Jump to content

sith114

Klubowicz
 • Content count

  1117
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sith114

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  A nie wytrąci się po schłodzeniu?
 2. sith114

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  Tak KH przy tej ilości to już ciężko rozpuścić jeszcze też wszystko zależy od temp
 3. Pod miastami ten 8% Vat to spoko sprawa po zmianie. Bo czesto ludzie maja kawał ziemii żeby postawić panele
 4. sith114

  Przyrosty SPS-ów (Foty)

  @SU1 Co świeciło nad tym baniakiem?
 5. sith114

  Tapatalk „Nie masz uprawnień do odpowiedzi”

  A co was tak ten taptalk trzyma, jedyne co ma w odroznieniu od przegladarki Safari na Iosie to powiadomienia... Ja tam chwile pokorzystalem i dalem sobie na luz. Wole miec w Safari odpalonego nano reefa
 6. Podpisuje się pod tym. Rachunek jest prosty zapotrzebowanie na energie spadać nie będzie jeśli przy dzisiejszych cenach możliwy jest zwrot po tych 8-10 latach kto wie, może za pare lat zwrot będzie szybszy. A raczej będzie bo prąd drożeje.
 7. sith114

  Lampa LED DIY do kostki 35x35x40

  Kiedy wersja v2?
 8. sith114

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  Zdaje sobie ze facet widzi 3kolory fajny p.... i ch.... A tak na serio to są różnice nie do wyłapania. Jak no pomiędzy poszczególnymi ledami power led royal blue czy power led blue. Ale pomiędzy power led rb i blue różnica wizualna jest, tak samo jak pomiędzy power led, a cree. Potem wychodzą na power ledach fioletowe potworki i nie chodzi tylko o zdjęcia, gdy aparat w telefonie sobie nie radzi. Po za tym czy sam pryzmat bez lepszego sprzętu do foto da mi jakiś sensowny wynik? Głównie chodzi o przedstawienie tego potem tutaj na forum.
 9. sith114

  Sachem Tidal 110

  Zobaczyłbym zdjęcie jak to wygląda dokładnie
 10. sith114

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  Miałem zrobić test ledow ale zostało tylko zrobić wzrokowo aparat w telefonie nie wyłapuje tych różnice które jest oko wstanie wyłapać. Zacznę od royal blue: power led oznaczony przez sprzedawcę jako 441nm po prostu fiolet. power led oznaczy przez sprzedawcę jako 450-452nm jest lekko fioletowy ale nie razi to po galach jak 441nm. cree XP-E2 royal blue- granat może moje wyczulone oko widzi coś fioletu ale to już może być spaczenie Blue: power led oznaczony przez sprzedawcę jako 458nm,462nm,465nm granat jeśli są jakieś różnice to nie zauważalne odczucia wizualne zbliżone do cree royal blue. cree XP-E2 blue - widać wyraźną różnicę w jasności w porównaniu do power ledów, nie jest to granat, a niebieski. Wizualne testy dają mi pewien wniosek ze power ledy blue są zbliżone do cree royal blue, ale jednak bardziej granatowe niż cree blue. Cyjan 481nm który mam jest ciut bardziej zielony niż cree blue. Co siedzi na ten moment w lampie: 4x blue 458nm 4xblue 462nm 4xcyjan 481nm 4x6500k
 11. sith114

  ICP do oceny

  Porządna podmianka na zasoleniu 34/35 pod warunkiem ze będzie ono pewne nie powinna zaszkodzić przecież sól przy takim zasoleniu ma wapń powyżej 400. po4 to inna kwestia jakie masz wyniki po4 domowymi testami? O takich i innych kwiatkach tez można poczytać. Ale nie chce powielać niech każdy sam poszuka
 12. sith114

  Wstrzymano eksport koralowców z Indonezji

  Dejong coś tam sie chwalił na fb ze albo juz cos maja albo ze zaraz do nich idzie
 13. sith114

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  @VDR Widzisz dlatego może raz na zawsze skończymy z tym powielaniem gadania ze RB jest takie fioletowe Diody 441nm dostały eksmisje poprzez gorąca lutownicę, zastąpiły je diody oznaczone przez sprzedawcę jako 450-460 gdzie pik to niby 458nm. Znaczna poprawa Przejrzawszy allegro i sklepy z ledami te prawdopodobnie w power ledach nie dostaniemy nic bardziej "niebiesko" od tych blue 462nm, są niby blue 465 ale pytanie czy jest sens testować czy nie będzie to samo co 462 a gołym okiem to nie zauważymy różnicy... Z grubsza można powiedzieć ze power ledowe blue jest odpowiednikiem cree royal blue. A brakuję właśnie w power ledach typowych blue Ale akwarium @=Fresz= pokazuje, że te blue dają radę Jeszcze jakbyś mógł Freszu może dać namiar na link do aukcji/sklepu skąd brałeś swoje niebieskie Dlatego zrobię jeszcze prawdopodobnie porównanie z ledami cree royal blue i blue.
 14. sith114

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  Widzisz Darek dlatego się cieszę, że robie testy + kupiłem małą partię tych ledów. Oby ktoś w przyszłości skorzystał z tych moich przebojów i od razu "wiedział" co kupuję.
 15. sith114

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  @Słony leszcz @=Fresz= @fannadil @VDR Z Darkiem już rozmawiałem na priv i na czatboxie. Przetestowałem lampę, nie skupiłem się na zdjęciach całości bo sterowanie suwakami daje mniej lub bardziej satysfakcjonujący efekt. Ale bardzo nie spodobały mi się Royal Blue. Starałem się uzyskać efekt na ekranie telefonu ten sam co w akwa. Wiadomo, że na różnych ekranach może być innaczej ale róźnice miedzy RB i Blue będzie widać Royal Blue: Blue: Cyjan: Kolega @s1ngle także może się wypowiedzieć ze royal blue wypada mega fioletowo. Edit... Nocne eksperymenty w tajemny laboratorium przyniosły pewne wnioski. Diody które kupiłem jako RB mają wg sprzedawcy szczytową długość fali 441nm: Diody które kupiłem jako blue mają szczytową długość fali 462nm: Dodatkowo mam jeszcze diody o szczytowej długości fali 458nm, tutaj niestety nie ma magicznego wykresu. I tak używając długości fali które podaje sprzedawca robiłem test polegający na wysterowaniu diody małym prądem rzędu 5/10mA i oglądanie diody na białym tle. Nie oślepia "naukowca" a widać kolor. 441nm dobitnie fioletowe, 458 i 462 niebieskie, miedzy 458 i 462 widać subtelną różnice, ale obie są niebieskie. Teraz pytanie szukać u innego sprzedawcy coś bliżej 450nm, czy montować 458 i 462?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.