś napisałeś jak rygorystycznie podchodzisz do obserwacji fragów, jak zajmujesz się każdym ślimakiem osiadłym jakiego zobaczysz... pełen podziw był, teraz jednak to nabrało realnego światła - tj. Nie da się :P. Łamać szczypcami, mieć wargacze żeby dojadły, do tego mało karmić drobnicą, ale to nie jest usunięcie a kontrola populacji. jakby istniał jakiś farmaceutyk na nie bez konsekwencji dla reszty życia - płacę w czystym złocie .
 11. A co to za tajemnicze butelki ? Micro E, amino ?
 12. Sagerrak1

  Żywa skała

  Widać, że temat wprawił Cię w nostalgiczny nastrój. Niemniej masz rację. Jeden znak obecnych czasów to że da się dobrze wystartować na suchej co odejmuje problemów, kosztów i jeszcze rafy oszczędza.
 13. Dettol w jakiej formie i gdzie kupujesz ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.