Skocz do zawartości

Historia edycji

sith114

sith114

18 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Różnica jest taka, że zabawki Aqmy działają "lokalnie", każda indywidualnie - ma to oczywiście swoje zalety ale i też wady. Mój cel jest taki aby była możliwość sterowania wszystkim z dowolnego miejsca w sieci. Generalnie to mi się udaje, to moja pierwsza ale niezwykle czasochłonna awaria tego rozwiązania. Trzeba będzie jeszcze nad tym popracować. 

Tylko czy dobrze rozumiem ze ty wysyłasz rozkaz w stylu on / off o danym czasie zaleznie od dawki? Nie lepiej przesyłać do urządzenia jakiś scheduler? I to sama pompa ma już nadzorować wtedy dawkowanie?
Pomyśl może nad dorobieniem czujnika prądu gdzieś na liniach gdzie napięcie idzie na pompy można wtedy pokombinować z zabezpieczeniami jakby silnik chodził za długo ;)

sith114

sith114

18 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Różnica jest taka, że zabawki Aqmy działają "lokalnie", każda indywidualnie - ma to oczywiście swoje zalety ale i też wady. Mój cel jest taki aby była możliwość sterowania wszystkim z dowolnego miejsca w sieci. Generalnie to mi się udaje, to moja pierwsza ale niezwykle czasochłonna awaria tego rozwiązania. Trzeba będzie jeszcze nad tym popracować. 

Tylko czy dobrze rozumiem ze ty wysyłasz rozkaz w stylu wlej 5ml płynu? Nie lepiej przesyłać do urządzenia jakiś scheduler? I to sama pompa ma już nadzorować wtedy dawkowanie?
Pomyśl może nad dorobieniem czujnika prądu gdzieś na liniach gdzie napięcie idzie na pompy można wtedy pokombinować z zabezpieczeniami jakby silnik chodził za długo ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.